Toni Erdmann

• Německo Toni Erdmann (více)

Život zestárlého učitele Winfrieda Conradiho uplývá v naprosté rutině, kterou mohutný muž jen občas naruší svou pubertální vášní – drobným žertovným převlekem. Poté, co mu zemře jediný věrný druh, slepý pes, se Winfried rozhodne investovat veškerou pozornost do své odcizené dcery Ines, která dělá kariéru v nadnárodní firmě a nemá na nic a na nikoho čas. Po naprostém fiasku první návštěvy v Bukurešti mění Winfried strategii – čeho nemůže dosáhnout jako neúspěšný otec, toho může docílit jeho neforemné alter-ego. A tak se rodí životní kouč – německý ambasador Toni Erdmann, tragikomická figura s absurdní parukou a umělými zuby, která se workoholičce Ines začne plést do života v těch nejméně vhodných momentech. (Film Europe)

bonscott

Velká očekávání, dobré reference a nakonec... zklamání. Předpokládám, že znalci filmové tvorby hodnotí snímek vysoko, já coby prachobyčejný konzument a fanoušek pravděpodobných příběhů nikoliv. V první řadě upozorní do hlavy zdlouhavé záběry jak z časů sovětských filmů,stopáž filmu 2hodiny 40 minut je naprosto zničující a zbytečná. Jednání v byznysových kancelářích působí velmi přesvědčive a pokus o vtip na narozeninovém večírku zafunguje, to je ale všechno. Patos a morál nakonec, děkuji nechci Herr Erdmann. ()

Decado23

Bože to byla taková nuda že jsem to smazal dřív než dokoukal. Obdivuju vás všechny co jste si v tom něco našli. Pro mě nic a bída. ()

maple6

Tak tohle tedy ne. Je to jeden z mala ukazu, kdy se s CSFD naprosto rozchazim v hodnoceni, kvuli kteremu jsem to dokoukal. Dve hvezdy za pana Erdmanna. Zbytek chaos. Pointu to mozna ma, ale scenaristicky dost prapodivne. ()

Maratonec

Drama,které si vystačí s minimem slov,které nahrazují dlouhé záběry a výrazy. Opravdovost, divnost, bláznivost, komornost, úchylnost a stereotypnost života...Nečekejte rozhřešení,film končí čekáním,které svým způsobem dosáhlo očekávání. ()

zebu_cz

Velmi svérázný film o tom, jak bychom si měli užívat každou vteřinu našeho života. Maren Ade ale honí až příliš zajíců najednou, proto i stopáž je až neúměrně dlouhá. Přiznávám, že mě to nestrhlo, ale Toniho Erdmanna si pamatovat určitě budu. ()

Konev odpad!

Promiňte mi moje hodnocení, ale dívat se skoro 3 hodiny na film doslova a do písmene o ničem, to byla velká ztráta času, kterou jsem mohl věnovat jinému filmu. Dívat se na rádoby manažerku s upířími zuby, jejího otce, který se celý film snažil na sebe upozornit, jako by vůbec nechápal, jakou práci jeho dcera dělá, anebo řešit nějaké obchodní praktiky? Hlavní dějová linie, vztah otce s dcerou, se nějak ztratil v tom čekání na nějaké vyvrcholení. Místo toho to byla slátanina různých routů, setkání a pracovních schůzek. Bla, nikdy více. ()

vesmir.posel

Je to jako by se kouslo sem, tady a tady, a nechalo se tak. Dál už si ten filmový koláč musíte dojíst sami. V jádru tak zůstává to hlavní a tím je vztah otce s dcerou, nic víc, nic míň. Dcera není možná tak šťastná, jak by si otec přál, ale zná otec recept na šťastný život? Zahřeje svou civilností a hereckým ztvárněním dcery Sandrou Hüller. Stopáž je dlouhá, zda oprávněně je na posouzení každého z vás. ()

JWK

Musím na ten film myslet ještě tři dny po shlédnutí. Opravdu se mi moc líbil od vtipu, tragičnosti až po kritiku kariérismu. Hlavní hrdina je navíc borec ! ()

Vlad

5*-kovy nominant na Oscara? Hospodine, pomiluj ny! Neskutocne trapne, NIE VTIPNE! A este viac ako trapne to bolo nudne. Este aj ta scena s FKK narodeninovou party, ktora mohla potencial vygradovat do vtipu/pointy vysumela do prazdna! Neustale skakanie medzi nemcinou a anglictinou mi liezlo na nervy rovnako ako dementne podprahove feministicke posaolstva. Tento film mi ostane v pamati ako najvacsi Reinfall poslednej dekady. Zato si zasluzi 1*. ()

