Adar a jeho armáda táhnou na Ostirith. (Prime Video)

Ukázka z filmu

darkrobyk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příznivci akce se konečně dočkali, tedy kromě odpaďáků, kteří to přirozeně ani neviděli. A vždy mě pobaví, jak někteří nikdy neslyšeli o literární či filmové zkratce, tedy žádný teleport. A byli by to právě oni, kdo by si stěžovali na rozvleklost, pokud by měl seriál všechno zachytit v reálném čase....což by nejspíš bylo delší než Dallas. Za mě tedy spokojenost. Gore při bojových střetech by Jackson mohl jen tiše závidět. Dokonalý vizuál, a je to prosím seriál, nikoliv film, masky, kostýmy, lokace, výborná hudba a samozřejmě konflikty. Dobývání věže, útok jezdců a samozřejmě epické vyvrcholení. A jestli má někdo pocit, že je zbytečné zachraňovat jednu vesnici, pak asi nikdy nečetl Pána prstenů, jelikož tam to je. Na konci. Ve filmové trilogii ovšem ne. Jen tak dál. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Žena na režisérskej stoličke k látke pristúpila trochu inak ako jej mužskí predchodcovia. Žiadne krásne panorámy, ale špinavá akcia od začiatku do konca. Ale pozor, akcia skôr komorná, bojuje sa v jednej dedine, ak sa táto usadlosť dá vôbec nazvať dedina. Čiže žiadna bitka o Helmov žľab, Rings of Power si podobné bitky asi nechávajú na ďalšie série, ak vôbec. Čiže môžete byť ako sklamaní, tak nadšení. Umiera sa celkom brutálne a nečakane, čo (ne)príjemne prekvapí. Vrcholom je ale až samotný záver, ktorý vyzerá monumentálne a neodporúčam epizódu sledovať tesne pred spánkom, môžete mať apokalyptické sny. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První opravdu akcí napráskaný díl, který se odehrával převážně na jihu, kde mě to baví zdaleka nejvíc. Nemohlo chybět několik krátkých nudných odboček směrem k Númenoru. Věčná škoda, že se to nyní více než kdykoli předtím neobešlo bez totálně dementních a pražádný smysl nedávajících zvratů s předáváním zabaleného meče jako štafetového kolík, aniž by se kdokoli obtěžoval nahlédnout dovnitř, či prapodivným postupem a vzdorem několika desítek rolníků blížícímu se zlu, kdy si dopomáhali různě nepravděpodobnými prostředky. Nemůžu si pomoci, ale tento seriál místy působí mnohem více směšně, než by mohlo být žádoucí. Je pak nesmírně těžké brát tento seriál vážně a jakkoli se s dějem sžít. Zřejmě jeden z nejlepších dílů, co se obsahu týče, který bohužel sám sobě hází pořádné klády pod nohy a není možné brát seriál vážně. [70 %] ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Režisér třetí, čtvrté a páté epizody seriálu Pán prstenů: Prsteny moci Wayne Che Yip se sice vrátí k režii závěrečné osmé epizody 1. série, u šesté a sedmé epizody ovšem režijní povinnosti předal švédsko-francouzské filmařce Charlotte Brändström. A ta nastavila v rámci šesté epizody laťku tak vysoko, že jí bude mít problém nejen následující sedmá epizoda, ale i následující finále. Udûn je prozatím bezpochyby nejlepší epizodou celého seriálu, která od počátku diváka strhne a nepustí až do samotného cliffhangeru. Jak se dalo snadno nadávat na to, že má seriál příliš pomalé tempo a dává si na čas s expozicí postav a světa, šestá epizoda šlápla na plyn a představila možný vrchol, kterým je rázem částečně možné se vyrovnat i trilogiím Petera Jacksona. Adar je v podání Josepha Mawlea rázem díky nově odhalenému pozadí ještě o poznání zajímavější záporák, rázem je snadné stát na každém dialogu a především v rámci akčních sekvencí dochází k důkazům, že na seriálu rozhodně nešetřilo. A vzhledem k výsledným kvalitám to rozhodně není zahozená investice. Komplexněji se rázem kouká na skřety a celý konflikt přitom nepůsobí úplně černobílé. Opět poté dvakrát nesejde na tom, jak moc ruku v ruce to jde s předlohami J. R. R. Tolkiena, samo o sobě to totiž funguje zajímavým a vtahujícím způsobem. Stejně tak se ukáže, že pomalé tempo přineslo to nejlepší ovoce, kdy se již dá o prakticky každé stěžejní postavě něco říct, pochopit její motivace a činy. Doposud nejvýraznější v rámci celého seriálu je poté i samotný vizuál, který akci v Jižních zemích prodává ještě o poznání víc. Hodně jí poté dopomáhá i skvělá a přehledná choreografie, samotné akci navíc prospívá fakt, že spousty postav bylo exkluzivně vytvořených pro seriál. Nikdo tak nečeká, že Galadriel a Isildura čeká brutální úmrtí, osud spousty postav ovšem visí na vlásku a i proto v tomto případě funguje napětí. Samotná akce je navíc poměrně brutální a vyvolává naději, že podobné akce bude v následujících epizodách a sériích víc a víc. Je obdivuhodné sledovat, jak vývoj postav a velkolepá akce jdou ruku v ruce, především ovšem skvěle funguje i vyvrcholení epizody, které naplní jednu očekávánou teorii a ukáže, že je příběh skutečně na samotném počátku. Jestli mají v nějaké formě Prsteny moci fungovat jako důstojná konkurence Rodu Draka a dalších moderních fantasy seriálů, tohle je přesně ta forma. Stačí jen doufat, že si tuto formu seriál udrží i po dobu následujících dvou týdnů a ideálně i po dobu dalších čtyř plánovaných sérií.... ()

