Dva mladí vysokoškoláci, Warren Lipka (Evan Peters) a Spencer Reinhard (Barry Keoghan) z amerického města Lexington, naplánovali v roce 2003 krádež vzácných knih z tamní knihovny Transylvánské Univerzity. Do tohoto plánu zapojili ještě dva své přátele, čímž vznikla parta nezkušených zlodějů. Co začalo jako nevinný nápad, vyústilo v jeden z nejbizarnějších pokusů o loupež v americké historii. Bart Layton ve svém filmovém debutu, inspirovaným skutečnými událostmi, prokládá dějovou linku rozhovory se skutečnými pachateli této loupeže. (Bospor)

Shanen29

Dokumentaristika a film se velmi dobře prolíná a tvoří dobře ucelenou podívanou.Není to dokonalý heist,ale dobře frčí.Je to chytře zrežírovaná krimi o jedné zpackané naivní loupeži. ()

mimozakon

...alebo o tom, ako sa parta zufalcov snazila ukradnut vzacne knihy a predat ich na ciernom trhu... a ako ich ako v skutocnosti chytili. (2 ruzovy pelikani z 5) ()

marek29

Kvalitní heist počin na delší (nejen zimní) večer, který byste jinak trávili něčím nudným. Já to zapl v divadle a SUPER! Udržuje v napětí a je to akce, jak má být celé dvě hodiny. Není to přehlídka "trapnovtipů" a spíš bych řekl až dokumentárně přesné zachycení pocitů všech kluků během celé krádeže. Hlubší význam si to nenese, avšak moje doporučení rozhodně ano. 4 bez keců a čau s doporučením! ;) ()

PlysovyMacko

Skupinka študentov amatérov sa pokúsi ukradnúť drahocenné knihy z univerzitnej knižnice. Film má netradičnú formu rozprávania s dokumentárnymi vsuvkami so skutočnými ľuďmi, na základe ktorých je napísaný príbeh. Napriek tomu, že si chalani vymysleli podrobný plán, ako divák som čakala akým spôsobom to pokazia. Páčilo sa mi finálne vykúpenie vo význame, že chlapci chceli zažiť dobrodružstvo a niečo dokázať. ()

solisoli

Na začiatku to vypadalo príliš teatrálne, od veci, pretože dej slabo vystihoval identifikáciu ústredných postáv, ktoré sa odhodlali k nápaditému skutku. Aj samotná príprava nebola dotiahnutá k danému efektu. Až keď nastal deň, príbeh začal nadobúdať pravú tvár a zmysel celého príbehu a jeho rozuzlenia, čo už malo hodne do seba. Herecké výhony nie moc presvedčivé, skôr autentické postavy pôsobivé. Vcelku, ale slušný projekt. ()

Cannonball

Veľmi príjemné sfilmované true story. Prekvapenie prichádza ku koncu kde zábavný príbeh naberá na skutočnosti. A ako bonus je že nikto z hercov to neláka. ()

cubiczech

Něco na motivy události o který jsem věděl prd. A bylo to dobré. Evan Peters semtam skoro vypadal jako Malcolm McDowell ve svejch nejlepších letech. Bohužel se to nevyhlo tomu morálnímu patosu na konci, ale vzhledem k tomu, že k události došlo poměrně nedávno (a asi všichni zůčastnění jsou stále naživu) to bylo asi nevyhnutelné. ()

argo.smile

Páčilo sa mi ako sa striedajú vo filme výpovede skutočných ľudí formou dokumentu čo plánovali tú "extra" lúpež no potenciál tu nebol využitý naplno čo bola do značnej miery škoda. Pokiaľ sa prenesiete cez tú prvú nezáživnú plánovaciu polovicu kde chýbal ten drajv z prípravy tak sa dočkáte aj toho nejakého napätia. Som rád, že som tento snímok videl. Slabšie 4*. ()

david666

místy úsměvné,místy drama...i přestože se jedná o kriminálníky, ty kluky nemůžete nenávidět, spíš s nimi sympatizovat ()

bambas

píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina, píčovina. ()

Fritaaa

Naprosto dechberoucí zážitek. Toto dámy a pánové je mistrovské dílo v napětí. Vám říkám, že v druhé polovině budete nervózní, vyděšení a napjatí jako ještě nikdy předtím. ()

Chicharron

Koncept filmu je bohužel velmi rušivý, zejména výpovědi skutečných aktérů loupeže a jejich rodičů doslova trhají děj na kusy. Čím víc se blížil konec filmu, tím méně zábavný byl. Škoda. ()

Stanto

Od American Animals som na základe komentárov a hodnotenia nečakal veľa, ale musím povedať WOW. Film ma neskutočne prekvapil citlivým zobrazením a musím povedať, že som spolu s aktérmi zdieľal ich nervozitu pred a tiež po lúpeži. Za mňa výborné a originálne spracovanie. ()

Britské nezávislé filmové ceny ovládla Favoritka

Britské nezávislé filmové ceny ovládla Favoritka

03.12.2018

Černohumorné kostýmní drama Favoritka od režiséra Yorgose Lanthimose (Humr, Zabití posvátného jelena) ovládlo letošní ročník Britských nezávislých filmových cen. Snímek zvítězil v rekordním počtu… (více)