Osmnáctiletý Nic (Timothée Chalamet) má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David (Steve Carell) pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih. Opravdovost pádů i naděje ve filmu umocňují představitelé hlavních rolí, kteří svými výkony dokazují, proč jsou řazeni k nejtalentovanějším hercům svých generací. (Aerofilms)

Capri2016

Sú mnohé iné silné filmy o závislosti o drogách - Traffic, Requiem for a dream, Trainspotting... Oproti týmto drámam s vynikajúcimi scenármi má tento film veľmi jednoduchý príbeh, skoro až nudný. Ide len o vzťah otca a závislého syna. Ale práve ten vzťah, tá emócia je zahraná tak, že sa z nudného amerického dojáku stáva kvalitný film. Skvelý Steve Carell v civilnej role otca, ktorý nedokáže pomôcť závislému synovi. A výborný Timothee Chalamet ako závislý Nic. Teším sa na jeho ďalšie filmy. Hlavne kvôli nemu sa tento "jednoduchý" príbeh vymyká z priemeru. Keďže ja som sa v blízkom okolí stretla so závislosťou u dvoch ľudí (jeden dokázal závislosť poraziť, druhý bohužiaľ nie), tak sa ma tento príbeh tak nejak aj osobne dotkol. Tento film nemusí každému sadnúť... Ale určite by si ho mali pozrieť mladí ľudia, ktorí rozmýšľajú o experimentovaní s drogami. Snáď ich tento film dokáže aspoň trochu odradiť. A keď sa príbeh dotkne ako výstraha aj keď len pár divákov - aj tak už má význam... ()

Eleasari

Film, který podle traileru vypadal velmi slibně, zobrazujíc velmi těžké téma, ovšem... byla tam četná "ale" a víc než tři hvězdičky ze mě nevymámí. Zatímco Timothée a většina ostatních herců podávají velmi slušný výkon, Steve Carell za celý film ukázal možná tak dva různé výrazy v obličeji. Přitom jeho postava je nejdůležitější, pro snad každého diváka musí být okamžitě sympatická, je to vlastně takový nadootec, nadčlověk, ale! Stevovi jsem to nevěřila.. Co se konceptu týče, spousta věcí neseděla - nevyčerpatelné finanční zdroje rodiny; feťák Nic který jezdí po státech všude autem, šlapajícím nejspíš na narůstající cynismus diváka; podávání srdeční masáže v autě na zadním sedadle, což.. tak to prostě nefunguje.. atd. Na druhou stranu, nemohu jen kritizovat, protože film mě svým způsobem dovedl vtáhnout do sebe, místy mě rozhodně dojal, a pokud jsem ignorovala ony praktické nedostatky, což nebylo až tak těžké, mohla jsem si užít silný emotivně odvyprávěný příběh.. 65% ()

Ant_Envoy

Pro příště: méně Steva Carrolla a jeho tří póz - Michael Scott veselý, Michael Scott smutný a Michael Scott naštvaný (kdo viděl The Office pochopí). Chalamet, i když hraje feťáka, celou dobu vypadá jako příbuzný někoho z rychlých šípů. Samozřejmě ne "everything everything" je špatně, vizuálně krása, ale chybějící zápletku a autenticitu to nenahradí... ()

Royaldell

Nevím jestli to bylo tím, že je mi vztah syna s otcem velmi vzdálený (ostatně jakýkoli vztah s otcem), ale tenhle film se mě nedotknul. Dokážu ocenit výborný výkon jak Carella, tak hlavně Chalameteho a bylo tam i pár dojemných scén, ale chybělo tam to ,,něco’’, co by mě chytilo za srdce. Taky jsem měla kolikrát v těch zmatených střihách bordel a nevěděla jsem v jakým časovým pásmu se zrovna nacházím. Volba písniček byla ale skvělá, dík za obohacení mého playlistu. ()

durkes

Veľmi silný a smutný príbeh s výbornými hereckými výkonmi. Prierez hudby tiež veľmi fajn. Doporučil by som ho púšťať v školách ako prevenciu pred drogami. Z Chalameta rastie hviezda svetovej úrovne. ()

