Greta - osamělá žena

• Česko Greta: Ďábelská past (více)

Servírka Frances McCullen žije se svou spolubydlící Ericou v malém bytě. Frances právě prochází těžkým obdobím, nedávno jí zemřela matka a ona nemá zrovna nejlepší vztah se svým workoholickým otcem. Jednoho dne Frances při cestě z práce najde v metru pěknou opuštěnou kabelku. V kabelce objeví adresu, a tak se ji i přes Eričiny protesty rozhodne odnést majitelce. Tou je starší dáma Greta Hidegová. Pozve Frances dál a ihned ji doslova okouzlí svým vyprávěním. Greta je údajně Francouzka a její dcera prý dál žije ve Francii. Ona je po smrti svého manžela vdova. Ve chvíli, kdy si obě ženy povídají, se ozve velký hluk, ale Greta ho přehluší hraním na piano. Frances se s Gretou spřátelí a tráví s ní spoustu svého volného času. Erica ji ale varuje, že na tom, jak si ji Greta k sobě připoutává, je něco podivného. Že má Erica pravdu, se záhy potvrdí. Frances při vaření najde u Grety skříň plnou stejných kabelek, jako sama našla v metru. Na každé kabelce je i jméno údajné nálezkyně. Frances mezi těmito kabelkami objeví i kabelku se svým vlastním jménem. Uteče a už se s Gretou nechce vídat. Jenže Greta začne Frances doslova pronásledovat… (TV Nova)

kolemjdouc odpad!

nebojím se hodnotit jako odpad.Absolutně nezajímavě natočené i když s ústřední linkou scénáře by se popracovat svižněji ()

Adramelech

To jsem se takhle jednou, už před lety, bavil s jedním starým chlápkem v hospodě, on mi vyprávěl různé historky a dával mi rady do života. Mimo jiné mi říkal, že pokud bych někdy našel peněženku, tak ji určitě nemám vracet, a dokládal to svou zkušeností, kdy nalezenou peněženku odnesl na policii a majitel peněženky jej poté obvinil, že si nějaké peníze nechal a vrátil jich jenom část. Nakonec trestně stíhán nebyl, policisté usoudili, že občan se ohledně výše hotovosti, která byla v peněžence, mýlí, ale prý to byla hodně nepříjemná zkušenost. Radu jsem nikdy nevyužil, protože jsem nikdy žádnou peněženku nenašel. – Podobné varovné poselství nese i tento film: v USA se poctivému nálezci mohou přihodit i horší věci. Film není nijak zvlášť zábavný, ale je docela zneklidňující. Není bez zajímavosti, že jev a následně i pojem stalking se poprvé objevil v USA, stejně jako jiné výdobytky tamější mentality, jako je třeba sexual harassment, Me too, LGBT nebo BLM. ()

Kejf.

Takova ta vecerni jednohubka, u ktery vetsinou druhej den nevite jak to vlastne dopadlo a nemate potrebu si to nekdy zase pustit. Nenadchne, neurazi, nenasere, nevystreli z kresla. Pro Chloe mam ale slabost stale :) ()

Kacitr

Ale jo. Tahle dramátka o psychopatických jedincích můžu. Sice je jich nespočet a proto tak nějak tušíte, jak se to celé bude vyvíjet, nicméně Chloe je skvělá. Jen pořád nechápu jednu věc - proč mají ti šílenci tu zázračnou schopnost vstát z mrtvých? Jo a detektivové jsou na nic. Nejlepší kamarádka, to je teprve kumšt. ()

Jaro_slav

Oukej. Oukej. Odsejpalo to celkem povedeně, takže jsem ani neměl ten pocit, že by tomu pomohlo výrazně méně oblečení na Moretzový, což se u jinejch jejích filmů moc tvrdit nedalo. Jenže jsem nedlouho předtím viděl film o zvucích, takže jsem z pohledu jednobytovejch příběhů byl saturovanej. ()

bozka10

No rozbeh bol pomaly,ale slusne sa to rozbehlo a maďarská prepata baba bola celkom slušný magor.celkom fain,urcite stoji za pozretie ()

Deleatur

Plusy: Zručná režie. Film odsýpal. Výborné herečky v čele s Huppertovou. Příjemná ukázka laskavosti a věrohodně silného kamarádství. Mínusy: Zase ne tak strhující. Moretzová se fyzicky do své role nehodila. Huppertová má na kontě sugestivnější role. Hodnocení: 59%. ()

Rathalos

Vynikajuci psychologicky thriller,ktory tahaju hlavne nadana Chloe Grace Moretz a Isabelle Huppert,ktora zahrala rolu psychopatky dokonale,perfektny herecky vykon,k tomu vsetkemu napata,znepokojiva a znekludnujuca atmosfera,vyborna zapletka a skvele finale na konci,som nadmieru spokojny...:-) ()

