Převýchova Cameron Postové

• USA The Miseducation of Cameron Post (více)

Snímek inspirovaný uznávaným románem Emily M. Danforthové, sleduje titulní postavu (Chloë Grace Moretz), která je během maturitního večírku přistižena s jinou dívkou na zadní sedačce auta a následně poslána do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality. V zařízení, vedeném přísnou a tvrdou dr. Lydií Marshovou a jejím bratrem reverendem Rickem – který je živoucím důkazem toho, jak mohou být účastníci programu “napraveni” – je sexuální náklonnost ke stejnému pohlaví léčena pomocí Boha a křesťanské víry. Tváří v tvář nesnášenlivosti a popření se Cameron seznámí se skupinkou “spoluhříšníků” včetně huličky Jane, která je po amputaci, a jejího kamaráda Adama, chlapce “dvojího ducha” z kmene Lakotů. Společně tvoří nesourodou rodinu, která bojuje o přežití. (Cinemax)

HEED

Chloe má prostě talent. Evidentně se jen tak nějaké role nezalekne. Tady toho předvedla celkem dost na HitGirl z kick ass. Čekal bych větší úvahy a rozbory nad dospíváním a jakousi sexualitou. Nikdy jsem v žádném filmu neslyšel tolikrát vyslovené slovo gender nebo genderová vyváženost. Pokud jde o ten tábor, očekával bych větší jakési zabezpečení. Tím jak film končí, ukázali hlavní hrdinové jeden velký prostředníček celému tomu systému. Mnohem lepší progres byl předveden již ve filmu Zlo mezi námi. I když to není ze stejného soudku. ()

PlysovyMacko

Film neponuka ziadne sokujucu sceny ako su deti tyrane, tyraju ich skor verbalne, tym ze ich nutia nenavidiet samych seba ako poznamena Cameron. Sympaticki su aj jej kamarati a cely film ma pokojne mierne tempo, len na konci dojde k drame. A pacilo sa mi ako sa trojica so vsetkym vysporiadala a co spravili na uplnom konci. ()

DonBraso

Mně tam pořád něco chybělo.Já si malinko místo někde v "lágru" připadal jak na rozkvetlé louce,kam se chodí z homosexuatlity převychovat lidi.Nevím jestli je to takhle doopravdy reálné nebo prostě režisérka nechtěla zbytečně přehrávat něco,co skutečně není a tím pádem film měl být jen ukázkou,že i něco takového existuje.Výborný mladí herci,který nemusí mít ani moc prostoru,ale snímek jim nějakou minutu dá,což je moc fajn.Samozřejmě Ch.G.Moretz je tu stěžejní a stačí jí vidět jen jak běží.Typické dlouhé scény,kdy se nemluví a čekáte už na střih jsou i zde.Moc příjemná hudba je rovněz fajn.Jen nějak nezasáhlo moje srdéčko komplexně celý film.Prostě konec a čau.Asi jsem možná i malinko čekal něco víc vykonstruovanějšího či vypjatěší scény.Ona jedna scéna ke konci,která vzápětí přepne a jde vlastně o kus dál,to není úplně můj šálek kávy. ()

JollerCZE

Vyprávění příběhu, který je o vzdoru, vytrvalosti, hledání sebe sama a své přirozenosti. Film má celkem pomalejší vyprávění, ale to tomu dává prostor podchytit celou tu náboženskou "fanatičnost". Krásně zachytil tu beznaděj a celkem to i vypadalo, že se Ch. Moretz zlomí. Celkově to působilo i trochu depresivně, podtrženo pěknými minimalistickými smyčci. Za mě je to lehce nadprůměrný rozvinutí téma homosexuality v konfliktu s vírou ()

BarVo

Príjemné, ale nič extra. Film, na ktorý rýchlo zabudnete. Vzhľadom na vybratú tému by som čakala vyššie ambície. (13. MFF Cinematik Piešťany) ()

rigby

Není to špatný film. Jen mi to přišlo trochu ujeté svým tématem, nebo spíše jeho řešením. Neoslovilo mě to tedy tak, jak by to mohlo oslovit třeba někoho jiného. Ale nezatracuji ho. ()

bonovox

Vážna téma ale priemerné spracovanie. Chýba tomu väčšia gradácia a aj niektoré postavy vyznievajú veľmi plocho. Poteší slušný herecký výkon Chloe. ()

Ace.A.T.L.