Bogrant

Američania dokážu spraviť senzáciu fakt z hocičoho, i z jedného obyčajného mladého feťáka a jeho nijak zvlášť odlišného príbehu a vzťahu s otcom, ktorý namiesto toho aby mu to vytĺkol z hlavy (keď už nepomohli rady do života), sa tu len motá a ešte si aj sám šľahne. Akože wtf? Ktovie, realita bola možno iná, ale film proste nemá ani hlavu, ani pätu, len sa snaží čo najviac dojať, ale tak strašným výberom hudby, ktorá sa nehodí do žiadnej scény, divným prestrihávaním a ukrutne spomaleným tempom sa mu to rozhodne nepodarí. Zahrané to je fajn, ale režisérsky a spracovaním čistá katastrofa. ()

jean040465

Tenhle film se může nelíbit jenom těm mladým Charlesům Bukowským, kterým to ještě nedošlo. Že bolest samozřejmostí je ta nejpravdivější. Všichni přece víme, že drogy neudělaly lidem nikdy nic dobrého. Ano, o tom ten  film je. Je to jednoduchý, nekomplikovaný a snadný. Ale to ještě neznamená, že je to nicneříkající. Tenhle film vás sežvíká na kusy a vyplivne. Poprvé jsem pochopila, k čemu jsou závěrečné titulky. Jsou k tomu, aby si člověk chvíli poseděl s myšlenkami pocity, které v něm film zanechal. Tenhle snímek se mne dotkl už jen proto, že na žádnou situaci v ní nebyla správná odpověď. Není srávné řešení. Nechat dítě, ať si na to přijde samo? Riskovat, že umře? Nebo za ním stát i když vás zrovna vykrádá? Má to smysl? Možná právě to nám to mělo říct. Že každý z těch přístupů je v pořádku, protože víte určitě, že ten druhý taky není stoprocentně správně. Bylo to chvílemi kostrbaté, jednotlivé dějové linie zpočátku úplně nezapadaly, často se to vracelo do dalekého dětství, ale každá scéna měla spojitost s tou, ke které se odkazovala, takže za mě dobrý. Flashbacky se snáší špatně, ale tady to právě chvílemi bylo odreagování od té hlavní bolestné linky. Moc se mi líbilo zpracování dvou rozhovorů Davida se závislými (syn a anonymní dívka venku). Líbilo se mi, jak nejde popsat, co se jim v hlavě děje. Napůl jste těm závislákům rozumněli, ale ve vteřině už zas nedávali smysl. Museli jste jenom počkat, jestli se vrátí v době, kdy už jejich slova budou líp opisovat myšlenky. Tenhle film se nemůže líbit lidem, kteří mají rádi věci pod kontrolou. Protože tohle nejde mít pod kontrolou. Nevíte, co od nich očekávat, nevíte, kdy už toho začnete mít dost a kdy oni vezmou tu poslední dávku. Ten film je o tom, že ať uděláte cokoliv, nemůžete ovlivnit, co budou vaši blízcí dělat. Můžete dítěti při rozvodu zajistit veškerý komfort a zázemí, lásku. Můžete si ho vzít na novou svatbu za svědka a udělat z něj třetího člena obřadu, stejně začne ve čtrnácti pít  a kouřit. Protože to nejde ovlivnit. Takže jo, film žeru a chápu ty, kterým se nelíbí. "the less I needed the better I felt." Co mě teda osobně zamrzelo byl fakt, že si maskéři nedali moc práce, aby mladýho Tima trošku aspoň přiblížili feťákům, kteří se potulují po ulicí, nejedí skoro nic a spí pod širákem. Teda vážně, po měsících braní pervitinu by se to na jeho pěkný tvářičce sakra podepsalo. Doplnit kruhy pod očima, sebrat deset kilo váhy a nějaký beďary a za mě dobrý! ()

