Temná tvář Brooklynu

• USA Motherless Brooklyn (více)

New York, rok 1950. Osamělý soukromý detektiv (Edward Norton) se snaží vyřešit vraždu svého mentora a jediného přítele (Bruce Willis). (Magic Box)

Pavlínka9

Norton mě bavil. Hudba mě bavila. Kamera mě nebavila. Nicméně - přišlo mi to zbytečně všechno propletené a složité. A to si myslím, že nebavilo plno lidí...Hrát Tourettův syndrom - klobouk dolů :) To mě zaujalo od první chvíle. Tento styl oblékání mi na Nortona sedí a neskutečně se mi v tom líbí ;) I v tom má pro mě film plus. Ale mě vlastně bylo dost jedno, jak to skončí :D A to bylo obrovské mínus... ()

oveckaoa odpad!

Větší zábava než tenhle film je zaživa si nechat vypíchnout oči nebo sednout si na dikobraza případně nechat se požahat perutýnem https://cs.wikipedia.org/wiki/Perut%C3%BDn tak, že postižený policista vyšetřuje vraždu parťáka. Nejlepší herec je zde Bruce Willis , který zde hraje tak 10 minut pak si asi uvědomil jaká je to sračka a požádal o to, aby jeho postavu zabily (nejlepší volba jeho života) nechápu , že něco takového šlo do kin a , že na to někdo vůbec šel jakýkoliv díl LazyTown je proti tomu herecké umění. 0 procent ()

Antek

Soukromý detektiv s Touretteovým syndromem. Samotná premisa zní dost bizarně a manýristicky s jednoznačnou snahou se nějak odlišit. Když ale film začne, na veškeré předsudky zapomenete. Abyste se dobrovolně prodrali špínou, musíte do ní vkročit s někým, na kom vám záleží. A Lionel Essrog (aka Norton) tento předpoklad naplňuje do puntíku, což je pro další kroky v jeho vyšetřování naprosto klíčové. Z plátna jde cítit, že tohle je Nortonův srdcový projekt: Norton herec šlape na 100% (a znovu dává vzpomenout, jak výjimečný herec to je a jaká je škoda, že už nedostává tak velké možnosti jako kdysi), a Norton režisér se 100% soustředí na postavy a podřizuje jim celou show. Takže nečekejte žádné finesy, které by vás z dění zbytečně vytrhovaly. Tohle je poctivá noir kriminálka s příchutí Čínské čtvrti a se správně zašmodrchaným příběhem, na jehož konci vaše duše shoří, nebo dostane novou šanci. Před zhlédnutím bych nevěřil, že to řeknu, ale už teď vím, že do Temné tváře Brooklynu jednou určitě rád znovu vzhlédnu. ()

cpt.Lynch

Takové filmy se už netočí. Nechává vzpomenout na Čínskou čtvrť a podobné… Není to vyloženě špatný film. Technicky zvládnutý. Příběh ale pokulhává. Neumí vtáhnout do děje. Vzhledem k rozvleklosti a nudnosti celkem drastická stopáž. Torretovský Norton je zajímavý tak prvních 20 minut. ()

Skeksis

Konečne niekto! Konečne to niekto zobral do rúk celé! Scenár, réžiu, produkciu, rolu. Toto robí stále málo režisérov. Niekto iba ukradne scenár a natočí podľa toho film, niekto tam iba hrá, niekto iba napíše scenár a zapredá sa nejakému dementovi, ktorý mu ho dodrbe zlým filmom... Ale Edko si povedal: NIE!!! Ja to urobím celé, a dopadlo to cool. Gratulujem. ()

JohnSmith

Mohla to být zajímavá a svižná krimi, kdyby byla kratší a byl by vynechán Tourretův syndrom. Bylo to celkem rušivý a nezajímavý. Jinak to nebyla vůbec špatná krimi. ()

jefff

Na filmu se mi líbil starosvětský styl vypravování a zajímavý casting. Příběh spíš průměr a ač mám Nortona tuze rád, tuhle převelice těžkou roli zvládl jen zčásti. Ale jo. Líbilo se mi to. ()

