poster

The Little Drummer Girl (TV seriál)

Drama / Thriller

Velká Británie, 2018, 5 h 45 min (Minutáž: 56–60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DavidWebb
  *****

  ***Bravo. Pre milovníkov žánru by bola večná škoda minúť túto Le Carrého adaptáciu.***.Nejedná sa iba o slušne prepracovaný príbeh z prostredia tajných služieb. Agenti mossadu skúsia naverbovať mladučkú amatérsku herečku, znudenú ešte len začínajúcim životom a predsa dosť ambicióznu, charizmatickú a blbú (aj keď na prvý pohľad sa zdá, že je inteligentná), aby sa s tými hovnami nechala zmiešať dobrovoľne. A tak nás so sebou vezme na dobrodružnú cestu poznávania seba samej... Samozrejme k úspešnému seriálu síce patrí dobrý príbeh, ale všetci dobre vieme, že vo výsledku to nestačí. Preto mi nedá nespomenúť fantasticky zvládnutú réžiu v podaní Chan-wook Parka, ktorý už má na svedomí "Old Boya", "Pani pomstu" alebo "Stokerovcov", ale až týmto serošom ma definitívne zaujal. Pri réžii to ale nekončí, je tu ešte casting a herecké výkony. Všetci sa rozhodli predviesť v tom najlepšom svetle. Všetci okrem Skarsgårda, ktorý bol akýsi neprítomný. Michael Shannon od prvého dielu k poslednému stále lepší a lepší. Ale pre mňa absolútne neznáma hlavná predstaviteľka Charlie, ktorú si strihla akási Florence Pugh, tak tá ma úplne zhypnotizovala. Keď vie niekto takto hrať v takom mladom veku... vlastne ľutujem každého chlapa ktorý si vezme herečku za manželku. Aj kvôli nej som sa nakoniec rozhodol pre piatu ester. Hoci to nie je žiadna manekýna, má charizmu a talent na rozdávanie a rozhodne sa ju oplatí sledovať v jej kariére ďalej. Hodne ma to bavilo. Spolu s The Haunting of Hill House a Killing Eve najlepší tohtoročný seroš. Quote: "Šťať niekomu na nohu a tvrdiť mu že prší... pre Boha veď my sme to vymysleli..." Palec hore.(30.12.2018)

 • Cushing
  *****

  Knížka lepší, komplexnější, lidštější a víc srdceryvná, ale dramatizace literárních děl je vždycky těžká. Kdo nečte anglicky, ať si počká na českou verzi románu, jež vyjde v Argu. Jako seriál podle velmi složité a pořád aktuální knížky je to dost dobrý. Hlavně první tři epizody. Jenom ta práce se symbolama, barvama a architekturou...(17.1.2019)

 • rasttea
  *****

  Stejně jako u Nočního recepčního i zde je předlohou kniha Johna le Carré. Pod režisérskou taktovkou Chan-wook Parka, který má za sebou takové počiny jako Oldboy nebo Komornou. Je to skvělé, napínavé, udrží pozornost po celou dobu, ba co víc - zaujetí má vzrůstající tendenci. Podívaná je to také po vizuální stránce. Kostýmy v kombinaci s lokacemi je taková barevná pastva pro oči, jakou jsem už dlouho nezažila. Nutno podotknout, že velká většina lokací je umístěna v České republice. Teď k hereckému koncertu: Michael Shannon je velký profesionál, zažít ho v reálu byla velká herecká škola sama o sobě. Mladičká Florence Pugh má přirozený talent a velkou kariéru před sebou a byla vyváženým hereckým partnerem zkušeným hercům. Alexandr - už jsem ho zažila na place podruhé, takže nejsem nestranná, mně jeho herecký styl vyhovuje, ale chápu, že nemusí každému sednout. Jeden z mála seriálů nebo filmových počinů, kdy jsem si přála, aby to nekončilo.(5.1.2019)

 • Mlle
  *

  Sbírka těch nejméně sympatických herců, charakterů i vizuálů, jako by se tvůrce, snad Chan-wook Park, v ošklivosti vyžíval. Velmi nepříjemné na sledování, žánrově pak je to primitivní akčňák ve fraku rádoby inteligentní (pokud lze u vendetek vůbec takové deskriptivum použít), a proto cíleně zpomalené gangsterky. Tempo ani retrokabát ale z primitivnosti překvapivě nic náročnějšího nevykřeše.(9.1.2019)

 • - Na konci května 2018 se natáčelo v Chebu, konkrétně na náměstí Jiřího z Poděbrad, které ve filmu hraje rakouské město v 60. letech, kvůli čemuž byly přetransformovány nápis na domech a výlohy i stojící automobily. [Zdroj: iDnes.cz] (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace