Severus Snape and the Marauders

Krátkometrážní / Fantasy
USA, 2015, 23 min

Bradavická léta právě skončila a Pobertové, tedy Náměsíčník (Remus Lupin), Červíček (Peter Pettigrew), Tichošlápek (Sirius Black) a Dvanácterák (James Potter), se v roce 1978 setkávají v kouzelnické hospodě, aby oslavili konec školy. V hospodě však osamotě popíjí i mladý Severus Snape, který očividně na někoho čeká. James má v úmyslu Severuse jednou provždy zastrašit a znemožnit mu setkat se s Lilly. Vyzve ho tedy na souboj... (ArsenalEagle)

blondboss

Krátkometrážny fanúšikovský snímok, ktorý nám ako doplnok napovie čo-to zo Severusovej mladosti. Musím uznať, že na fan film je to ozaj trikovo na slušnej úrovni a aj keď dejová linka je ozaj jednoduchá, myslím, že tí praví fanúšikovia si prídu na svoje. 60 % ()

karolina.val

Jelikož jsem byla právě ve fázi čtení knih, když jsem na tenhle fanfilm narazila, musím říct, že charaktery všech mladých Pobertů, ale hlavně Snapea tam byly vykresleny velmi dobře. Snape je tak uvěřitelný, že přesně tak bych si přála, aby byl zahrán i v oficiálním prequelu HP, nikoli jen amatérském krátkometrážním snímku. Výborné dialogy, skvělá hudba, úžasné efekty (až se mi to zdá neuvěřitelné - právě kvůli tomu, že jde o amatérské fanouškovské dílo). Dobrá zápletka, krásně se tam vykreslují detaily z knih.  Jak už tu bylo několikrát zmíněno, jsem ráda, že James Potter a Sirius Black tu byli opravdu vykresleni věrně ve svých podlých podobách. Tedy tak, jak tomu skutečně v knihách bylo. Remus standardně zdrženlivý, až trochu zbabělý, ale podnikající nějakou snahu udržet celou věc na uzdě, dokud to ještě jde. Peter tu byl taky vynikající. Podlézavý, vystrašený a snažící se dostat k těm nejmocnějším. Na samotném Severusovi nenajdu nic, co bych mohla vytknout. Přes vzhled, tón a zabarvení hlasu, způsob mluvy a volby slov. Celková vizáž spolu s gesty a mimikou. "You have no idea, what is it like, to be me. You have no idea, what is it like... TO LOSE SOMETHING!!!" Při tomto mi běhal příjemný mráz po zádech a přesně jsem se dokázala vžít do jeho pocitů. Bravo. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Kalda69

Diky fantvorbe to dostalo plnej pocet. A pak se divte Severusovi, ze je na Harryho tak nasranej. Nastesti prijde revenge v podobe pojmenovani Jamesova vnuka. ()

burg

Na to, že je to krátkometrážní fanfikce... tak tohle vážně nemá chybu! Když teda pominu, jak vypadal Voldemort (to už tam mohli dát klauna Pennywise) "Are you serious?" "No, YOU are Sirius!" ()

EricNor

Super atmosféra + výborný výběr herců, včetně jejich výkonů. Potter se tu ukazuje jako pěkná svině a je trochu škoda, že Harry z něj nemá něco v charakteru - to jeho dušínovství v sérii je dost otravný. K záporům patří zbytečně natahovaný souboj, který vůbec negraduje. ()

Evkamat

Většina fan filmů, na které jsem kdy narazila spojuje absence rozumných dialogů/herectví, trpí na horší zvuk a chybí jim rozumný děj. Tento film mne ale v mnohém příjemně překvapil. Rozhovor na začátku působí až neskutečně uvěřitelně a uvolněně, choreografie boje dává smysl, hudba je famózní a ani triky nejsou nejhorší. Děj sice není nijak složitý, ale perfektně ukotvuje charaktery, které jsou pak důležité pro další vývoj příběhu. Asi nejlépe na mne působí Snape a Červíček, kterým role opravdu padnou, ale ani zbytek rozhodně nezaostává.  Asi nejvíce mě zamrzel vzhled Voldyho (jako chápu, ale...) a ta kletba (ale zas vypadá fakt dobře), všechno ostatní mi přišlo v rámci "autorské licence" uvěřitelné. Velice se mi líbily drobné charakterové detaily - předání čokolády, nebo Červíček říkající "už vím, kdo je tady ten velký kus sýra". A to bude asi ono, asi jsem ještě nepotkala fanouškovský film, který by v sobě měl i něco vtipného. Jenže když natáčíte film o Pobertech, tak se tomu asi opravdu nevyhnete. A je to dobře a funguje to. Takže pokud máte aspoň trochu rádi Harryho Pottera a 25 minut k tomu, tak můžu jen doporučit. A pokud se vám to líbilo, tak na to navázali audiopříběhem na 12 dílů (méně akce, více děje). ()

Kikana

Velmi povedený fanouškovský film. Efekty tedy trochu pokulhávají ale ostatním to film dost dobře dožene. Zápletka skvěle zobrazena a přiblíží nám proč se vlastně Severus přidá k Pánovi Zla. V původní sáze se o tom toho totiž moc nedozvíme, samozřejmě myslím tu filmovou. Celkově působí film velmi příjemně a můžu ho jen doporučit. Obsazení je dle mého názoru vážně excelentní. Bohužel vyjma Lily.  Remuse, Červíčka, Severuse, Siriuse i Jamese obsadili vážně skvěle a je radost pozorovat jejich talent. Proto hodnotím 5 hvězdami ()