• Nový Zéland

Thriller / Akční / Krimi

Velká Británie / USA, 2018, 93 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $6,708,147Tržby Celosvetovo $12,597,014▐ Panečku čo sa stalo Jodie Foster? To sa čo uchlastala, keď vypadá ako vypadá. Však by som jej hádal že má 70rokov. Dejovo dosť rozpačité, takmer bez lepšieho náboja, záver sa rozbehne do akčného masakru ale to váákuuum, čo bolo predtým to nevytrhne. /40%/(18.11.2018)

• xmy

Díky trailerům to vypadalo docela dobře, výsledek už byl ale horší. Nevadí mi „kecací“ filmy, zde to ale nebylo moc dobře zvládnuté. Jodie Foster se snažila, mnoho platné to nebylo, ostatní herecké výkony mdlé. Většinu filmu se toho moc neděje, závěrečná akce ušla. Prostředí hotelu a situace v LA šlo využít mnohem, mnohem lépe.(1.7.2019)

Jak bych to řekla. Podle zdejšího obsahu jsem čekala něco divočejšího, než jsem vlastně nakonec dostala. Postavy byly různorodé a zajímavé, ale bohužel nebyly úplně dobře propracované, a my jako diváci jsme se o nich toho mnoho nedozvěděli. Zajímavý začal být film až v druhé polovině, kde se začal objevovat jakýsi náznak akce, ale stejně mi to i jako divákovi, který moc na akčňáky není, nestačilo. Atmosféra taky stojí na bodě mrazu. Nicméně námět se mi zamlouval, ale... myslím si, že to mohlo být i o chlup lepší.(25.10.2018)

,,Co se divíš, když jsi uzavřela smlouvu s Ďáblem?" Psychologické drama na pozadí postapo společnosti - Los Angeles dochází zásoby pitné vody - s přesahem do sci-fi. Ano, 3D tiskárna vám klidně udělá nová játra. Důraz není na akci, nýbrž na jednání postav, které se znají více, než by se na první pohled zdálo. Jodie Fosterová září, ostatní tak nějak přicmrndávají. Nevyužití charismatu Goldbluma a Quinta bylo trestuhodné. Na film se dobře dívá hlavně, když máte téměř celé kino jen pro sebe, ale o žádný velký zázrak se nejedná. Ke zdejšímu obsahu - zločinecká elita nemá ani páru, že by se něco mimořádně cenného v hotelu nacházelo. Důvod, proč začne být v hotelu větší horko než jindy, je zcela jiný...(1.8.2018)

A aká šťavnatá to mohla byť žánrovka. Sci-fi je to iba rokom, ideou nápadne pripomínajúcom JOHNA WICK(a) a skvelým obsadením odhodlaná chuťovka. Ale para dôjde po pár minútach a nápady, akokoľvek a v akokoľvek množstve sa kupiace, nemajú ten švih a spád úvodných 10 minút. Prečo? Lebo zrejme chceme byť v dnešnej dobe až príliš korektný a zabúdame čo nás vlastne v minulosti bavilo. A aj šéfov veľkých štúdií, ktorý vyrastali na niečom, čo v dnešnej stiesnenej situácii nemá vôbec šancu na výkop.(3.2.2019)

• - Hotel je pomenovaný podla gréckej bohyne Artemis, bohyne lovu. Artemis bola narodená potajme, aby sa uchránila pred Herou, podobne ako aj tento hotel vznikol potajme. (Astonko)

• - Hotel Artemis ponúka 4 izby: Honolulu, Nice, Acapulco a Niagara. Hostia nie sú oslovovaní ich skutočnými menami, ale menami ich izieb, čo zabezpečuje kriminálnikom úplnú diskrétnosť. (Astonko)