Reklama

Reklama

Malá bubenice

(seriál)
  • Velká Británie The Little Drummer Girl (více)
TV spot

VOD (1)

Epizody(6)

Seriál natočený podle mistrovského literárního díla Johna le Carré je příběh vášnivé lásky a zároveň napínavý thriller. Děj, který i dnes působí stejně odvážně jako v době, kdy byla kniha vydána poprvé, nás zavede do světa, kde hranice mezi pozitivním hrdinou a zlosynem, respektive mezi láskou a nenávistí, je nebezpečně rozostřená. V tomto miniseriálu uvidíme v roli Beckera Alexandera Skarsgårda, laureáta cen Emmy® a Golden Globe® (Big Little Lies/Sedmilhářky), Kurtze hraje dvojnásobný nominant na Oscara Michael Shannon (The Shape of Water/Tvář vody), Role Charlie se ujala kandidátka na cenu BAFTA, Florence Pugh (Lady Macbeth). (AMC Czech)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (69)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Skvělá špionážní stylovka. Výborný nápad už od samotného spisovatele, perfektní zpracování, kde mnohdy kamera hraničila až s geniálností a k tomu hlavní role herečky, co tu hraje Florence Pugh, které to padlo jako prdel na hrnec. Moc jsem si těch osm dílů této minisérie užil. Jen škoda, že to v posledních dvou dílech zašlo trošku za hranu. I závěr bych vzhledem k okolnostem čekal trošku víc šokující. Ale to jsou detaily na jinak perfektním díle. Jednoznačně srovnatelné s Nočním recepčním, který je od stejného spisovatele. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krásně napínavá atmosféra, Pughová je naprosto bezchybná, Shannon je fascinující a Skarsgård začíná konkurovat tatínkovi (který je samozřejmě nedostižný, ale Alexander od něj pochytil TEN pohled). Výborně jsem se bavila, ale pak bohužel přišel závěrečný díl, jehož druhá polovina za nic nestojí a málem mě unudila k smrti. A Gadi coby Mičurin už byl vážně přes čáru. ()

Reklama

rasttea 

všechny recenze uživatele

Stejně jako u Nočního recepčního i zde je předlohou kniha Johna le Carré. Pod režisérskou taktovkou Chan-wook Parka, který má za sebou takové počiny jako Oldboy nebo Komornou. Je to skvělé, napínavé, udrží pozornost po celou dobu, ba co víc - zaujetí má vzrůstající tendenci. Podívaná je to také po vizuální stránce. Kostýmy v kombinaci s lokacemi je taková barevná pastva pro oči, jakou jsem už dlouho nezažila. Nutno podotknout, že velká většina lokací je umístěna v České republice. Teď k hereckému koncertu: Michael Shannon je velký profesionál, zažít ho v reálu byla velká herecká škola sama o sobě. Mladičká Florence Pugh má přirozený talent a velkou kariéru před sebou a byla vyváženým hereckým partnerem zkušeným hercům. Alexandr - už jsem ho zažila na place podruhé, takže nejsem nestranná, mně jeho herecký styl vyhovuje, ale chápu, že nemusí každému sednout. Jeden z mála seriálů nebo filmových počinů, kdy jsem si přála, aby to nekončilo. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Britské špionážní vymazlené retro ( s českou produkční stopou ) dle románu Le Carrého o herečce najatou MOSADEM, aby hrála teroristku. Navzdory pomalému tempu a tomu, že je znát, že ta literární zápletka je trochu retro samo o sobě, se jedná o pohlcující zážitek s přesnou dávkou psychologie. Naprosto dokonalá Florence Pugh, jedno malé mínus ale mám: nepochopil jsem motivaci, proč by britská herečka měla riskovat život pro cizí tajnou službu. ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Napínavá, dalo by se říct staromódní minisérie o praktikách výzvědných služeb v kulisách zdařilého retra a prostředí brutalistických staveb (kde se několikrát objeví Kongresové centrum v různých úlohách). Ke konci už narůstá slušné napětí a zvědavost, jak skončí hlavní hrdinka - nebohá loutka špiónů, jež samotná své zaměstnavatele v podstatě moc nezajímá. Hereckému obsazení samozřejmě vévodí Michael Shannon a představitelka hlavní hrdinky, která dobře vystihla její charakter. ()

Galerie (260)

Zajímavosti (5)

  • Česká televize tento seriál uvedla na svém programu rozdělen do 8 epizod. (Muffino)
  • Na konci května 2018 se natáčelo v Chebu, konkrétně na náměstí Jiřího z Poděbrad, které ve filmu hraje rakouské město v 60. letech, kvůli čemuž byly přetransformovány nápis na domech a výlohy i stojící automobily. [Zdroj: iDnes.cz] (hansel97)
  • Dům v  závěrečné scéně seriálu se nachází v ulici Dobrovského 537/19 na Praze 7. Je to již od roku 2013 neobývaný dům napadený dřevomorkou, u něhož byla narušena statika. V záběru jsou v oknech v přízemí zřetelně vidět dřevěné podpěry. [Zdroj: nasepraha.cz] (rybitvi)

Související novinky

Režisér Old Boye vezme do ruky sekeru

Režisér Old Boye vezme do ruky sekeru

08.10.2019

Oceňovaný jihokorejský režisér Chan-wook Park (Old Boy, Komorná) si vybral svůj další projekt. Bude jím remake francouzsko-belgické komedie Sekera od režiséra Costy-Gavrase (Město šílenců). Film… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Godzilla vs. Kong nabírá obsazení

Godzilla vs. Kong nabírá obsazení

26.10.2018

Začalo to snímkem Godzilla, po ní přišel Kong: Ostrov lebek, příští rok to bude pokračovat ve filmu Godzilla II Král monster, a v roce 2020 se konečně dočkáme epického vyústění v podobě Godzilla vs.… (více)

Reklama

Reklama