Krása třináctipatrového hotelu Artemis již dávno pominula. Ale jeho zdi ukrývají to nejmodernější zdravotnické zařízení, které financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradně pro bohatou klientelu podsvětí. Dobře utajené nemocnici vládne už 22 let tvrdou rukou manažerka Jean Thomas, přezdívaná Sestra (Jodie Foster). Vzhledem k tomu, že jejími „hosty" jsou zločinci nejtěžšího kalibru, její pravidla jsou jednoduchá: neurážet personál, žádné zbraně a zákaz zabíjet ostatní pacienty. Když se na urgentním příjmu objeví bankovní lupič Sherman se svým těžce zraněným bratrem, Sestra netuší, že právě ubytovala hodně velký problém. Bratři u sebe po nepovedené loupeži totiž mají zdánlivě nezajímavý předmět. Ten však má hodnotu 18 milionů dolarů, což je pro zločineckou elitu příliš mnoho důvodů, proč se vykašlat na pravidla. A navíc ta drobnost bohužel patří samotnému Wolfkingovi. Dnes v noci bude v Artemis pořádně rušno... (Bioscop)

Trailer 2

Malarkey

Koukám, že po dlouhé době zase film, kde jdu trošku proti proudu. Mně se Hotel Artemis líbil. Obecně mám hrozně rád filmy z izolovaných prostředí, kde se na ploše několika místností rozjíždí příběh kupy lidí. To kyberpunkové postapo tu je cítit doslova z každé zdi. Hotel Artemis pomáhá těm, kteří zaplatí, zatímco venku se děje doslovné válečné peklo, takže jediný hotel v danou chvíli nabízí trošku toho klidu. A tomu velí skvělá, i když notně šáhlá Jodie Foster. Líbí se mi, že v tom prostředí se mohlo dít prakticky cokoliv. Každá další minuta mi přišla zajímavé. Dokonce i ta herecká skladba tu byla fajn, byť nikdo další kromě Jodie Foster se tu kdovíjak neukázal. Každý na chvíli, ale každý na významnou chvíli - Dave Bautista, Sofie Boutella, Jeff Goldblum, Charlie Day, a Zachary Quinto. Je to lehce komorní záležitost, ale já si jí opravdu užil. ()

Enšpígl

Ten film je neuvěřitelná vykecávka, ale postavy vyžvatlaj leda tak prázdnou bublinu. Hotel pro zabijáky, no to už mě od JW taky nepřijde moc originální, že ? A pokud jde o akci tak tady se vysloveně spláče nad vejdělkem, já si vybavuju vlastne jen jednu větší fight scénu v podání Sofie, která nám v červených šatičkách ukazující nožky rubě jednoho chlapa za druhým. No a když se ke slovu hlásí Dave Bautista, tak se udělá střih a jdeme si co ? Jdeme si povídat. Přemýšlím co vedlo stárnoucí Jodie po pětileté pauze zrovna do tohoto filmu ? Kdyby si víc zapracovalo alespoň na atsmoféře, mohlo to mít nějakej retro styl, který jsem z filmu chvílema vnímal, ale většina času mě bohužel nudila. ()

MrHlad

Co všechno se může stát v tajné nemocnici pro zločince, když se tam sejdou vražedkyně, pašerák, dva zloději, zdravotní sestra s příliš kladným vztahem k alkoholu a obrovitý ošetřovatel? Překvapivě ne nic moc akčního. Hotel Artemis sází spíš než na akci na dobré herce, pár nečekaných zvratů a především zajímavé postavy, z nichž každá dovede víc než jednou překvapit. Povedená dialogovka, na kterou se dobře kouká. Pokud ale chcete akční thriller, hledejte jinde. ()

POMO

Přesně to, co Johna Wicka povyšuje z prosté střílečky na promyšlený, atraktivní escape zážitek, Hotel Artemis zabíjí. Totiž vykreslení světa tajného hotelu pro kriminálníky, jeho stylové zobrazení jak vizuálně, tak vnitřními pravidly. Nemluvě o jeho postavách. Hotel Artemis je naprosto “disconnected” od diváckých potřeb a očekávání, od toho, co a jak chcem v podobném filmu vidět. Tedy kromě Sofie Boutella, v bordových šatech s vysokým bočním výstřihem vrhající nože do bandy záporáků. Ale na tu scénu čekáme více než hodinu. Jodie Foster tohle vzala dobrovolně, nebo protože jí už nikdo nic lepšího nenabízí? ()

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USA $6,708,147Tržby Celosvetovo $12,597,014▐ Panečku čo sa stalo Jodie Foster? To sa čo uchlastala, keď vypadá ako vypadá. Však by som jej hádal že má 70rokov. Dejovo dosť rozpačité, takmer bez lepšieho náboja, záver sa rozbehne do akčného masakru ale to váákuuum, čo bolo predtým to nevytrhne. /40%/ ()

• Hotel Artemis ponúka 4 izby: Honolulu, Nice, Acapulco a Niagara. Hostia nie sú oslovovaní ich skutočnými menami, ale menami ich izieb, čo zabezpečuje kriminálnikom úplnú diskrétnosť. (Astonko)
  • Hotel je pomenovaný podla gréckej bohyne Artemis, bohyne lovu. Artemis bola narodená potajme, aby sa uchránila pred Herou, podobne ako aj tento hotel vznikol potajme. (Astonko)