The Little Drummer Girl (TV seriál)

• Nový Zéland

The Little Drummer Girl

Drama / Thriller

Velká Británie, 2018, 5 h 45 min (Minutáž: 56–60 min)

dobře udělané retro-špionážní drama,které je stejné jako prakticky všechno v čem má prsty le Carre.Akce je tu pramálo a největší důraz je kladen na postavy a samotný děj.Největší pozornost tu na sebe strhává velmi dobrá Florence Pugh,která tak zastiňuje i ostřílené Skarsgarda či Shannona.Pro mě osobně zatím nejlepší adaptace le Carreho díla...70%(9.2.2019)

Špionážní, napínavé, předstírané, šílené, ovládající, exteriéry. První díl pecka, druhý "cože?", třetí super obrat, čtvrtý dostává šmrnc a jede se finále. Dobrý, napínavý, chvílemi zmatený. Hlavní dvojice mezi sebou ale nemá špetku přitažlivé jiskry. Michael Shannon je skvělý a moc ráda ho sleduji, v každé roli je perfektní. Fajn exteriéry z Čech, hlavně z mého rodného kraje. Zajímavá špionážní šesti kusovka. ..nevím, kdo z nich byl větší mimoň, doufám, že alespoň jeden z nich věděl, co je pravda.. (9.4.2020)

Stejně jako u Nočního recepčního i zde je předlohou kniha Johna le Carré. Pod režisérskou taktovkou Chan-wook Parka, který má za sebou takové počiny jako Oldboy nebo Komornou. Je to skvělé, napínavé, udrží pozornost po celou dobu, ba co víc - zaujetí má vzrůstající tendenci. Podívaná je to také po vizuální stránce. Kostýmy v kombinaci s lokacemi je taková barevná pastva pro oči, jakou jsem už dlouho nezažila. Nutno podotknout, že velká většina lokací je umístěna v České republice. Teď k hereckému koncertu: Michael Shannon je velký profesionál, zažít ho v reálu byla velká herecká škola sama o sobě. Mladičká Florence Pugh má přirozený talent a velkou kariéru před sebou a byla vyváženým hereckým partnerem zkušeným hercům. Alexandr - už jsem ho zažila na place podruhé, takže nejsem nestranná, mně jeho herecký styl vyhovuje, ale chápu, že nemusí každému sednout. Jeden z mála seriálů nebo filmových počinů, kdy jsem si přála, aby to nekončilo.(5.1.2019)

Knížka lepší, komplexnější, lidštější a víc srdceryvná, ale dramatizace literárních děl je vždycky těžká. Kdo nečte anglicky, ať si počká na českou verzi románu, jež vyjde v Argu. Jako seriál podle velmi složité a pořád aktuální knížky je to dost dobrý. Hlavně první tři epizody. Jenom ta práce se symbolama, barvama a architekturou...(17.1.2019)

• dr.fish

Typický natahovaný seriál dneška. Všechno hrozně dlouho trvá a motivy jednání jsou nějak nejasné. Holčina nehezká a nesympatická. Sionisté jsou za chudinky, kterým se moc a moc ublížilo. Nesedlo mi to ani trochu. Oldskúlové tedy ani náhodou, alespoň co tedy já pamatuji tak se to takto netočilo nikdy.(7.4.2020)

• - Filmové rakouské městečko Kleinalm je ve skutečnosti Cheb. Natáčelo se na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Ve dvacáté minutě tohoto dílu to potvrzuje zapomenutý český nápis „Kavárna Špalíček“ na výrazném zeleném domě na náměstí. (Yardak)

• - Minisérie se natáčela na několika místech v Evropě, a to zejména ve Velké Británii, Řecku a také v České republice, kde to bylo především v pražských lokacích. (Yardak)

• - Dům v  závěrečné scéně seriálu se nachází v ulici Dobrovského 537/19 na Praze 7. Je to již od roku 2013 neobývaný dům napadený dřevomorkou, u něhož byla narušena statika. V záběru jsou v oknech v přízemí zřetelně vidět dřevěné podpěry. [Zdroj: nasepraha.cz] (rybitvi)