"Knedlíky! Medvěd vaří ve škole knedlíky?"
Cirkusový klaun Cibulka, který slaví úspěchy se svým číslem s ochočenými medvědy, dostal výpověď z cirkusu. Medvědy totiž ředitel cirkusu vyměnil za cvičené vepře. Cibulka tedy na popud dětí nastupuje v ženském převleku jako kuchařka do školní jídelny. Problémy nastanou v okamžiku, kdy za Cibulkou do školy přicházejí uprchlí cirkusoví medvědi... (Bohemia MP)

papaguy

Nápad s medvědy je fajn. Ve filmu se najde pár vtipnějších scén (nejvíce mi utkvěla ta s leštěním školní chodby a následným postříkáním hasícím přístrojem a posypáním pilinami). Ale celkově mi to moc zábavné nepřišlo a jako dítě mě to silně nudilo. ()

Ozzy2

Na tomto filmu jsem vyrůstal,pan Lipský excelentní.Je mi skoro 50 a klidně se na to,milý pane Galadier podívám znovu. Sovák,Kopecký,Libíček,Filipovský(parodie na Brettschneidera).A to nesnáším cirkusy:) ()

Biopler

Osvedčení hereckí matadori robia z príbehu pre deti slušnú jazdu gagov a príhod, v ktorej sa Lubomír Lipský stáva českou Dafne a veľmi mu to pristane. Iste, nie je to top komédia, ale pobaví detské i dospelé publikum. ()

tranquill

Komedie Oldřicha Lipského pro svého bratra Lubomíra, který se svých více rolí zhostil výborně. V české kinematografii je film točený se cvičenými zvířaty v také míře podle mne ojedinělý, ale musím přiznat, že jako dítěti se mi líbil víc. ()

Schlierkamp

Československý komediální film o výměně cvičených cirkusových medvědů a o propuštěném cirkusovém klaunovi Cibulkovi. Po úvodní nevýrazné cirkusové části se děj příběhu přestěhuje do školní budovy, kde se kreativní Cibulka vydává za kuchařku, školníka a uklízečku a v jejímž kabinetu také ukrývá cvičené šelmy i svého cvičeného šimpanze Toníčka. Výkon hlavní postavy L. Lipského se zejména ve dvojroli se školníkem Hadrabou dá označit jako nadprůměrně zábavný. V neprůchodné hlavní školní chodbě a v kanceláři ředitele se také odehrává nevídané pásmo groteskních situací, jejímž vrcholem jsou dialogy mezi direktivním ředitelem školy J. Sovákem, školním inspektorem F. Filipovským s notýskem a konkurenčními řediteli cirkusů J. Libíčkem a M. Kopeckým. Velmi zábavné taky shledávám pátrání Kopeckého poskoka Z. Srstky v Cibulkově bytě po ukrytých medvědích kůžích. Dětské role nesympatických a ukřičených žáků tentokrát spíše kazily dojem z jinak povedené komedie. Příliš mnoho prostoru dostaly záběry se cvičenými zvířaty a jiné akrobatické kousky. V malých rolích se objevili V. Kotva jakožto nesmělý učitel přírodopisu, D. Hajská jako školní uklízečka či Cibulkova bytná M. Rosůlková. Přestože nejsem velký příznivec cirkusových představení a obzvláště klaunů, komedie O. Lipského ve své střední pětihvězdičkové ´školní´ části vše bohatě vynahradila. ()

FeriusParfax odpad!

Tuhle zrůdnost jsem viděla v dětství (ten správný věk pro tuhle „pohádku“). Nikdo, včetně mě, neměl tuhle pohádku v rodině rád. Viděla jsem ji jednou/dvakrát a od té doby jsem se jí vždy vyhýbala. To nemluvím jen za své dospělé já, ale hlavně za to dětské. Už když jsem byla malá, tak mi těch medvědů bylo líto. Všechno mi přišlo hrozně trapný a vůbec jsem nechápala, o co jde, čemu se mám smát nebo co se mi na tom má líbit. V dospělosti už jsem si to nikdy nepustila. Když se na to nechtěli dívat ani babička, děda a táta jako dospělí, tak je asi něco špatně. ()

Bobšule

Tento styl humoru mi nepřišel zábavný už na základní škole, kdy jsem medvědy v rámci nějaké povinné projekce shlédla poprvé (a pevně doufám, že naposled). Medvědů mi nebylo líto, opičáka jsem neobdivovala a osud klauna mi byl od počátku ukraden. Ano, přátelé mi žertem říkají "Kamenné srdce". Ale vážně: Viděla jsem v dospělejším věku jakýsi podobně laděný snad výchdooněmecký film, který se obešel bez "humoru" a ten se mi líbil moc. Tenhle film je pro mě prostě nestravitelný právě kvůli té všudypřítomné "taškařici". ()

Sign

No nevím co se tady řeší, pan Lipský chtě prostě natočit i ňákou komedii pro děti a to Šest medvědů s Cibulkou prostě je ()

Armin82

Celý film stojí na scénách ve škole a vynikajících výkonech pana Sováka, Kopeckého, Filipovského a samozřejmě pana Lipského. Nebýt těchto aspektů, asi by to ani nestálo za řeč. Hadravo, co mi to děláte? Proč se pořád svlékáte? :-D 80% ()

Nix

Jasně prosté trio Lipský, Sovák, Kopecký je supr, ale tohle je prostě takový ten film pro děti spíš. Je to určitě bude dycky bavit, taky mi to dřív přišlo lepší než pak to vidět znovu po letech. Pak už mne to moc nebavilo. ()

Tiiso

S pozice dětského diváka snad možná zábava, kterou produkují záběry se zvířaty. Pro mě ať už jsem byl dítětem nebo teď už v pozici staršího člověka film vždy znamenal velmi málo. Jak z pozice příběhu tak z pozice filmařského. Nejslabší snímek od mého oblíbeného režiséra. Ani výběr skvělých herců a jejich výkony nedokázali příběh zachránit. ()

Rodin

Herecký koncert Lubomíra Lipského všechno nezachrání. Nicméně za scény ze školy, a to téměř všechny, si film rozhodně zaslouží téměř 70%. Ovšem jen téměř. ()

Robbi

Ten, kdo chce být brzy stár, zabíjí to, co prožíval v dětství. Tisíckrát mohou být medvědi a Cibulka naivní, jsou a budou vždycky filmem pro děti. Byl jsem jedním z těch, kteří byli na slavnostní premiéře a seděl pár metrů vedle Oty Hofmana. A nikdy by mě nenapadlo se dívat na něj očima dospělého. Tenhle film si to nezaslouží. Takhle můžeme za pár let odsuzovat všechno, co vidíme dnes, protože to bude technicky náročnější a scénáristicky propracovanější. Jasně, ale duše zůstane někde bokem. Proto si tenhle film i se všemi rádoby chybami a pochybným tvrzením, že šlo o kamufláž normalizace vzít nenechám. ()