• Nizozemsko

Thriller / Akční / Krimi

Velká Británie / USA, 2018, 93 min

• M.i.k.e

film co by asi chtěl být něco jako John Wick,ale není.Nápad není moc originální a mám podezření,že i kdyby byl,stejně by se ztratil v hromadě řečí o ničem.Co víc ani vizuálně nevypadá Hotel Artemis vůbec dobře.Celé je to takové divně tmavé a lacině působící.Jediným pozitivem je tak Sofia Boutella a její jediná dobrá akční scéna v celém filmu...40%(6.10.2018)

• mzss1

(15%) Bože, to byla ale píčovina. Já od toho teda nic extra neočekával, ale aby mě to po celý čas tak nehorázně sralo a otravovalo? Foster zde hrála naoko totální starou krávu a Goldblum byl tak nevýraznej, že jsem si ho málem nevšiml. Jedině Bautista mě zde alespoň trochu bavil, i když to taky moc zrovna nevytrhl. Děj je takovej divnej, celé je to strašně nudné. Konverzace nehorázně uspávají. Skoro nic mě na tomto snímku nebavilo. Až 3/3 byla víc akčnější, ale i tak mi to bylo dosti ukradený, když jsem si nedokázal oblíbit postavy a vžít se do nudného děje. Odpad nedám, ale i tak to byla absolutní ztráta času.(11.10.2018)

Hotel Artemis je v mnoha ohledech, dobře zahrán a má i postavy, které kupodivu nepůsobí jenom na efekt, tak jak to v mnoha filmech bývá. Logicky největší problém je, že se v první polovině, hodně mluví a je to hodně dlouhá seznamovačka s postavama. Pak je tu druhá polovina, v té je zase hodně akce, která působí dost uspěchaně, ale zase je dobře natočená, zahraná a má dobrou choreografii. Ale největší zklamání, přichází s tuctovým konce, přitom tenhle film by si zasloužil, pořádný twist, který by nám udělal díru do hlavy, tak jak to kdysi tyhle filmy dělali. Velké očekávání, velcí herci, velký nápad s hotelem a pak to takhle celé zahodit, jaká to škoda.(26.7.2018)

• filmfanouch

Drew Pearce sice není nějak zkušený scénárista ale musí se uznat, že je talentovaný. Společně s Shanem Blackem napsal scénář k Iron Manovi 3, který je pravděpodobně nejosobitější marvelovkou a pak sám napsal a zrežíroval navazující kraťas All Hail The King ve kterém se vlastně pokusil zahrabat závěrečný zvrat Iron Mana 3 a musí se uznat, že jako kraťas je to fajn řemeslo. Pearcovi je však teprve 42 let a jako každý scénárista si jednou asi řekl, že má na víc a rozhodl se napsat si scénář jménem Hotel Artemis, který plánoval i režírovat. Tím, že je Pearce na režijní stoličce neznámé jméno, plně kompenzoval hereckým obsazení: Jodie Foster se po 5 letech zase vrací na plac, je tam vždy cute Jeff Goldblum, Dave Bautista, který oplývá stejným množstvím svalů jako charizmatu nebo šikovný Sterling K.Brown. A všichni se sešli v tomhle... akčním thrilleru? Tady trailery trošku matou. O čistokrevný akčňák se nejedná ani z rychlíku a počet akčních scén byste našli na prstech jedné ruky. A ty scény jsou fajn.. ale nic co zůstane v paměti a za týden už po nich neštěkne ani pes. Pearce se tu spíše než akci věnuje postavám. Pearce je pořád spíš scénárista než režisér a tak se dá omluvit režisérka rutina, která je nezajímavá, nekreativní a utahaná. Pearce se tak daleko více věnuje postavám a dialogům, jenže víte co? Ty dialogy nikam nevedou a postavy svým vývojem vlastně taky ne. Jodie Foster se po 5 letech vrací do filmu a je otázka co držitelku 2 Oscarů dostalo k tomuhle filmu . I když je pravda, že na papíře takovýto film vůbec nezní špatně. Právě její Sestra je hlavní postavou celého filmu a dá se říct, že vlastně i nejsympatičtější. To bych ale zároveň křivdil Davu Bautistovi... Bautista je sice od povolání wrestler je ale vidět, že ho role dvoumetrového drsňáka, který při rváčce máchá sekerou, ale při tom nosí ledvinku a je dobrák vyloženě baví. Právě Bautistův Everest je právě postava, která táhne svojí účastí nahoru každou scénu. Sterling K.Brown potom ukazuje proč je o něj v Holywoodu takový zájem a Jeff Goldblum je prostě jako vždy roztomilý. Na druhou stranu takový Zachary Quinto vůbec nezaujme i přesto, že talent má (V American Horror Story: Asylum je geniální), Charlie Day je tam opět jenom proto aby mohl každého slovně provokovat a snažit se řvát co nejvíc to jde a Sofia Boutella tam sice funguje jako drsňačka, ve skutečnosti ale ve filmu jenom kuje pikle a v závěru se zmůže jenom na to vytahovat šaty k bokům a házet z bot nože. Těm postavám se vlastně nejde fandit a i když vás zajímá jak ty postavy dopadnou, nějaký happy end jim přát nebudete. I taková Sestra má totiž dost jasně své chyby a jediná postava na které mi opravdu záleželo byl Bautistův Everest. Problém je možná v tom, že se pořádně nedá orientovat kdo je tu kočka a myš, jelikož každý je tak trochu svině ale má svá pravidla cti. Problém taky je občas v tom, že ve filmu dojde k nějaké akční scéně a asi hned po začátku dojde ke střihu a dojde k dialogům, které se vlastně většinou nikam neposunou a teprve poté vidíme nějaký závěr akce. Občas to působí jako by se brutálně stříhalo (film má přece jenom štědrých 93 minut) I když mám k filmům o Johnu Wickovi své výtky musí se mu nechat, že pravidla hotelu pro zabijáky prodal mnohem lépe a vlastně mě občas mrzelo, že nejde o spin-off právě k Wickovi ve kterém se na poslední chvíli neobjeví Keannu Reeves a všechny nepostřílí. Dost možná by to zvládlo mé závěrečné hodnocení i zvednout. Hotel Artemis se mohl prodat mnohem lépe po všech stránkách. Akcí, osobitou režii nebo originalitou (pokud vím ve filmu je jeden originální brutální nápad s 3D kopírkou ale o co jde neprozradím). Takhle z toho vyjde jenom občas zábavně béčkový film, která ale jinak klouže po všech stránkách a nezachrání ho ani Jeff Goldblum!(28.7.2018)

• Gogo333

Z TRL mě Hotel Artemis zaujal a měl jsem v plánu kino. Kino nevyšlo, ale teď jsem rád, že to tak dopadlo, protože bych toho litoval. Vypadalo to na akční pecku s hodně fajnovým obsazením, ale bohužel akce skoro žádná celý film a v závěru finální bitka jen pár minut a to z ní ani skoro nic nevidíme. Dave Bautista a Sofia Boutella byli fajn. Goldblum moc prostoru nemá a Quinto je na tom podobně. Celkově nápad slušný, scifi prostředí ušlo, herecky pěkné, jen tak akce. Veliká škoda. 50%(6.10.2018)