Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o tom, co dětem může způsobit obyčejné brouzdání po internetu. A rodičům změnit život… (Televize Seznam)

Recenze (35)

Nach 

všechny recenze uživatele

Nechápu toto nízké hodnocení. Na Hory je excelentní krátkometrážní počin, kde jsou herci naprosto skvěle vedeni režisérem a kamera to vše podtrhuje netypickými záběry, které celou depresi jen podtrhují. Další plus je výborní edukativní charakter a zvuk. Takovéhle mladé filmové tvůrce naše zem potřebuje. Palec nahoru a všem mladým povinně promítat, ať vědí jaké můžou být následky. 80% ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Och, tak to bolo drsné. Ale bohužiaľ, aj také veci sa dejú. Hoci, pre mňa je tak trochu nepochopiteľné, ako sa niekto dostane do takejto špirály vydierania. Vlastne chápem, veď niektorí puberťáci sú až príliš dôverčiví a naivní, a potom to môže dopadnúť aj takto. Aj keď si myslím, že pod paľbou kyberšikany sa skôr ocitajú dievčatá, keďže majú jemnejšiu a aj labilnejšiu psychiku. Každopádne,, toto by malo byť mementom pre každého dospievajúceho tínedžera. Čo sa týka tohto filmu, tak pointa je výborná, ale tie postavy boli také ... dosť divné. 3* ()

Reklama

petrsv 

všechny recenze uživatele

V podstatě to nejlépe napsal salahadin. Film není natočený špatně, ale chybí řešení. Nad tímhle se někdo zhrozí, možná si někdo uvědomí rizika kyberšikany, ale těm mladým to nepomůže vůbec v ničem. Zakončit to prostým sdělením, že mají děti mluvit s rodiči, přičemž těm rodičům ve filmu bych to na místě kluka neřekl ani náhodou, to je poněkud úsměvné. Film tak vlastně jen sděluje, že tady problém kyberšikany je. Což není nic novýho, píše se o tom furt. Proč vzniká, jak se to dostane do takové krizové situace a hlavně, jak z toho ven, to už se nedovíme. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Chyběl mi tam lepší závěr, nemyslím vyústění děje, spíš mi jde o odmávnutí jednou obrazovkou s několika statistikami a následný přechod do titulků uvozených pár odkazy a telefonním číslem na linku bezpečí. Klidně to mohlo pokračovat pár ukázkami skutečných případů, jakou měly dohru, aby bylo jasně vidět, že prezentované není jen čirá nebo přibarvená fikce a že kontaktování autorit pomohlo (a jak). Klidně i přihodit něco pro lidi odmlouvající stylem "tak TOHLE se mně stát nemůže" (vyvozený závěr např. proto, že prezentované byl místy extrém) nějakým příkladem "a co když už se to děje, jenže zatím v menší míře?"). Druhou vadou na kráse pro mě byly postavy rodičů, ostatně z tohoto důvodu beru Na Hory jako výstrahu nejen dětem, ale i rodičům. Závěrečné poselství "Nenechávejte si své problémy pro sebe. Mluvte s námi." je pro mě dost komické. Nečekal jsem idylické vztahy, ale například člověku jako je tento filmový otec bych se s moc věcmi nesvěřoval. ()

Macinkacz 

všechny recenze uživatele

Jako jo, dobrý to je. Ale vadí mi, že je to spíš upozornění pro mládež, jak by se měla zachovat. Ale Teda o chování rodičů ve videu už není řeč. Přitom si myslím, že v tomhle videu to spíš ukazuje na problém v rodině. Komunikace je na bodu mrazu. Tohoto otce bych snad ani za otce nechtěla a kdybych se mu měla s něčím takovým svěřit, tak si asi raději hodím lano. Video postrádá radu, jak na to, když nastane takováhle situace. Ale ono to asi ani nejde ukázat, právě díky přístupu těchto rodičů... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Termín natáčení filmu byl záměrně naplánován na únor, kdy meteorologové slibovali na horách sníh. V termínu natáčení bylo ale slunné počasí a sníh byl pouze v Praze. (pan.sponka)
  • Vozidla na natáčení zapůjčila společnost AAA auto. (Duoscop)
  • Je až ironické, že po zveřejnění filmu se mladému Lukáši Veřtátovi, představiteli Patrika, začali přes sociální sítě ozývat nejrůznější individua a požadovali po něm nahé fotografie. [Zdroj: Stream.cz] (Scelleton)

Reklama

Reklama