sedm.1

Motherless Brooklyn je stylově vytříbená noirovka, se skvělým castingem, precizní atmosférou a příznačně zatraceně vychytanou hudbou, ovšem ta zápletka, respektive její zpracování, to je už po hodince trvání filmu na hození flinty do žita a jít se radši věnovat přepočítání zrnek právě zakoupeného pytlíku rýže. Nortona mám jako herce velice rád, jeho výkony se dají většinou označit za strhující, originální a především náročné, a on je vždy vzládá na výbornou, stejně jako je tomu ostatně zde, ovšem Norton jako režisér, natož scénárista, to už je o sakra dost horší kvalita. Sice chápu, že tento svůj příběh odvyprávěl záměrně pomalu, se snahou o co nejpůsobivější a nejpřesvědčivější podobu, což by nebyl zas až takový malér, kdyby to bylo tedy ovšem ale zároveň i dostatečně záživné a tááák moc nenudící. Celé je to totiž neskutečně natahované, se zhruba tak minimálně 45 zbytečnými minutami navíc a asi tak bez 10 dalších nadbytečných postav by se to též obešlo, a pak by to jistě dostalo úplně jiný šmrnc, určitě by tím docílil daleko funkčnějšího napětí, působivěji vygradovaného finále, ale samozřejmě hlavně výraznějšího spádu, který je tu tak hlavním problémem pro jinak mnohem efektivnější dojem z celého filmu. Navíc zde chybí jediná silnější, nebo výraznější scéna, či moment, film nefunguje ale ani po stránce dramatické a emoční, a co se týče samotné zápletky, trocha méně tuctovosti by také jistě prospělo, žádný zvrat, nic nečekaného, zajímavého, nápaditého, a k tomu všemu ještě pak charakterově ploché postavy, prostě nuda a šeď i v těchto ohledech. Po technické stránce se tak zkrátka jedná o skvělou podívanou, s očekávaně výborným výkonem Edwarda Nortona v čele, ovšem musím zopakovat, nic to nemění na faktu, že jako celek je to nudný a utahaný snímek, který si myslím příliš diváků neocení. ()

herr_carter

Já vůbec nevím, jak tenhle film popsat - zřejmě velký potenciál, který mě ale i přes dechberoucí výkon Edwarda Nortona prostě většinu času nudil a nějak mi to místy moc nedávalo smysl..............................................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Devadesát Dva

Není to špatný, ale působí to nedotaženě. Na Hollywood relativně low budget 26 mil. USD, jde na filmu zasazeném do téhle doby, dost citelně znát, v kostýmech, rekvizitách, malých detailech, celkové výpravě, feelingu, že tohle určitě není New York během 50's. Edward film napsal, zrežíroval a hrál v něm hlavní roli a i to s sebou nese jakousi těžkou uchopitelnost, když se nemůžete věnovat režijní sesli plně, nebo naopak hraní hlavní postavy plně (to repete z Prvotního strachu), vše působí jakože to mělo dobře našlápnuto, ale potřebovalo to víc. Víc pozornosti v detailech, v režii, víc peněz a kratší stopáž. Noir style hudba byla jediná slušná složka. ()

Lukoboss

Velice poctivá, precizní a slušně natočená mafiánská podívaná, navíc z období, který svou filmovou výpravou je prostě stylový. A za tím vším stojí E. Norton - scénář, režie a hlavní role, navíc si k tomu přidal pro svou postavu Touretteův syndrom, aby toho asi neměl málo. Zahraný je to výborně, i když musím uznat, že mě po čase ty jeho záškuby (záchvaty) začaly trochu lézt na nervy. No a pak povedenej casting, hvězdný jména, kde potěší hlavně B. Willis, kterej si po letech konečně zahrál v nějakým slušným filmu, byť jenom chvilku. S příběhem už je to trochu horší, časem se to zdá pomalý a dlouhý, klidně bych tomu cca 30 minut ubral a v takovým případě by nejspíš přilítla i ta čtvrtá hvězda. Je to škoda, nicméně i tak si E. Norton zaslouží uznání, smekám! ()

Loki_Six

"Frank told me once, if you're up against someone bigger than you, someone you can't beat toe to toe, make 'em think you respect their size and then cut a deal that lets you walk out in one piece. Then figure out a way to stick it to 'em later without leaving your prints on the knife." ()

SpaceOdyseus

Ale jo, bavilo me to. Norton nam naserviroval zamotanou hard boiled detektivku, okorenenou obcas nejakym netradicnim elementem. Ale scenar neni zas tak sofistikovany aby mel film dve a pul hodiny. Ostrejsi nuzky by to chtelo priste. ()

kolemjdouc

nemastný neslaný děj se sociálním podtextem.Kdy ale hlavně šlo o postavu ujetého čučkaře.Nuda že by se dala krájet.Norton sezval před kameru docela silná esa: Dafoe,Baldwin,Willis ale zázrak se nekonal ()

Krystalion

Do profilu filmu bych ještě připsal komedie, protože já jsem fakt nesmírně bavil. To, co tady předvedl Eduard jsem naposledy viděl v jeho filmu Prvotní strach, kde byl taky excelentní. V tomto filmu hraje soukromého detektiva, který se snaží vyšetřovat vraždu svého přítele. Vůbec není hloupý, ale trpí Tourettovým syndromem, což v praxi znamená, že občas má poruchu mluvení, dokonce bych to popsal něco jako zvukové tiky a ostatním lidem v jeho okolí to připadá, jakože je tak trochu mentálně zaostalý, což v tomto snímku představuje velice zábavnou vsuvku. Dobře napsaný scénář, režii i hlavní herecký výkon obstaral již zmiňovaný Edward Norton, par excellence. ()