Předtím, než inspirovala generace, byla jenom Astrid… Biografické drama přibližuje život a mládí švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové, ženy, která dala světu báječné příběhy Pippi Dlouhé punčochy, Emila z Lönnebergy, Dětí z Bullerbynu a mnoho dalších. Je třetí nejpřekládanější světovou autorkou knih pro děti... Jako mladá dívka (Alba August) pracovala v redakci Vimmerby Tidning, kde se zamilovala do šéfredaktora Reinholda Blomberga (Henrik Rafaelsen), který byl od ní o 30 let starší. Otěhotněla a jako svobodná matka se rozhodla porodit dítě v Kodani, kde nemusela sdělit jméno otce. Její syn Lars strávil první roky v dánské pěstounské rodině. Později se Astrid setkala se Sture Lindgrenem (Björn Gustafsson), který se stal jejím manželem… (JOJ Cinema)

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. Žáci se díky němu mohou dozvědět něco o životě Astrid Lindgrenové. Ve výuce bych ho ale nepouštěl kvůli menší přínosné hodnotě. ()

rigby

Sympatický film, který se zaměřuje na jednu epochu života slavné spisovatelky. Boje s tehdejšími předsudky jsou zajímavé, rovněž tak hledání vztahu matky a syna. Ale možná se z toho dalo vytěžit více. I tak je to stále příjemná podívaná, která dokáže chytnout za srdíčko. 3+ ()

PTuranyi

Výborná adaptácia neľahkého životného príbehu Astrid Lindgrenovej. Kupodivu sa film veľmi nezaoberá jej spisovateľskou dráhou ale sústreďuje sa na jej dospievanie, citový život a materstvo. Rozlúčenie a hľadanie si cesty k synovi je sú zrejme základom budúcej tvorby. Produkcia sa postarala o kvalitu všetkých technických parametrov filmu a herecké výkony sú rovnako dobré. ()

avantgardx

Pro severské filmy mám slbost, avšak zde mi přišel příběh příliš triviální. Nemaželské dítě a nesnáze mladé matky s jeho získáním do vlastní péče a výchovou za starých časů, a nic moc víc. A že se jednalo o budoucí slavnou spisovatelku na tom nic nemění. ()

amalia

Zivotopis Astrid jsem zhruba znala, takze jsem vedela o co asi tak pujde. Presto momenty prekvapeni a hezky zahrane obema jejimi muzi. Skvele Alba August jako Astrid Lindgren. Malokdo snad necetl knihy od Astrid, i kdyz o knihach a psani tento film moc neni. Je to zivot sam. ()

tribican

Šíleně dlouhé scény a rozpačitost většiny postav má sice navodit švédskou atmosféru, ale ve skutečnosti jen podtrhuje celkovou nudu. Životní příběh Astrid je zajímavý, stejně jako její tvorba, ale podat se to dá lépe a především v kratší době. 65 % ()

kwii

Příběh ženy, a jestli pak byla spisovatelkou nebo čím, nebylo důležité. Krásně uchopeno, zahráno, s citem.. ()