poster

The Little Drummer Girl (TV seriál)

 • Nový Zéland

  The Little Drummer Girl

Drama / Thriller

Velká Británie, 2018, 5 h 45 min (Minutáž: 56–60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BoredSeal
  ****

  Napínavá, dalo by se říct staromódní minisérie o praktikách výzvědných služeb v kulisách zdařilého retra a prostředí brutalistických staveb (kde se několikrát objeví Kongresové centrum v různých úlohách). Ke konci už narůstá slušné napětí a zvědavost, jak skončí hlavní hrdinka - nebohá loutka špiónů, jež samotná své zaměstnavatele v podstatě moc nezajímá. Hereckému obsazení samozřejmě vévodí Michael Shannon a představitelka hlavní hrdinky, která dobře vystihla její charakter.(21.2.2019)

 • Cushing
  *****

  Knížka lepší, komplexnější, lidštější a víc srdceryvná, ale dramatizace literárních děl je vždycky těžká. Kdo nečte anglicky, ať si počká na českou verzi románu, jež vyjde v Argu. Jako seriál podle velmi složité a pořád aktuální knížky je to dost dobrý. Hlavně první tři epizody. Jenom ta práce se symbolama, barvama a architekturou...(17.1.2019)

 • Avathar
  *****

  Talentovanú Florence Pugh si si mohol všimnúť v brilantnej dráme Lady Macbeth či historickom epose Outlaw King. Teraz si táto mladá herečka pripísala ďalší úspech, a síce minisériu The Little Drummer Girl. V nej stvárnila ľavicovo zmýšľajúcu herečku Charlie, ktorú do svojich radov naverbuje izraelská tajná služba. Tá od nej chce, aby im pomohla s pátraním po nebezpečnom teroristovi. Seriálu nechýba poriadna porcia napätia, výborné dialógy a kvalitné aj komplexné postavy. Nie je to však len pôvabná Pugh, kto podáva fantastický výkon. Výborní sú aj Michael Shannon a Alexander Skarsgård. Okrem samotného thrillerového príbehu ti režisér Chan-wook Park dá možnosť nazrieť na komplikovaný palestínsko-izraelský konflikt, v ktorom by sme márne hľadali vyslovene dobré či vyslovene zlé postavy.(25.4.2019)

 • ScarPoul
  ****

  Oldschoolový špionážny thriller, ktorý stojí na obrazotvornosti Chan-wook Parka a jeho precíznej réžií. Postavy sú dobre zahraté a príbeh plynie bez výraznejších zádrhelov. Nezostáva síce po ňom pachuť akejsi nutnosti a pochopenia. Ale ukazuje, aspoň z historického hľadiska tváre a postupy tradičných špiónov. Preto mám le Carrého veci rád. Ukazuje to realisticky a nekompromisne. Nie dokonalé. Ale lepšie ako Night Manager. A hudba je perfektná. Florence Pugh skvelá.(24.6.2019)

 • Yoda sama
  *****

  Le Carrého procedurálne špionážne thrillery vždy poskytnú intenzívne imerzívny zážitok svojim komplikovaným, tematicky stále aktuálnym dejom (humanizácia teroristov, morálne pochybné praktiky špiónov), o to podivuhodnejšie pre mňa je, že sa tak málo píše o adaptácii, ktorej sa chopil práve taký kaliber, ako Chan-wook park. Ten z toho spravil rýdzo oldschoolovo ladenú záležitosť, kde bez jediného zaváhania servíruje často autorským dojmom pôsobiacu réžiu a na informácie prehustenú eliptickú kostru, ktorá vo výsledku bezchybne funguje a krásne sa na ňu pozerá. Starosvetsky fungujúca a v mnohých psychologických polohách skvelo vykreslených charakterov výborne zosnovaná miniséria.(15.4.2019)

 • - Dům v  závěrečné scéně seriálu se nachází v ulici Dobrovského 537/19 na Praze 7. Je to již od roku 2013 neobývaný dům napadený dřevomorkou, u něhož byla narušena statika. V záběru jsou v oknech v přízemí zřetelně vidět dřevěné podpěry. [Zdroj: nasepraha.cz] (rybitvi)

 • - Minisérie se natáčela na několika místech v Evropě, a to zejména ve Velké Británii, Řecku a také v České republice, kde to bylo především v pražských lokacích. (Yardak)

 • - Filmové rakouské městečko Kleinalm je ve skutečnosti Cheb. Natáčelo se na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Ve dvacáté minutě tohoto dílu to potvrzuje zapomenutý český nápis „Kavárna Špalíček“ na výrazném zeleném domě na náměstí. (Yardak)