Reklama

Reklama

Malá bubenice

(seriál)
  • Velká Británie The Little Drummer Girl (více)
TV spot

Epizody(6)

Seriál natočený podle mistrovského literárního díla Johna le Carré je příběh vášnivé lásky a zároveň napínavý thriller. Děj, který i dnes působí stejně odvážně jako v době, kdy byla kniha vydána poprvé, nás zavede do světa, kde hranice mezi pozitivním hrdinou a zlosynem, respektive mezi láskou a nenávistí, je nebezpečně rozostřená. V tomto miniseriálu uvidíme v roli Beckera Alexandera Skarsgårda, laureáta cen Emmy® a Golden Globe® (Big Little Lies/Sedmilhářky), Kurtze hraje dvojnásobný nominant na Oscara Michael Shannon (The Shape of Water/Tvář vody), Role Charlie se ujala kandidátka na cenu BAFTA, Florence Pugh (Lady Macbeth). (AMC Czech)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (48)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Prvé dve časti dobre nalákajú, potom to už je len taká obyčajná špionážna dráma so svojimi plusmi aj mínusmi, na to tu však máme Homeland, ktorý je v podobnom žánri takmer bez konkurencie. Florence Pugh v mnohých polohách vizuálne pripomína Chloe Moretz len s tým, že hoci má menej atraktivity, je zatiaľ o čosi lepšou herečkou, resp. berie charakternejšie roly. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

dobře udělané retro-špionážní drama,které je stejné jako prakticky všechno v čem má prsty le Carre.Akce je tu pramálo a největší důraz je kladen na postavy a samotný děj.Největší pozornost tu na sebe strhává velmi dobrá Florence Pugh,která tak zastiňuje i ostřílené Skarsgarda či Shannona.Pro mě osobně zatím nejlepší adaptace le Carreho díla...70% ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Oldschoolový špionážny thriller, ktorý stojí na obrazotvornosti Chan-wook Parka a jeho precíznej réžií. Postavy sú dobre zahraté a príbeh plynie bez výraznejších zádrhelov. Nezostáva síce po ňom pachuť akejsi nutnosti a pochopenia. Ale ukazuje, aspoň z historického hľadiska tváre a postupy tradičných špiónov. Preto mám le Carrého veci rád. Ukazuje to realisticky a nekompromisne. Nie dokonalé. Ale lepšie ako Night Manager. A hudba je perfektná. Florence Pugh skvelá. ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Napínavá, dalo by se říct staromódní minisérie o praktikách výzvědných služeb v kulisách zdařilého retra a prostředí brutalistických staveb (kde se několikrát objeví Kongresové centrum v různých úlohách). Ke konci už narůstá slušné napětí a zvědavost, jak skončí hlavní hrdinka - nebohá loutka špiónů, jež samotná své zaměstnavatele v podstatě moc nezajímá. Hereckému obsazení samozřejmě vévodí Michael Shannon a představitelka hlavní hrdinky, která dobře vystihla její charakter. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Skvělá špionážní stylovka. Výborný nápad už od samotného spisovatele, perfektní zpracování, kde mnohdy kamera hraničila až s geniálností a k tomu hlavní role herečky, co tu hraje Florence Pugh, které to padlo jako prdel na hrnec. Moc jsem si těch osm dílů této minisérie užil. Jen škoda, že to v posledních dvou dílech zašlo trošku za hranu. I závěr bych vzhledem k okolnostem čekal trošku víc šokující. Ale to jsou detaily na jinak perfektním díle. Jednoznačně srovnatelné s Nočním recepčním, který je od stejného spisovatele. ()

Galerie (260)

Zajímavosti (4)

  • Filmové rakouské městečko Kleinalm je ve skutečnosti Cheb. Natáčelo se na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Ve dvacáté minutě tohoto dílu to potvrzuje zapomenutý český nápis „Kavárna Špalíček“ na výrazném zeleném domě na náměstí. (Yardak)
  • Minisérie se natáčela na několika místech v Evropě, a to zejména ve Velké Británii, Řecku a také v České republice, kde to bylo především v pražských lokacích. (Yardak)
  • Na konci května 2018 se natáčelo v Chebu, konkrétně na náměstí Jiřího z Poděbrad, které ve filmu hraje rakouské město v 60. letech, kvůli čemuž byly přetransformovány nápis na domech a výlohy i stojící automobily. [Zdroj: iDnes.cz] (hansel97)

Související novinky

Režisér Old Boye vezme do ruky sekeru

Režisér Old Boye vezme do ruky sekeru

08.10.2019

Oceňovaný jihokorejský režisér Chan-wook Park (Old Boy, Komorná) si vybral svůj další projekt. Bude jím remake francouzsko-belgické komedie Sekera od režiséra Costy-Gavrase (Město šílenců). Film…

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy…

Godzilla vs. Kong nabírá obsazení

Godzilla vs. Kong nabírá obsazení

26.10.2018

Začalo to snímkem Godzilla, po ní přišel Kong: Ostrov lebek, příští rok to bude pokračovat ve filmu Godzilla II Král monster, a v roce 2020 se konečně dočkáme epického vyústění v podobě Godzilla vs.…

Reklama

Reklama