• Nizozemsko

Thriller / Akční / Krimi

Velká Británie / USA, 2018, 93 min

• liskam

Neodolal jsem i přes to, že jsem si přečetl několik kritických konemtářů... bohužel je většina z nich pravdivá. Naprosto nevyužitý potenciál většiny postav, scénárista byl asi na kokainu když tohle psal a skoro žádná akce. na tomhle símku je jedno pozitivum, po shlédnutí se o dost více těším J. Wicka III. :-) za mě 45%(10.8.2018)

Hotel Artemis, je přesně ten film o kterém vůbec nevypovídá jeho hodnocení. Já se odradit nenechal a šel jsem si udělat vlastní názor. Nevím zda to ty negativní ohlasy tak moc ovlivnily, ale já jsem naprosto spokojený s tím, co jsem dostal. První půlka funguje jako hodně dobrá seznamovačka a druhá část je prostě čísté zapadnutí dílků do sebe. Jodie Foster hraje svou roli Sestry fantasticky a celá partička lidí, obývající hotel má prostě něco do sebe a já bych si klidně dal i další porci tohoto luxusního thrilleru. Just another Wednesday. (30.7.2018)

Podla nametu a trailerov by clovek cakal nejaku infantilnu sialenost ake toci Joe Carnahan plnu nasilia a blaznivych postav. Lenze uz ucast Jodie Foster naznacovala, ze tu predsalen bude nieco inak. K postavam pristupuje Drew Pearce citlivo. Prakticky vsetky maju svoju zaujimavu minulost a aj ked je podana skratkovito, tak to su plnohodnotne charaktery a nie nejake komicke figurky. S vynimkou megaotravneho Charlie Daya, ktory ale mal pôsobit megaotravne. Skoda ze film este viac nesiel u postav do hlbky a hlavne ze tak rychlo odbavil dôlezitu pointu s Goldblumovou postavou. Takisto akcne sceny mohli byt stylovejsie a krvavejsie. Miestami mi pripadalo jak keby sa Pearce zamerne vyhybal brutalnejsim scenam aj ked ho neobmedzoval rating a sceny to vyzadovali. Celkovo je to taka netradicna jednohubka, ktora pravdepodobne väcsinu divakov sklame prilis malou porciou akcnych scen. 6/10.(13.10.2018)

Mohlo ísť o podobný nášup, ako Dredd alebo Repo Men, alebo o niečo filozofickejšie v zmysle High Rise, aby sme sa nakoniec dočkali niečoho kvalitatívne veľmi podobného Očiste. Celý film pôsobí skôr ako pilot k seriálu, kľudne sa Pearce mohol so scenárom vyhrať viac. Mal som dojem, že film mohol aj po udalostiach, ktorých sme boli svedkami, pokračovať 20 minút a dať tomu nejakú šokujúcejšiu bodku. Ak sa u nás v kinách nepremietali prvé tri spomínané filmy, nechápem, prečo si Hotel Artemis nepočkal až na vydanie na DVD/BR, na domácom kine by mu tá jeho fajn béčkovosť slušala viac než v multiplexoch.(26.7.2018)

• 3DD!3

Vlastně nemám skoro co pochválit. Možná hudbu Cliffa Martineze. Divný scénář o nemocnici/hotelu pro gangstery s nepochopitelnými a bezdůvodně se měnícími motivy je ve své podstatě strašně prázdný. Herci pronášejí zvláštní repliky, ale nic zásadního nepředvádí. Koukat se dá jen na Sofiu Boutellu v sexy šatech. Akce průměrná a pár zajímavých nápadů to nespasí. První film, kde někoho zabijou 3D tiskárnou.(23.10.2018)