Chloë opět super. Zajímavej příběh, kterej se jen tak nikde neřešil, pomocí filmů. Nevím, jak to funguje/fungovalo, ohledně takových "táborů", ale mě to vadilo niterně, už jen se zkusit vžít do její situace. Celkově to funguje dobře a zaujme to. Za mě silný 4*(1* jen za Chloë) a DOPORUČUJU ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Parisienne09

Když si křesťané o sobě myslí, že jsou lepší lidi než ti ostatní. Když jsou křesťané tak sebevědomí, že druhé demagogicky soudí. Rádoby zodpovědní a uhlazení lidé, kteří nikoho nebijí, ale jde z nich mráz po zádech. V těch Státech to místy musí být fakt na hlavu. Vynikající výkon mladičké herečky v hlavní roli! ()

vyhnalek

Americká komedie o léčbě homosexuality. Osobně jsem očekával, že film bude více drastický, ale tvůrci úplně nechtěli tlačit na pilu, tak humor vítězí nad tragickými částmi příběhu. Možná je to trochu naškodu, protože film sice pobaví, ale vlastně tak jen spokojeně klouže po povrchu a nechce jít úplně do hloubky problému. ()

Evanlyn

Tenhle snímek příjemně překvapil. Krásný soundtrack. Každý fanoušek dnes tak známé komunity LGBT si asi snímek užije. Na druhou stranu si myslím, že jsme se skoro nedozvěděli, co se lidem s tímto "problémem" děje v hlavě. A skoro jsme se nedozvěděli nic moc o postavách a jejich příbězích. To mě trochu mrzí, protože to tomu hodně ubralo. Film měl sice neukončený konec a nedozvěděli jsme se co se přesně s postavami po útěku stane, ale přes to byl příjemný a mohli jste být celkem spokojení a s klidem jít hezky spát. Já osobně nejsem žádnej homofób. To určitě ne! Ale poslední dobou ať se kouknu na jakýkoliv nový film či seriál, všude někdo musí reprezentovat LGBT komunitu. Ale ve finále z toho stejně nic nemáte. Proto jsem doopravdy ráda za tento film. Rozhodně nenaplnil to, co mohl, ale můžeme se zamyslet nad tím, jaké vymývárny mozku kdysi byly. A bohužel stále jsou. ()

Ubi123

Veľmi zaujímaví film, týkajúci sa tejto témy. Chloë Grace Moretz veľmi uveriteľne stvárnila svoju rolu a bola ozdobou tohoto filmu. Scenár fajn, aj keď by sa nikto nenahneval, keby sme mali nejaký rozhovor naviac. Celkovo hodnotím film ako vydarený a zároveň zdravo kritizuje správanie sa podobných inštitúcií, na čele ktorej je "Cruella De Vil" v podaní Jennifer Ehle veľmi presvedčivo nepríjemná až odporná, v dobrom slova zmysle. Veľmi silné 4*. ()

lineker

Takže jeden vadný chromozom vám nyní pomůže napravit bůh. Nezávislý malý film s výbornými Chloë Moretz ( ta holka neuvěřitelně herecky roste ) a Sashou Lane o jakémsi zastrčeném ústavu, kde božím výplachem mozku přestanou být homosexuálové homosexuály. Čas na přemýšlení, čas na uvědomění si sama sebe. Příběhy teenagerů vyslaných do předem prohraného boje. Je jen na každém z nich jak velké následky si z téhle ztracené bitvy odnese. ()

jpetricek

čakal som priemerný teenage film o dospievaní. ale prekvapil. Film na zamyslenie a o tom, ze každý súdi ľudí svojim metrom. Dakujem Desiree Akhavan a cecilia Frugiuele. ()

Polik_

Nevím, do jaké míry se film drží své literární předlohy, ale to co z něj Akhavan udělala působí neuceleně, útržkovitě a místy i stroze. Pobyt v kempu pozbývá jakémukoliv stupňování, události jsou řazeny víceméně nezávisle na sobě, což výrazně ubírá filmu na tempu. Jednotlivé situace působí však autenticky a zdařile. Obzvlášť část, kdy se Cameron přidává k partičce stonerů. Jelikož se jedná o drama a v průběhu filmu gradace stále a stále nepřichází, čekal jsem ke konci nějakou konfrontaci. Ať už s dozorčími autoritami tábora či lidmi mimo kemp. Takovýhle konec může fungovat u 400 stránkového románu, ne u 90 minutového filmu. ()

Tom10000

Viděno již před dlouhou dobou. Moc si na film nepamatuji, ale teprve teď jsem si na něj vzpomněl. Film, v němž je homosexualita přísně trestána nápravou s pomocí křesťanství. Zvláštní atmosféra, ale výborně sehráno. Má oblíbená herečka Chloe Grace Moretz se opět ukázala jako skvělá, bez zábran, apod. Je vidět, že láska skutečně dokáže překonat cokoliv. Ani víra, tvrdé zacházení, pochyby, jestli ještě vůbec můžu býti tím, kým chci, snaha vyrovnat se se zdejší krutostí a především pouto dvou mladých dívek nezabrání lásce vytoupat na povrch duše a (POZOR, SPOILER!) konečnému útěku. Film posouvá hranice kinematografie opět o kus dál a otevírá brány snad ještě existujícího tabu o přitažlivosti stejného pohlaví, jistě stále velmi rozporuplného. 90 procent. ()

19. ročník Mezipater se blíží

19. ročník Mezipater se blíží

30.10.2018

19. ročník Mezipater přinese jako každý rok výběr těch nejlepších hraných filmů, dokumentů i kraťasů z queer kinematografie. Festival začíná v Praze od 8. do 15. listopadu. Po jeho skončení se… (více)