Ekdahl

Dokonalá ukázka německého (ne)smyslu pro humor. Jak si chlap potřetí na začátku během asi dvaceti minut nacpal do huby umělý zuby, jakože humor, bylo bohužel jasno (a nefungovalo by to ani tehdy, kdybychom ty vtípky vykládali jako snahu o poukázání na fotříkovu trapnost)... Němci točili dobrý filmy naposled asi tak před sto lety (Nosferatu a spol.), od tý doby je to jedna velká křeč: buď v podobě úchyláren typu Pianistka, nebo v podobě takovýchto typicky těžkopádných, tuhých pokusů o humor (viz např. Špatnej polda Wernera Herzoga)... Paní režisérka tahá z rukávu jedno eso za druhým - např. prdící polštářek - Chaplin, Woody Allen i Monty Python blednou závistí, že je něco takového nenapadlo! Trýzněný divák je na neuvěřitelně rozsáhlé ploše nucen sledovat dvě nesympatické postavy: mladou dámu tvářící se celou dobu jako kyselá prdel, a jejího fotříka, k němuž si bohužel nelze vytvořit žádný vztah. Fotřík se snaží s odcizenou, globalizovanou (což je klišé jak prase) dcerou jaksi "sblížit" (jak originální...) a ukázat jí, že nemá řešit jen kariéru a chechtáky, ale že důležitý jsou i jiný věci, např. sranda (to je hluboký...). Prostředkem k tomu jsou ony tzv. humorné kousky. Jenže celé to hapruje na té strašné scenáristické těžkopádnosti. Navíc ten motiv sblížení je nedotažený, zůstává to celé na půli cesty. Ten film zobrazuje trapnost - ale ne tak, jak chtěl, nýbrž nechtěně: je sám trapný. Trapnost se podařilo umělecky přesvědčivě ztvárnit např. ranýmu Formanovi, nikoli však paní režisérce/scenáristce Adeové. Nefunguje to jako komedie ani jako drama. Je to jen rádoby artistní onanie. Klad nacházím jediný: není to hollywoodská kašírka, ta evropská civilnost je dobrá. To je ale tak všechno. ()

Sremac

Komedie? Za mně ani omylem. Snad, volně plynoucí drama, trága o odcizení a hledání cesty zpět. Velmi dobré, ale komedie rozhodně ne. ()

vinson003

Nový svěží závan z německé soudobé kinematografie a vůbec světové kinematografie. Aktuální téma porovnávající napínavý a rádobydospělý styl manažerů na jedné straně a jednoduchý život trochu dětinského a sympaticky bláznivého učitele na malém městě. Herecké výkony skvělé, hlavně jeho dcera. Mohlo to skončit líp, kdyby jí v té ohromné maškaře řekl, pojeď se mnou domů a vybodni se tady na to. Ale ono ne. Rozhřešení nechávají na nás. Tak si udělejte obrázek sami. ()

cekatesmrt

Moc se omlouvám ale asi nemám tak nudný a zničený život jako ti co dávají 5 hvězdiček , protože to byla nuda na nudu , přiznávám že jsem se tak jednou zasmál a po vážné stránce to byla katastrofa . ()

stuj

Otec, který má většinu života už za sebou, je tak trochu vtipálek. Rád ze sebe dělá kašpárka a rád si dobírá ostatní. A když mu zemře psík, rozhodne se bez ohlášení navštívit dceru a poznat život byznysmenky. Dcera maká na důležitém postu nadnárodní firmy a musí tedy dostatečně reprezentovat. Tatínek se z ničeho nic zjeví uprostřed pracovního dění a snaží se dcerce ukázat o čem život opravdu je... / Trochu trvá, než film vtáhne, ale pak to jde. I tak jsem ale sjel většinu na 1,5 rychlost. Nakonec dávám odřené 4, protože se mi líbilo sdělení a taťkovo přístup k životu. Mega bombu ale nečekejte. ()

milanekA odpad!

Hnoj bez kúska myšlienky, nesúrodý.. Postavy nesympatické, dej od prvej po poslednú minútu bez štipky nápaditosti..V žiadnom prípade komédia... čisto čistá nudná dráma ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

20.09.2018

Toni Erdmann má režiséra, ztratil hvězdu

Toni Erdmann má režiséra, ztratil hvězdu

16.08.2018

Vysoce očekávaný remake evropského hitu Toni Erdmann prošel v posledních pár dnech několika drastickými změnami. Zaprvé, snímek z neznámých důvodů opustila hlavní herecká hvězda Jack Nicholson … (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík