Převýchova Cameron Postové

• USA The Miseducation of Cameron Post (více)

Snímek inspirovaný uznávaným románem Emily M. Danforthové, sleduje titulní postavu (Chloë Grace Moretz), která je během maturitního večírku přistižena s jinou dívkou na zadní sedačce auta a následně poslána do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality. V zařízení, vedeném přísnou a tvrdou dr. Lydií Marshovou a jejím bratrem reverendem Rickem – který je živoucím důkazem toho, jak mohou být účastníci programu “napraveni” – je sexuální náklonnost ke stejnému pohlaví léčena pomocí Boha a křesťanské víry. Tváří v tvář nesnášenlivosti a popření se Cameron seznámí se skupinkou “spoluhříšníků” včetně huličky Jane, která je po amputaci, a jejího kamaráda Adama, chlapce “dvojího ducha” z kmene Lakotů. Společně tvoří nesourodou rodinu, která bojuje o přežití. (Cinemax)

jefff

Jeden z těch pěkných filmů, na které si rádi vzpomenete i po delší době. Ač je příběh filmu vážný, je natočen nepateticky a s nadhledem i potřebnou humornou vložkou, která skvěle funguje. Barevně vyladěné postavy, kdy žádná není vysloveně špatná nebo dobrá baví od začátku do konce a především herecky v nich exceluje Grace Moretz, která nyla jako Cameron skvělá. Pěkný film. ()

herr_carter

Snaha o převýchovu homosexuála, je asi něco jako zkusit přinutit komunistického diktátora myslet demokraticky, taky to ve výsledku dopadne jen na oko a jakkoliv úchylně mohou připadat homosexuálové zbylým 96 %, tak o to úchylněji podle mě pak vypadá instituce, snažící se o jejich "nápravu", využívaje přitom všechny možné prostředky k tomu, aby dotyčný "neznaboh" našel nakonec správnou cestu k pánovi....kristepane......................... moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Jane18CZ

Dvěma slovy: promarněný potenciál... Film byl dobrý, ale mohl být ještě lepší, nikde ani s nikým se nešlo do hloubky a konec vyloženě o ničem. Je to škoda :-( ()

Hanys_

Silné téma k zamyšlení, žádné happyendy, soundtrack z raných devadesátek, troška toho lesbického mazlení, sympatická Chloe (po dlouhé době film s ní, který je fakt dobrý). A ikdyž chápu, že některým ta absence vyhrocenějších scén vadí, tak za mě fakt paráda. Magický zážitek. ()

agass

Po čtyřiceti minutách jsem to musel vypnout. Léčba homosexuality bohem je těžkej kalibr. Jinak na roztouženou Chloë se koukalo dobře. ()

zelvicka.

Vlastně nenajdu nic vysloveně negativního krom toho, že by to potřebovalo větší spád anebo jít víc na dřeň. Zkrátka více severnější přístup. Chloe naprosto skvělá, ale nečekalo se nic menšího. ()

Brylin

Příjemná festivalová oddychovka s razítkem Sundance. Je zajímavé sledovat neudržitelnost oficiálních postojů katolické církve k homosexualitě tváří v tvář konkrétním lidským bytostem s vlastním uvažováním a vlastními pocity. Snímek nenabízí mnoho nových témat k přemýšlení, ukazuje zejména absurditu náboženských dogmat. Má ovšem příjemnou atmosféru a věrně zachycuje vnitřní svět hlavních postav, mezi kterými herecky vyniká Chloë Grace Moretz. Hezké tři hvězdičky. P.S. Konec měl být o 2 minuty kratší. ()

fixaman

Nejděsivější na tom filmu je, že tyhle věci se pořád dějí. Dodnes nejsou převýchovné tábory zakázané a ve skutečnosti jsou často mnohem drastičtější. Samotky, hladovění, nucená rande a ponoukání k sexu s opačným pohlavím. Natočilo se o tom dost dokumentů. Všechny jejich provozovatele bych pozavíral. Z téhle problematiky se mi prostě otvírá kudla v kapse. Jinak zahrané to bylo skvěle, všichni mladí herci hráli na výbornou, film situace zbytečně nepřeháněl, nezabředával do patosu. Naprostá spokojenost. ()

Rathalos

Mam rad dramy,tento zaner ma vie poriadne rozobrat,ale tato nebola nejako dych vyrazajuca,mam pocit,ze homosexualitu tu prilis nafukli,ako keby to bola nejaka zakerna choroba,na ktoru sa zomiera,lenze to tak nie je,ludia,ktori maju rakovinu,ti umieraju,tym by sa malo zaoberat a nie nutit ludi,aby sa preorientovali,ale nebudem to riesit,je to zbytocne,herecke vykony boli fajn,film plynul v pohode,dalo sa na to pozerat,cize taky priemer...:-) ()