PISTA226

7,5/10 Timothée Chalamet je hlavním důvodem, proč jsem se podíval na tento film a myslím si, že určitě nebudu v menšině. On je nová naděje herectví a má strašlivý talent a do toho se to kryje s jeho vnější krásou. Pokud někdo tahá tenhle film, tak je to právě on. Steve tu byl tak jako okey. Já moc nemusím tyhle depresivní témata, a i když se s tím dá hodně umělecky vyhrát, tak to u mě nebude snad nikdy tak dobré hodnocení, jak by si to nejspíše zasloužilo. Je to vlastně o životě závislého mladého kluka a je to dobrý asi pro pochopení toho, co se s lidma může v takových chvílích dít, ale asi to nepřináší nic nového než tento jeho krutý život. Ale opravdu se mi líbilo budování vztahu s otcem a cítil jsem mezi nima to silné pouto, což je dobře. Některé postavy mi přišli celkem zbytečné, nebo moc nerozvedené, což je škoda. Asi mohli trochu lépe vysvětlit všechny ty druhy drog, co dělají a tak, protože když už si něco píchal, tak nebylo často vědět, co to je a jaký to bude mít zrovna účinek. Není to špatný film, klidně doporučuju. ()

Kikinn_

Opravdu úchvatný příběh který je na začátku spíše matoucí ale v průběhu děje se do to vžijete. S tímhle se to nedá porovnávat ale já a věřím spoustu dalších lidí má nebo mělo problémy se závislosti kterou tu nechci říkat ale chápete. A ta pravá věc jak se dostat z toho cyklu je nikdy nepřestat s tím bojovat a zkoušet nový možnosti jak se toho zbavit. Ještě bylo hustý jak napsal něco do svého deníku a ten deník tam nechal což znamenalo že byl připraven zemřít což bylo strašně crazy. Až jsem si myslel že fakt umřel a potom když jsem je zase viděl spolu tak "that put smile on my face" fr. ()

sportx

Člověk si v těchto situacích uvědomí že ne všechno může mít pod kontrolou. Tím spíše pokud čověk zná osobně tyto případy. Hodnotím velmi kladně. Herecké výkony exkluzivní. ()

cageyy

Tento film mě hodně zasáhl. Jednak to téma drog, jednak odcizení ve vztahu otec syn a zoufalství otce z toho, že ho ztrácí a neví, jak mu pomoci. Hodně dlouho jsem přemýšlela, co ho k tomu vedlo, proč začal experimentovat s drogami. Co tím chtěl získat/ztratit. Jeho život se mi jevil jako idylický, spokojený a přesto asi z nudy na škole začne vyrábět drogy. Je pravda, že film byl místy chaotický a zmatený, jenže to k užívání drog prostě patří. Viděla jsem hodně dokumentů o drogách a film věrně popisuje to, jak situaci vnímá rodič potažmo rodina a jak ji popisuje závislý, jak se chová a jak maskuje svoji závislost. Místy jsem měla pocit, ze sleduji dokument, který je proložený rozhovory s rodinou a feťákem. A musím říct, že herec Steve Carell mě odzbrojil. Do té doby jsem ho viděla spíš v komických rolích a nedokázala jsem si představit, že by s tím obličejem zahrál něco vážnějšího a já mu to věřila :D Ale dokázal, opravdu mi ho bylo líto a věřila jsem mu to. Jeden z lepších, možná nejlepších filmů na toto téma. ()

HighInTheSky

Hvězda za hudbu...kamera docela taky dobrá....ale jinak nic co by stálo za dvě hodiny času. Ve filmu se v podstatě nic neděje...trailer stačí. Starý dobrý filmy o fetkách a problémových teenagerech z devadesátek. Tohle nemělo žádný zuby, nic, uplně jalový, impotentní, vanilla... Těžce přehodnocenej film...ze kterýho si tu lidi učůrávaj jen proto, že ho impotentní američtí kritici tak vychválili. Nechte si narůst páteř. ()

Pudding

Steve Carell tu odvedl skvělou práci, jeho herecké výkony jsou úplně odlišné než od jeho "klasického" žánru a rád ho vidím hrát v dramatech. Timothého moc neznám, ale podle mě zahrál drug addicta velmi dobře. Každá jiná postava stála za nic a ti  dva to potahaly. Byl to vskutku emotivní to zážitek. ()

peproch

Výborný film tematizující sebeptaní se rodiče po původu a perspektivě života a soužití s synem propadlým drogám. Otevírají se všechny tóny, sentiment, rozčilení, deziluze, naděje i frustrace. ()