Temná tvář Brooklynu

• USA Motherless Brooklyn (více)

New York, rok 1950. Osamělý soukromý detektiv (Edward Norton) se snaží vyřešit vraždu svého mentora a jediného přítele (Bruce Willis). (Magic Box)

mummie.spy

Film, ktory velmi prekvapil. Dobre vystavana detektivka v style film noir, s velmi aktualnym odkazom. A to nehovorim o vykone Nortona, ktory exceloval. Vyborny film. ()

brasek

Nenávidím filmy, kde niektorá postava nezmyselne všetko komentuje, kde divák je nezmyselne vystavený rôznym myšlienkových pochodom postavy či postáv. Na poctivú kriminálku tento príbeh svojou melodramatickou atmosférou ani zďaleka nedosahuje. ()

serdehelan

Eddie Norton v úlohe režiséra, scenáristu, producenta a hlavnej postavy. Ja mu tlieskam. Presunul príbeh oproti predlohe z 90tych rokov do 50tych a spravil z toho parádnu neo-noirovku. Občas tematicky pripomenie Čínsku štvrť, má nádhernú výpravu, dobrý scenár, dobrý soundtrack (vrátane vydareného kusu od Thoma Yorka) a hlavne Freakshow Nortona. Nezaslúžene opomínaný kúsok. ()

Muf911

Trochu dlouhý a temný thriller odehrávající se v 50. letech v Brooklynu a pojednávající o machinacích s pozemky, developerských projektech a špinavých praktikách mocných mužů. Krásně udělané scény, perfektní dobová atmosféra, exteriéry i interiéry. Děj trochu zamotaný a zítra si z něj už nebudu nic pamatovat. Co si budu pamatovat je podivný tik Eduarda Nortona, kdy nekontrolovaně vydává různé žblepty, a ta krásně vyšperkovaná 50. léta. Jinak zajímavostí je, že takovou megahvězdu, jakou je Bruce Willis, zabijou hned zpočátku. ()

lwp

Výborný Norton, skvelý York, inak nič pre mňa. Zaujímalo ma počas filmu všetko ostatné, len ten film ani trochu. Ale dopozeral... ()

DJMaroko

Herecké výkony a obsazení jsou opravdu výborné. Hudba je excelentní. Nicméně je to vcelku nudný a mega utahaný film. Trumpeťák zabiják ! ()

karnifex

Zvláštní variace na noir detektivku. Příběh ale nestojí za moc a celé je to navíc na můj vkus příliš dlouhé a taky trochu agitační. Takže nejvíc mě asi nakonec zaujaly dobové kulisy a pěkné záběry - vše v opravdu krásných barvách.. ()

chozze008

Kdo nevodhad hned na zacatku ze nejvetsi cast puzzle je v tom zasranym klobouky, necht si poridi leky na demenci. Hudba skvela. I na toho Turreta jsem si casem zvyknul. Troufam si to dokonce nazvat poetickym neo-noir. Stejne me na tom neco nesedlo, nevim, mozna to bylo moc zdlouhave nebo proste nebyla zrovna na todle ted nalada, proto jen tri hvezdy. ()

PTuranyi

Kvalitný thriller, v ktorom sa prostredníctvom skromného detektíva dostaneme na kobylku mocibažnému Mosesovi Randolphovi. Začiatok je takmer noirový a nie celkom vydarený, pretože Bruce Willis v roli Franka Minna je tvrdý chlapík ako je zvykom, ale tentokrát to nezvládne. Po jeho stopách sa vydáva jeho kolega Lionel a postupne rozmotáva klbko moci a korupcie. Príbeh je trochu zmätený, ale atmosféra je dobrá. Hlavnou devízou sú výborní herci. Edward Norton opäť predvádza skvelú diagnózu Tourettovho syndrómu a obsedantno-kompulzívnej poruchy a ešte to aj režíruje. Alec Baldwin je ničomník par excelence a ani Willem Dafoe tu nie je do počtu. 75% ()

bigmatko

fanúšikovia Jazzu sa možno urazia ale tento film je ako jazzova hudba, ktorá v ňom po celý čas hrá. Tak ako v Jazze existujú dobré tony ale ich spojenie zdanlivo nedáva zmysel, tak aj vo filme je veľa dobrých hercov ale ich príbeh akosi nedáva zmysel. V tempe smooth jazzu sa to vlečie od začiatku do konca. Prijemná dobová atmosféra tam je to sa musí uznať. Aj pomerne silná téma sa objavuje. Ale ako celok je to strašne nudné a jediným oživením sú tiky Lionela. potenciál hercov nie je využitý napriek tomu že sú tam pomerne silné mená. Toto som doslova iba pretrpel. takmer od začiatku uhádnete kde sa nachádza to čo všetci tak úporne hľadajú a pokiaľ naozaj nie ste skalný fanúšik Jazzu tak film nemá čo ponúknuť. ()

Bolex

Působivý představitel hlavní role v nepříliš zajímavém vyšetřování developerských čachrů. Velmi dobrý překlad do českých titulků! ()

BIG.NINE.CF

Parádní noirovka, která mě vtáhla a nepustila. Edward fascinující, Alec skvělý, Dafoe klasický a Bruce nevyužitý... M.K.Williams potěšil. Jazzová vsuvka super. Je to někde mezi 4 až 5, ale dávám 5. ()

Troniq

Pro pozornýho diváka tak poctivá a snaživá filmařina, že pár nedostatků odpustí a nechá vyšumět. Od prvních minut si mě Motherless Brooklyn získal a přikoval pozornost...a vlastně i donutil někde hluboko uvnitř začít topit pod polívčičkou z nasranosti a odporu v těch souvislostech, jak je snadný si tohle celý vizualizovat tady na toho našeho estébáčka voe, motýle! S radostí přecházim těch pár žánrovejch ohraností, atmošku to prostě má, stejně jako neprůstřelný herecký výkony a dialogy. Je vidět, že tohle bylo pro Edwarda setsakra důležitý a osobní...a povedlo se. Jo a kulisy Brooklynu, potažmo New Yorku...to se nikdy neokouká. ()

Accuphose

Nutno podotknout, že Edward tomu dal jako scénárista, režisér, producent a hlavní hrdina úplně vše. Jen ten námět a zápletka jsou příliš slabými na to, aby to ode mne dostalo více než tři hvězdičky, občas je to moc dlouhé, ale najdou se tam velmi silné momenty, skvěle zlvládnuté. Tanec v klubu i jeho atmosféra koneckonců... Ale bohužel není nic, co bych si tam měl extra pamatovat. Ale rozhodně to není o nic horší než co toči Quarantino.... ()