salahadin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nééní možná! Ti Númenorejci fakt dopluli!?! A já měl za to, že 6. díl se bude jmenovat zase "Na moři" a dočkáme se další bezduché konverzačky. No paráda! A teď si představte, jak blbej ten seriál je. Númenorejci nejenže doplují, ale dlouhou cestu si naplánovali na vteřinu přesně, aby zachránili pár drbanů v "epické" bitvě o hospodu ve Zlámané Lhotě. Čili tento díl se natáčel v téměř jediné lokaci, kde sledujeme horší bitku než v případě kdejakého LARPU na zelené louce. CGI je někdy tak špatné, až si říkáte, zda tvůrci neparodují Chaplina (třeba naháněčka Adara byla k popukání). I když se obrázky hejbaj více než v předchozích 5 dílech, jedná se o mimořádně slabý seriál bez jakékoli filmařské invence nebo osobního vkladu. Asi nezbyly peníze na kvalitní filmaře. Impotence tvůrců se projevuje zejména častou aplikací deus ex machiny, což je prvek, který na filmech ze srdce nesnáším. Už jsme pojednali o načasování Númenorejců v bitvě o hospodu. Arondir se fackuje se skřetem, který mu chce dopřát kvalitní hloubkou akupunkturu oka. A ejhle - kdo to nečekal, že skřeta zezadu napíchne Bronwyn? A podobných scén je tu hodně. Demence tvůrců se ale projevuje i naprostou absencí logiky vyprávění. Gábina (nebudu užívat jméno mé oblíbené postavy z Pána prstenů) nahání Adara, trochu nadopuje koníka elfským zaříkadlem, ale ejhle! V protisměru se už řítí králíček jižních zemí, který Adarova koně sejme dřevěným párátkem, které se navíc sotva zlomí! Do prčic můžou filmař snídat aspoň jednou týdně cereálie pro posílení mozkových závitů? Bohužel, ačkoli se v seriálů konečně něco málo děje, je seriál zatím blbej až na půdu. A třešnička na závěr - ta černá dýka nebo klíč či co to je - to jako fakt slouží jako klíč k šoupátkové věži nějaké přehrady? Proč si Adar prostě nevzal větší pajcr a nešel tu přehradu prostě prolomit? Proč se hnal za touhle nedůležitou cetkou? Ubohý. nezvládnutý a podprůměrný filmařský počin. Ještě dva díly a konečně můžu tenhle kýč od Amazonu, vyrobený jen a jen pro peníze a nikoli pro fanoušky, definitivně opustit a nekazit si chuť na Tolkienův podmanivý svět. Dát tomuhle 5* hvězd? To vám stačí opravdu málo. Ale proti gustu.... ()

• Arondir (Ismael Cruz Córdova) zmíní Valar, který se stará o rostoucí věci. Tato Valar je Yavanna, manželka Auleho, který vytvořil trpaslíky. Yavanna mimo jiné stojí za vznikem entů. (spacemaster)
  • Theo (Tyroe Muhafidin) se ptá Bronwyn (Nazanin Boniadi), jestli si pamatuje, co mu vyprávěla, když jako malý nemohl spát. Odpoví mu moudrem o tom, jak je stín pomíjivý a když najde světlo za jeho dosahem, stín ho nenajde. Tento dialog mohli diváci slyšet na konci filmu Pán prstenů: Dvě věže (2002), ale pochází z knihy „Návrat krále“, kdy Sam (Sean Astin) vidí hvězdu mezi mraky, když se s Frodem (Elijah Wood) nachází hluboko uvnitř Mordoru. (spacemaster)