Znovu ve hře

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 2018, 98 min

jednoduché priam prvoplánové ale našťastie nie trápne. Lopezka vyzerá úžasne a dej filmu plynie nenásilne. Na svoje si prídu asi skôr filmový amatéri, ktorí chodia do kina dva tri krát za rok a takéto ľahko stráviteľné komédie sú pre nich vrcholom filmového zážitku, ale spokojný som bol aj ja. Lopezka sem tam zavrtí zadkom sem tam vnesie nejaké to mravné ponaučenie so slzou v oku a keď sa usmeje tak jej odpustia aj to, že nezmyselne klame v situáciach kedy je to úplne zbytočné.(4.1.2019)

• genetique

Okey, okey. Bol som pripravený na horšie. Nemôžem povedať, že by som bol vyslovene otrávený, ale dalo sa z toho vyťažiť viac. Ale načo sa snažiť, keď všetci vieme, že toto divák (diváčka) chce. Ono to pri tomto type filmov asi ani inak nebude. Chalani vypnú mozog pri oldschoolových béčkových akčných jednohubkách, baby zas pri tomto type rom-comu. Pokiaľ viac nečakáte, nebudete si od úvodných tituliek aspoň obhryzávať nechty. Ja som sa dokonca párkrát zasmial, takže palec hore. Inak je to typický nalinajkovaný príbeh, J-Lo ale v pohode, ostatní herci tiež fajn, pomohla tomu dobrá hudba a neokukané prostredie. 50%.(25.1.2019)

• gegina31

Nevím sice, která vyšší moc zasáhla, ale jsem jí neskonale vděčná, protože jsem málem na tohle šla do kina. Trailer vypadal sice celkem zajímavě, ale jaká plytká slátaninka se z toho vyklubala mě překvapilo. Myslela jsem, že se bude jednat spíše o budování kariéry jedné osudem a finančně postižené sexy paní, která neměla možnost vystudovat jednu z Amerických prestižních škol tolik potřebných k tomu, aby nemusela někde na ulici prodávat párek v rohlíku. A navíc jsem doufala, že při této příležitosti klofne nějakého zámožného fešáka (přání mé romantické duše). A já se místo toho dostala do příběhu, kde úplně z haluze potká svoji dceru, kterou odložila ještě jako mimino, a která je náhodou i adoptovanou dcerou majitele firmy, který ji na základě lživých informací o jejím vzdělání přijal. Sory, většinou vulgarismy v komentu nepoužívám, ale neposrali byste se z toho? A jelikož chlapa měla už od začátku filmu, sice nic moc, ale měla, tak mi bylo hned jasný, že mé druhé přání splněno nebude. Nehledě na to, že to je nejspíš poprvé, co jsem slyšela mluvit Lopez bez dabingu.....a není to pěkný. No a navíc její dceru hraje Vanessa Hudgens. A tohle stvoření je vždycky ve filmu jako pěst na oko. Neuměla hrát v Muzikálu na střední a neumí hrát ani teď. Jen ťulpas by ji obsadil do role. No chtěla jsem dát původně 3 hvězdy, ale jak tady čtu to svoje rozhořčení, tak skončím nakonec na dvou.(11.3.2019)

Vlastně vůbec netuším za co 3 hvězdičky. Celý film je nadmíru otravný. Hlavní hrdinka, knír přítele hlavní hrdinky, námět, knír přítele hlavní hrdinky, nejlepší kamarádky hlavní hrdinky, opětovné shledání matky a dcery, knír přítele hlavní hrdinky, Jennifer Lopez, ošklivá Vanessa, prostředí, ten knír, prostě všechno je to nadmíru otravný, ale vlastně mě to neotravovalo. Šla jsem na film s Jennifer Lopez, tak přece nebudu překvapená, že to není na Oskára. Vyškrtla bych celé to shledání matky a dcery, protože to bylo ze všech těch otravných věcí nejotravnější, oholila kníra přítele hlavní hrdinky a víc se soustředila na fakt, že Májka si přivlastnila cizí identitu, protože to mohla být švanda.(22.1.2019)

"Second Act" je v jadre celkom okey, no nejde o film, ktorý by som mohol ohodnotiť ako inovatívny alebo kreatívny. Videli sme to miliónkrát, vieme odhadnúť všetko čo sa udeje a poznáme všetky udalosti. Je tu možno jedna výnimka, no to je asi tak všetko.V takom prípade by mali byť aspoň postavy dostatočne dobré na to, aby sme dokázali film pozerať. A myslím si, že nie sú najhoršie. Aspoň teda väčšina. Jennifer Lopez je okey. Neponúka toho moc, ale nie je otravná. S výnimkou jednej scénky, kde to vyzeralo, ako keby sme sa z filmu presunuli do hudobného klipu je v pohode. Jej kamošky sú typickou ukážkou amerického filmu, kde majú tvoriť komédiu. Nie sú nejako otravné, no moc z toho z nich nedostaneme. Nemuseli by vo filme byť a o moc by sme neprišli. Vanessa Hudgens je najprv dosť otravná a vyzerá ako Mortiša. Postupne však ukáže, že vie byť aj viac civilná a je okey. A potom tu máme ešte dve nové asistentky JLo. Ariana je celkom vtipná a má šarm. A má svoje momentky. Na druhú stranu Hildy... to je trošku iná story. Jej hlas je otravný, jej dialógy ma nebavia a celkovo je vysoko predvídateľné kam sa jej postava posunie. A to je aj celkový problém tejto story. Je vysoko predvídateľná. Vieme všetko čo sa stane, kedy sa to stane a možno iba je tu jedno prekvapenie v tom ako sa to stane. Čo sa humoru týka, tak v pohode, no s výnimkou jednej scénky, kde máme dialógy v mandarínčine tu nemám moc čo pochváliť. Ale nie je tu nič, čo by bolo vysoko otravné alebo stupídne. Vidím to ako film na jedno pozretie. Ak vám to stačí tak si to čeknite. Ale nič výnimočné v tom nehľadajte. Hodnotenie: C+(25.2.2019)

• - Natáčelo se od 23. října do 15. prosince 2017 v New Yorku. (Stoka)

• - V jednej scéne nájde Maya (Jennifer Lopez) fotku s Barackom Obamom a jeho manželkou. Jedná sa o skutočnú fotku, Jennifer sa s Barackom stretla na inauguračnom plese v roku 2009. (Astonko)

• - Hlavní roli si původně měla zahrát Julia Roberts. (CrypzzXD)