Arondir se ocitá v zajetí, Galadriel a Halbrand objevují legendární království; Elendil dostává nový úkol, Nori čelí následkům. (Prime Video)

salahadin odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemohoucnost tvůrců je do očí bijící. Když nenávidíte postavu Galadriel, je něco špatně. Motivační kecy a hora vaty. Arondir mistr ve skoku dalekém s větvičkou. Numenorci postrádají logiku! Ačkoli to stalo hodně peněz, všechno je zlé a laciné - postavy, scénář, dej. Děj se táhne jako sopel a těžko vyjádřit, jak prázdná nuda tohle je. Slow motion jen dotváří bezradnost. Linka s bezďákem od Kauflandu, pardon od kočovných "hobitů" je zatím neskutečně hloupa. Ten matla si chce posvítit na pergamen, ten mu ejhle shoří, tak padá a motá se do hadry! No wow - a tohle v tom seriálu bylo proč? 90% scénáře bylo o čem? Smysl byl jaký? Ty neskutečné banality, co postavy pronáší, budou mít nějaký hlubší smysl? Ten vrrrk vypadal jako vzteklá čivava proč? Kdyz už má Arondir takové schopnosti, proč už dávno není venku? Tohle že jsou Elendil s Isildurem? Kde tyhle vybrali? To fakt nemohli vybrat herce, co mají charisma? To už na herce nezbyly peníze? Tohle jsou lidi, co jen stojí, škrobeně odříkávají text a tváří se mega vážně. Zatím hodně, hodně špatný seriál, jestli se nezlepší, bude to nejpromarněnejší čas v mém životě. Slow-motion jízdy na koni jen dokresluje, jak moc jsou tvůrci v prd*** a jak vlastně vůbec neví, jak snímat krajinu. Sice občas vypotí nějaký celkový záběr, který divákovi dává informaci o tom, kde je a jaké jsou geografické podmínky, ale to jen výjimečně. Abych jen nekritizoval, příjezd do Númenoru se skalními hlavami je působivý. Ale to by snad měla být samozřejmost, ne? Zajímalo by mě, zda uživatelé hodnotící 5* by zvládli seriál napodruhé - zatím servírované haldy výplňových scén, které naše postavy nikam neposouvají a nemají emocionální náboj, nefungují ani na první shlédnutí, kde by měly logicky divákovu pozornost upoutat nejvíce. Opakování seriálu by bylo už jen skutečně utrpení. ()

KarelR

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám pocit, že to sklouzává do klasického prahnutí po odpovědích, než že bych hltal děj jako takový. Kdo je Stranger? Kdo je Adar? Kdo je Halbrandt? Ano, chci vědět, které teorie jsou správné a které ne – ale trochu jsem doufal, že tenhle seriál potáhnou i jiné věci než slušná "hobití" linka, charismatický Elendil a poctivý design skřetů :/ P.S. Už ty slow-motiony vyhoďte oknem, Galadriel na koni vážně bolela. ()

Rogue odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Fascinující. Psychopatický hobití klan s heslem "Nobody walks alone" připravený kohokoliv pomalého nechat zemřít v dáli za sebou, aby si později všechny mrtvé připomněli recitálem "we will wait for you". Mohl by mi někdo vysvětlit, jak přežili víc než jednu generaci? Nobody walks alone unless he walks too slow je motto snů. Galadriel je nadále píča a chytání elfů se odehrává mimo kamery. A BTW teda, pokud celá tahle fanfiction sračka s labelem Lotr něco rozhodně být neměla, je to zkurvená alegorie. To by se člověk poblil. ()

darkrobyk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mne zatím asi nejlepší díl. Tři dějové linie a každá má své napětí, přičemž v té skřetí jde nejvíce o život. Po vizuální stránce je nejkrásnější Númeron. Byť asi téměř vše, nebo většina, jsou pixely, moc hezky se na něj dívalo. Stále se však nedokážu ubránit dojmu, že by bylo lepší napsat volně na motivy Tolkienova díla, čímž by se uklidnili především ortodoxní fanoušci Mistra. Ale nakonec vše ukáže čas, protože já měl velký problém s původní Jacksonovou trilogií, a nyní ji mám rád. Hobita tedy zatím ne....tam nevím.... U seriálu jsem ale přeci jen více nad věcí. ()

T2

Kolosálne FIASKO, tak toto by som si teda nepredstavil ani v najdivokejšom sne, že môžu byť až takto utopené peniaze na takomto ani nie polotovare. Neviem kde by som tu hľadal pozitíva asi jedine masky škretov sú dobré, ale aj to si asi uchmatli od Jackson z LOTRa. Už trilógia Hobbit bola dosť ubolená a utrápene mdlá ale že to v takto drahom seriály úplne na plnej čiare spláchnu dole kanálom, no FÚHA. Príšerne slabý herci, ešte horšie dialógy, samé počítačové animácie, na niečo konzistentné, len ťažko narazíte, asi najlepšie bolo keď ušatému elfskému černoškovi povedia ostaneš na slnku pokiaľ nezčernáš, to si robia fakt ako srandu alebo je to len paródia. /20%/ ()

• Galadriel (Morfydd Clark) vysvětluje Halbrantovi (Charlie Vickers), že Numenorci stáli při boji s Morgothem na straně elfů. V té době se jmenovali Edain a přišli na ostrov Elenna vedeni Elrosem, bratrem Elronda, který následoval hvězdu na nebi, kterou nesl jeho otec Earendil, jehož socha se tyčí nad přístavem. (spacemaster)
  • Galadriel (Morfydd Clark) se představí jako Noldor. Noldor byli nejmocnějším národem elfů, a to oni stvořili Silmarily. Jejich prvním králem byl Finwe, který měl syna Finarfina, což je otec Galadriel. (spacemaster)
  • Socha muže s nataženou dlaní v záběru Numenoru je Earendil, otec Elronda (Robert Aramayo) a Elrose. Vedle něj lze vidět sochu ptáka, což je ve skutečnosti vyobrazení jeho ženy, která během Války hněvu dostala podobu ptáka jako dar od Vala Ulmo (bůh moří). Na jeho čele si můžeme všimnout čelenky s vsazeným Silmarilem. (spacemaster)