BOURQUE

Mladá slečna sa zachová tak, ako by sa mali zachovať všetci. Niekto nechal tašku v metre a ona podľa údajov na občianke to odnesie majiteľovi (v našom prípade majiteľky). Medzi nimi vznikne priateľstvo, ktoré však časom mení na prenasledovanie mladej slečny. A potom prídu aj horšie veci... Film N. Jordana postupne buduje vzťah medzi Frances a Greta – obidvaja sú stratili blízku osobu a jedna druhému pomáha prekonať ťažké časy. Druhá polovina filmu je už o tom, že Frances odhalí Grétinu osobnosť (a hlavne psychickú chorobu). Z hereckej stránky prekvapila najmä zrelosť Ch. G. Moretz, ktorá po Mozog v plameňoch, podala opäť vyrovnaný výkon. I. Huppert v roli Greta Hideg je presvedčivá a autentická – svoju prácu aj teraz zvládla veľmi dobre. Posledná tretina však pomerne rýchlo natočená a ten koniec nie je úplne korektne uzatvorený. Vo svojom žánru jeden z tých kompaktnejších filmov, ale N. Jordan vie byť aj dôraznejším. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Vabr

Přišlo mi to docela dost nereálné. První část filmu, než ji unese je fajn a dal bych 3 hvězdy, ale druhá část j horší a vadí mi, že s tím nic moc hlavní postava nedělá. V pohodě thriller, ale vadilo mi, že druhá část přešla do něčeho jiného. Zvrat u druhé slečny, která jde Grétě vracet kabelku je nereálnej, ale přesto se mi hodně líbil. Stalking byl docela vtipnej. Jsem rád za to, že Gréta přišla na jídlo do restaurace docela pozdě vůči tomu, že tam hlavní postava pracuje celý film. Na 2018 ohrané téma. VYHODNOCENÍ: A TEĎ TY KABELKY, CO VÁŽNĚ NĚKDO UKRADL. ON NEBO ONA MUSEL/A MÍT PENĚZ. ()

Maximilianus

Nejedná sa síce o nič inovatívne, ale v konečnom dôsledku to bolo celkom dobré. Isabelle Huppert opäť veľmi dobrý výkon. 7/10. ()

GameboyNES

njn já to říkám furt, že s poctivostí nedřív pojdeš a každý poctivý nálezce bude po zásluze potrestán. Tenhle typ filmů "ala Mysery nesmí chcípnót", mám fuckt rád. 63% ()

alba

Skvelý herecký výkon Chloe Grace Moretz pridáva tomuto filmu na kvalite. Je  to veľmi talentovaná herečka. Ináč by to bol len ďalší béčkový film. Takto ma to celkom bavilo a v niektorých chvíľach som bola naozaj v napätí, čo sa bude diať. Len nechápem, prečo musela byť Gréta Maďarka. Kvôli Lisztovi? Nebudem opäť komentovať to, že niektoré scény boli naozaj také, ako v béčkových filmoch, no myslím si, že tento film v sebe niečo skrýva, a preto som sa rozhodla pre štyri hviezdičky. ()

Mamlas odpad!

Mladá hloupá hysterická pipinka se vzhledem i IQ tykve je pod vlivem staré hnusné nemocné krávy, kterou náhodou poznala. Film je založen na tom, že čekáte, jak to dopadne a jen proto jste ochotni nějak akceptovat, sledovat, spíše ale jen přetáčet, ten otravně nudný balast, který vyplňuje celý film mezi jeho začátkem a koncem. ()

Domas88

To říkám pořád, Chloe je nejlepší herečka své doby, potřebuje jen roli, co sní udělá mega star (ale ta přijde) , navíc roztomilá a krásná :) ()

blazma

Chloe je výborná ve svých rolích a i tady je výborná. Příběh je zajímavý, napínavý, i strašidelný když si představíte že se něco takového skutečně může stát. Herecké výkony obou hlavních hereček mi přišli výborné a celou dobu filmu jsem se nenudil. můžu doporučit, ale věřím že spoustu lidí může film nudit, jelikož tempo filmu není nikterak převratné a občas se táhne. ()

jokino

Ach jaj, prečo sa poväčšine postavy v takýchto filmoch musia nutne správať tak hrozne stupídne ?! Človek by čakal, že aspoň raz za čas sa natočí v žánri niečo, čo bude dávať zmyseľ, pôjde sa na to aspoň trošku logicky + s rozvahou (ak je napr. film práve o psychopatickej postave) a človek nebude musieť len krútiť hlavou nad blbosťou scenára. Ale nie, kdeže, také sa "nenosí", hlúposť ostáva aj naďalej a len sa postupne ešte priživuje. Tieto a im podobné filmy to hrozne zráža na kolená a zbytočne degraduje. No nič, škoda, za mňa 2*.. ()

TesterX

Škoda, že se tu neodehrálo nic navíc - jede to přesně podle šablon klasických thrillerů, což je dost škoda, vzhledem k tomu, jak to je dobře natočený a herci dobře vybraní. Fajn jednohubka, ale španělé by si s tím vyhráli líp. ()