Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Minimalistické krimidrama sleduje poslední rok života jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů, Viktora Kalivody. Ten v roce 2005 zavraždil v lese tři náhodné kolemjdoucí. Lesní vrah, jak se mu přezdívá, pracoval jako policista, vyhrál v soutěži Chcete být milionářem a měl nadprůměrně vysoké IQ. Případu se dostalo velké pozornosti nejen proto, že měl v plánu vystřílet pražské metro ale i proto, že svůj motiv nikdy zcela neprozradil. Dokážeme někdy pochopit, co se odehrávalo v jeho hlavě? Film vychází ze skutečných událostí. (Vernes)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (13)

Nick321 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film, ale myslím, že by to chtělo ještě dotáhnout. Některé momenty byly zbytečně dlouhé, to, že hlavní postava nemluvila nebylo špatné, protože užvaněný jak papoušek už by nebyl tentýž Kalivoda jako ten z reálného světa, divák je paradoxně u tohoto vraha rád za každé slovo, ale v tom případě měli do filmu ještě přidat třeba něco z jeho života ve vězení anebo z jeho minulosti, protože nevěřím tomu, že by kriminalisti byli takoví žabaři, že by nic nevytáhli z jeho rodičů. No zkrátka film utekl docela rychle. Musím ocenit dobrou volbu herce, vizáží i mimikou se Kalivodovi podobal. Opravdu pěkné záběry z přírody, rovněž mne potěšilo, že ostatní role, ať už se jednalo o chodce nebo o "mluvící postavy" byly obsazené neznámými tvářemi, že to působilo víc civilně. Většinu filmu pozorujeme Kalivodu při jeho nezdárných sebevražedných pokusech, případně při pokusech, kdy se odhodlává ke střelbě do lidí, ale nemá na to odvahu. Je to zvláštní pocit, když si představíte, že si tak jedete veřejnou dopravou a někde vzadu na sedačce sedí tichý magor, co má v novinách zabalenou pistoli. Že si děláte venku na své zahrádce ohýnek a z nedalekého lesíka vás pozoruje někdo, kdo se chystá vraždit. Nebo jak rozhodující může být, že na někoho v lese zavoláte, čímž na sebe potenciální oběť upozorní, protože v lese není sama. Opravdu- kdo se bojí nesmí do lesa, ale v tom lese můžou být různá nebezpečí. Ještě že už někdo takový není mezi námi. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Zvláštní film jak  po filmové  tak po scénáristické stránce  . Kalivoda se chce několikrát zabít pak jde o Milionáře vyhraje 320 000 chce se zase zabít  koupí si 2 revolvery jezdí s nima autobusem, tramvají a pak zastřelí 3 lidi a máme konec. Je to zvláštně uspořádané , scény na sebe těžko navazují nic to nevysvětlí moc se tam nemluví  a na konci je to rychle utnuté. Nedozvíme se , že ho inspirovala Hepnarová  ani to, že dostal doživotí a tady ty vraždy jsou ukázané v jednom dni ve skutečnosti je zabil ve 4.  60 procent https://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Kalivoda ()

Reklama

JohnnyKladno 

všechny recenze uživatele

Zvláštní, zajímavé, ale neznám asi nikoho, koho bych na to poslal do kina. Profil zločince z pohledu jeho samotného. Žádné vyšetřování, žádné krimi. Sledujeme člověka, jehož motivace jsou velmi nejasné (snad se nepletu, ale ani skutečný pán toho o sobě moc neřekl). Možná i z toho důvodu jsem i v těch 78 minutách cítil dost „vaty“. Povinné, známé věci jako třeba připomenutí „policejní“ kariéry, nebo soutěž (ta se fakt nepovedla). Nicméně, na Michala Balcara se mi pěkně koukalo a lehce znepokojivě mě to bavilo, ale na celovečerák do kina? 60% (( půl bodík nahoru za Kladno :-) )) ()

malle_babbe 

všechny recenze uživatele

Nikdy mi nebylo jasné, v čem přesně spočívá ono riziko nápodoby, o němž se často mluví u zoufalců tohoto typu. Po tomto filmu a hlavně po debatě po něm už mi to jasné je. Rozjuchané moderátorky v žoviálním duchu chrlí nesmyslné detailní informace a považují to zřejmě za nějaký typ vzdělání nebo žurnalistiky. Publikum se zajímá o co nejvíce detailů ze života pachatele-celebrity. Na facebooku má paní divačka problém s tím, že vraždy jsou ve filmu nudné. Schopnost rozlišit mezi tím, jestli se díváme na fiktivní detektivku nebo reálný případ, je nulová, stejně tak schopnost empatie k obětem. Nejméně děsivě nakonec působí profesionální cynismus přítomného detektiva, kterému jedinému aspoň věříte, že ani na chvíli nepomyslí na to, že kdyby vrah dál zabíjel náhodné něčí blízké, byl by z toho zajímavější film nebo lépe lajkovaný podcast. Tvůrcům jedna hvězdička za motiv pozůstalého pejska a za to, že občas místo zmrda sledujeme ty, kterým je ukraden (s výjimkou obětí), a mínus zbytek hvězdiček za to, že nedomysleli, co s jejich filmem bude dělat publikum. ()

Slepejsek 

všechny recenze uživatele

Skoro jako hraný dokument, rekonstrukce posledního období před činem (podtrženo i zvukovou stránkou - téměř výhradně z ruchů a bez hudby). Soustředěné na jednoho jediného osamoceného člověka a tudíž i skoro beze slov (trpěl možná různými obsesemi, ale samomluva mezi ně nepatřila). Ve výsledku ale všechno to mlčení zůstává prázdné. Autoři se bohužel nepokusili žádný motiv ani naznačit, a vypadá to, že ani hledat. Jakoby jen bezradně přešlapovali a všechno nechali na divákovi... ()

Galerie (13)

Zajímavosti (4)

  • Moderátor oblíbeného pořadu Chcete být milionářem? (od r. 2000) Martin Preiss při úvodu soutěžícího Kalivody uvedl mimo jiné, že mezi jeho koníčky patří četba detektivek. (ČSFD.cz)
  • Jednou z komparzistek ve filmu byla známá třetí oběti „lesního vraha“. (ČSFD.cz)
  • Ve filmu si „lesní vrah“ označuje jízdenku v metru přesně ve stejný čas, kdy v minulosti spáchala svůj hrůzný čin Olga Hepnarová. (ČSFD.cz)

Reklama

Reklama