Epizody(3)

Šestidílná minisérie vypráví příběh o nepřímé nadvládě mimozemské rasy Overlordů nad naší planetou po několik dekád, během kterých lidská rasa přichází o svou identitu, vzdělávání, kulturu.
Tento ambiciózní projekt televizní stanice SYFY je adaptací stejnojmenného románu od Arthura C. Clarka, jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů žánru sci-fi. (geklon)

Shelma

Naprosto úžasné třídílné zpracování apokalyptické sci-fi, zatím z mého pohledu, nic obdobného nebylo k vidění. Nabízí zamyšlení a malé dloubnutí v krajině mozkové, někde tam, kde se ukrývá podvědomí, které našeptává, že takto by mohlo lidstvo "něžně" dospět ke svému konci. A další dloubnutí je o tom, jak moc jsou pro nás děti důležité, vlastně, že jsou to jediné, co dává našemu životu smysl ve vztahu k budoucnosti a k nám samotným. A všechno ostatní... kariéra, moc, bohatství, a další bla,bla, bla ... to všechno je na daleké vedlejší koleji. Tenhle třídílný drahokam si schovám pro opakované shlédnutí. ()

Bbulli042

Ako Jas3, súhlasím s Béčkovým obsadením, no obsadenie Karellena sadlo. Nečítal som predlohu. Ale treba brať v potaz, že tieto klasiky sa ťažko zháňajú. Chcel by som to vidieť na veľkom plátne a s profesionálmi od veľkých štúdií. Dúfam, že nová Duna dopadne lepšie. ()