BOURQUE

Film, ktorý sa snaží byť „indie“, ale v tom sa mu nie úplne darí. Kľúčovým bodom pre taký príbeh (viac Obsah) je to, že ako dokáže daný herec zachytiť tú postavu, ktorú má stvárniť. Na Ch. G. Moretz som videl, že sa snažila a nebála sa ísť aj do tých „mierne odvážnejších“ scén. Ale všetko zostáva len na „povrchu“, pretože k postave Cameron nedokázala pridať viac citov a emócií (také, ktoré by sme očakávali). Taký príbeh potrebuje viac, nehovoriac o kvalite vedľajších postáv. Na záver som čakal nejaký „moment prekvapenia“, ale nič neprišlo. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Faila

Tenhle film má zvláštní atmosféru, místy výrazně klidnou a něžnou, což je dost kontrast k tomu, čím se zabývá. Podle mě si takové téma zaslouží trochu jiné uchopení, aby vynikla jeho hrůznost a nesmyslnost. Mám z tohohle snímku poměrně smíšené pocity, protože se mi na něj příjemně koukalo, ale zároveň cítím, že na něco takového by se mi příjemně koukat nemělo. Asi jsem čekala něco víc, trochu větší "maso" a hloubku. Citlivější divák se asi dokáže do postav vžít a uvědomit si, jak těžké a děsivé to pro ně muselo být. Ale myslím, že někteří si z Převýchovy Cameron Postové mohou odnést i to, že vlastně o nic tak hrozného nešlo. A to není dobře. ()

Maximilianus

Film sa snaží pôsobiť artovo a túto snahu sa mu darí do značnej miery naplniť. Taktiež sa snaží sypať psychologické múdra a robiť nejakú sondu do myslí teenegerov, závislých, homosexuálov a podobne. Nakoľko sa mu darí uspieť v tejto oblasti, to nechám na posúdení každého samostatne, no u mňa to moc nefungovalo. 6,9/10. ()

mira.l

Podívat se na to dalo, i když nezastírám, že nad vodou to držela hlavně Chloë Grace Moretz. Námět - posílat "nemocné" homosexualitou do jakéhosi zařízení, kde jim mají především "s pomocí Boží" tuto "nemoc" vyhnat z hlavy a obrátit je správným směrem, by byl zajímavý tak řekněme do třicátých, čtyřicátých, no dobře, ať nežeru, do padesátých let minulého století. Ale takové zařízení zcela seriózně situovat někam do devadesátých let? No to snad ne? Když si člověk uvědomí tuhle základní skutečnost, jde celý film tak nějak mimoděk do kopru. Nebo jako vážně něco takového v USA řekněme ještě před dvaceti lety existovalo?!? ()

pekl

Palec nahoru pro mladou režisérku. Minimálně jeden silně katarzní moment, výborní mladí herci. Ze stejného soudku jako American Honey (zde i stejná herečka) nebo The Florida Project, i když jejich kvalit o chlup nedosahuje... ()

GameboyNES

Že prej drámo :D Film je tak idiotskej až jsem místy brečel smíchy, podobně jsem se naposledy takhle řezal u tureckých hvězdých válek. Chloe, kurnik začni zase hrát drsnou zabíjačku a vyser se na tyhle srajdy, pokud v nich teda nechceš předvádět holé kamzíky a nutrii. Dám dvě ať nežeru, bo ty lezbycký scénky s Chloe mi dělaly moc dobře v teplákách. i když byla oblečená. ()

Don82

Rámcově zajímavý film nabízející vtahující téma a pěkné scény s dobrými herci. Realističnost nechci hodnotiti, ale nějak se ze scénáře vytratila stránka konfliktu mezi postavami. Takhle mi pojetí snímku přišlo až moc "vyhlazené" a "laskavé". Ale Chloë Grace byla výborná. ()

Linzi

Slabší 3*. Trošku více se mi, přece jen, líbil film Erased Boy (Vymazaný kluk), který je na stejné téma a vznikl ve stejném roce (2018), a dal jsem mu také tři hvězdy. Myslím, že oba filmy, s takto silnou tématikou, mohly z totoho vytěžit mnohem více a tím pádem, mít vyšší celkové hodnocení, než je tady... ()

19. ročník Mezipater se blíží

19. ročník Mezipater se blíží

30.10.2018

19. ročník Mezipater přinese jako každý rok výběr těch nejlepších hraných filmů, dokumentů i kraťasů z queer kinematografie. Festival začíná v Praze od 8. do 15. listopadu. Po jeho skončení se… (více)