Krása třináctipatrového hotelu Artemis již dávno pominula. Ale jeho zdi ukrývají to nejmodernější zdravotnické zařízení, které financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradně pro bohatou klientelu podsvětí. Dobře utajené nemocnici vládne už 22 let tvrdou rukou manažerka Jean Thomas, přezdívaná Sestra (Jodie Foster). Vzhledem k tomu, že jejími „hosty" jsou zločinci nejtěžšího kalibru, její pravidla jsou jednoduchá: neurážet personál, žádné zbraně a zákaz zabíjet ostatní pacienty. Když se na urgentním příjmu objeví bankovní lupič Sherman se svým těžce zraněným bratrem, Sestra netuší, že právě ubytovala hodně velký problém. Bratři u sebe po nepovedené loupeži totiž mají zdánlivě nezajímavý předmět. Ten však má hodnotu 18 milionů dolarů, což je pro zločineckou elitu příliš mnoho důvodů, proč se vykašlat na pravidla. A navíc ta drobnost bohužel patří samotnému Wolfkingovi. Dnes v noci bude v Artemis pořádně rušno... (Bioscop)

Trailer 1

tron

„Každý má svoj kamión.“ Strašne divný film, ktorému by som za niektoré skvelé scény dal okamžite a sfleku 4*, ale zas je tam strašne veľa momentov ledva idúcich na päťdesiatku. Je to škoda, pretože nápad o zločineckom hoteli je geniálny (hoci okopírovaný z Johna Wicka, tak ale čo už, nevadí). Nepochopil som budúcnosť, vôbec sa to tam nehodilo a ak by dej nechali v súčasnosti, bolo by to podľa mňa lepšie. Okrem skvelého námetu zaujmú herci. Drobná Jodie Foster cupkajúca za verným Daveom Bautistom, ktorý keď si kľakne a ona stojí, pozerajú si z očí do očí, ruku má hrubú ako vy stehno, keď vyťahuje sekeru, znamená to, že ste pekne v prdeli a ak mu poviete, že ste si uňho zabudli auto, donesie vám ho pod pazuchou. K tomu jeffgoldblumovský Jeff Goldblum (hovoriaci o muche!), spočiatku nudný, ale ku koncu zaujímavý Sterling K. Brown (Predátor: Evolúcia, American Crime Story, Čierny panter) a mrazivý Zachary Quinto. ()

Martrix

Ani zajímavé a silné herecké obsazení a atraktivní prostředí, nepomohlo přeměnit jalový a primitivní scénář v něco víc, než sotva průměrnou zbytečnost. Pearce ovšem neobstál ani jako režisér, protože stylizované je to chatrně a o nějakých zvratech, atmosféře, nebo dramatických obloucích, si můžete nechat zdát. Artemis působí jako druhý díl trilogie...postavy se znají, mluví se o tom, co se stalo... to by nevadilo, ale ony současně zůstaly téměř všechny linie nedopovězeny. I když linie...spíš krátké úsečky, Protože sledujeme jednu noc v hotelu, kde se najednou poruší téměř všechna pravidla... . Jakou to má pointu? Vlastně žádnou, protože to rádoby moudro "ven je to vždycky horší", které vypustí jedna z postav, mi nějak nestačí. Jak se podařilo shromáždit tolik dobrých herců do něčeho, co už na papíře nemohlo fungovat a navíc pod taktovku někoho, kdo předtím žádný film nedělal, je mi záhadou. Pokud si něco zapamatuju, tak možná nečekaně babkoidní zjev Judie Foster, ale jinak asi vůbec nic. Nedoporučuju. ()

Malarkey

Koukám, že po dlouhé době zase film, kde jdu trošku proti proudu. Mně se Hotel Artemis líbil. Obecně mám hrozně rád filmy z izolovaných prostředí, kde se na ploše několika místností rozjíždí příběh kupy lidí. To kyberpunkové postapo tu je cítit doslova z každé zdi. Hotel Artemis pomáhá těm, kteří zaplatí, zatímco venku se děje doslovné válečné peklo, takže jediný hotel v danou chvíli nabízí trošku toho klidu. A tomu velí skvělá, i když notně šáhlá Jodie Foster. Líbí se mi, že v tom prostředí se mohlo dít prakticky cokoliv. Každá další minuta mi přišla zajímavé. Dokonce i ta herecká skladba tu byla fajn, byť nikdo další kromě Jodie Foster se tu kdovíjak neukázal. Každý na chvíli, ale každý na významnou chvíli - Dave Bautista, Sofie Boutella, Jeff Goldblum, Charlie Day, a Zachary Quinto. Je to lehce komorní záležitost, ale já si jí opravdu užil. ()

filmfanouch

Drew Pearce sice není nějak zkušený scénárista ale musí se uznat, že je talentovaný. Společně s Shanem Blackem napsal scénář k Iron Manovi 3, který je pravděpodobně nejosobitější marvelovkou a pak sám napsal a zrežíroval navazující kraťas All Hail The King ve kterém se vlastně pokusil zahrabat závěrečný zvrat Iron Mana 3 a musí se uznat, že jako kraťas je to fajn řemeslo. Pearcovi je však teprve 42 let a jako každý scénárista si jednou asi řekl, že má na víc a rozhodl se napsat si scénář jménem Hotel Artemis, který plánoval i režírovat. Tím, že je Pearce na režijní stoličce neznámé jméno, plně kompenzoval hereckým obsazení: Jodie Foster se po 5 letech zase vrací na plac, je tam vždy cute Jeff Goldblum, Dave Bautista, který oplývá stejným množstvím svalů jako charizmatu nebo šikovný Sterling K.Brown. A všichni se sešli v tomhle... akčním thrilleru? Tady trailery trošku matou. O čistokrevný akčňák se nejedná ani z rychlíku a počet akčních scén byste našli na prstech jedné ruky. A ty scény jsou fajn.. ale nic co zůstane v paměti a za týden už po nich neštěkne ani pes. Pearce se tu spíše než akci věnuje postavám. Pearce je pořád spíš scénárista než režisér a tak se dá omluvit režisérka rutina, která je nezajímavá, nekreativní a utahaná. Pearce se tak daleko více věnuje postavám a dialogům, jenže víte co? Ty dialogy nikam nevedou a postavy svým vývojem vlastně taky ne. Jodie Foster se po 5 letech vrací do filmu a je otázka co držitelku 2 Oscarů dostalo k tomuhle filmu . I když je pravda, že na papíře takovýto film vůbec nezní špatně. Právě její Sestra je hlavní postavou celého filmu a dá se říct, že vlastně i nejsympatičtější. To bych ale zároveň křivdil Davu Bautistovi... Bautista je sice od povolání wrestler je ale vidět, že ho role dvoumetrového drsňáka, který při rváčce máchá sekerou, ale při tom nosí ledvinku a je dobrák vyloženě baví. Právě Bautistův Everest je právě postava, která táhne svojí účastí nahoru každou scénu. Sterling K.Brown potom ukazuje proč je o něj v Holywoodu takový zájem a Jeff Goldblum je prostě jako vždy roztomilý. Na druhou stranu takový Zachary Quinto vůbec nezaujme i přesto, že talent má (V American Horror Story: Asylum je geniální), Charlie Day je tam opět jenom proto aby mohl každého slovně provokovat a snažit se řvát co nejvíc to jde a Sofia Boutella tam sice funguje jako drsňačka, ve skutečnosti ale ve filmu jenom kuje pikle a v závěru se zmůže jenom na to vytahovat šaty k bokům a házet z bot nože. Těm postavám se vlastně nejde fandit a i když vás zajímá jak ty postavy dopadnou, nějaký happy end jim přát nebudete. I taková Sestra má totiž dost jasně své chyby a jediná postava na které mi opravdu záleželo byl Bautistův Everest. Problém je možná v tom, že se pořádně nedá orientovat kdo je tu kočka a myš, jelikož každý je tak trochu svině ale má svá pravidla cti. Problém taky je občas v tom, že ve filmu dojde k nějaké akční scéně a asi hned po začátku dojde ke střihu a dojde k dialogům, které se vlastně většinou nikam neposunou a teprve poté vidíme nějaký závěr akce. Občas to působí jako by se brutálně stříhalo (film má přece jenom štědrých 93 minut) I když mám k filmům o Johnu Wickovi své výtky musí se mu nechat, že pravidla hotelu pro zabijáky prodal mnohem lépe a vlastně mě občas mrzelo, že nejde o spin-off právě k Wickovi ve kterém se na poslední chvíli neobjeví Keannu Reeves a všechny nepostřílí. Dost možná by to zvládlo mé závěrečné hodnocení i zvednout. Hotel Artemis se mohl prodat mnohem lépe po všech stránkách. Akcí, osobitou režii nebo originalitou (pokud vím ve filmu je jeden originální brutální nápad s 3D kopírkou ale o co jde neprozradím). Takhle z toho vyjde jenom občas zábavně béčkový film, která ale jinak klouže po všech stránkách a nezachrání ho ani Jeff Goldblum! () (méně) (více)

corpsy

A aká šťavnatá to mohla byť žánrovka. Sci-fi je to iba rokom, ideou nápadne pripomínajúcom JOHNA WICK(a) a skvelým obsadením odhodlaná chuťovka. Ale para dôjde po pár minútach a nápady, akokoľvek a v akokoľvek množstve sa kupiace, nemajú ten švih a spád úvodných 10 minút. Prečo? Lebo zrejme chceme byť v dnešnej dobe až príliš korektný a zabúdame čo nás vlastne v minulosti bavilo. A aj šéfov veľkých štúdií, ktorý vyrastali na niečom, čo v dnešnej stiesnenej situácii nemá vôbec šancu na výkop. ()

• Hotel je pomenovaný podla gréckej bohyne Artemis, bohyne lovu. Artemis bola narodená potajme, aby sa uchránila pred Herou, podobne ako aj tento hotel vznikol potajme. (Astonko)
  • Hotel Artemis ponúka 4 izby: Honolulu, Nice, Acapulco a Niagara. Hostia nie sú oslovovaní ich skutočnými menami, ale menami ich izieb, čo zabezpečuje kriminálnikom úplnú diskrétnosť. (Astonko)