Epizody(8)

Když se ovdovělému chirurgovi ztratí dospívající dcera, začne odkrývat temná tajemství sousedů z bohaté čtvrti, kde žije. (Netflix)

Anderton

Na konci tak divného roku nebude hriechom prihodiť zopár percent aj poslednému seriálu, ktorý som si pred finálnym odpočítaním desaťročia pozrel. Napínavé od, no povedzme že druhej epizódy až do konca. Množstvo zvratov, ale aj slepých uličiek a nakoniec aj viac vrstevnaté rozuzlenie. Perfektní herci, kde úplne zabudnete, že sledujete Dextera a manželku Watsona, minimálne títo dvaja herci sa do svojich úloh absolútne položili a povedal by som, že svoj tieň vrhnutý spomínanými ikonickými postavami možno aj prekročili. Možno je problém práve s tými slepými uličkami, ale minimálne tematicky, keď už nie dejovo, majú s hlavným prípadom niečo spoločné. Skrátka minulosť sa poprieť nedá, niekde tam stále drieme a čím skôr sa s ňou vyrovnáme, tým menej budeme trpieť jej následkami. ()

sochoking

Safe je zrejme zatiaľ najlepšia cobenovka, ktorú som videl. Rozjasňovať sa mi začalo až v polovici poslednej epizódy! Naozaj premakaná séria. Mám síce maličké výtky k pár scénkam (napr. napadnutie Píta. To sa mi nechce veriť , že by Dexter svojimi neomalenými ťahmi zastrašil tých gangsterov! By ho rozniesli v zuboch.). Ale to je taká nepatrná chybička krásy. Inak  celá vec sa dá zhltnúť na jeden záťah. Je to fakt napínavé nahovado! A tiež fakt, že ma tu prakticky nikto nesral, je len dalším bonusom. ()

vnimatkrasu

Látka na rozbor. Na jedný straně neskutečně úchvatnej střih a práce s flashbacky, díky kterejm se divák za a) nenudí, za b) nemusí lovit v paměti každej nepodstatnej ksicht. Na druhý straně bitka seriózního dramatu z ranku The Missing a černý anglický komedie s mrtvolama v mrazáku. Safe namísto nadšení spíš překvapuje. Odsýpá, kupí zvraty a udivuje Hallovou angličtinou. A stačí to. Na ⭐⭐⭐⭐ určitě. ()

Mateyf.Iks

Čistý 4. Oproti Stranger od stejnýhonautora předlohy se na to mnohem líp kouká. Hezčí herci, lepší herci, víc to odsejpá, zajímavější prostředí atd. Jde vidět, že si autor potrpí na boření stereotypů a dává rád do vedoucích pozic policie ženský a dává jim moc, což mi neva. Do poslední chvíle nevíte, kdo cova nový info každejch 5 minut. Takovej ten dobrej seroš na neděli klidne pro celou rodinku. ()

Vera2613

Super miniséria od Netflixu, ktorá nesklamala. Musím povedať, že zvratov tam bolo dosť veľa a bolo veľmi napínavé sledovať ako sa to celé skončí. Koniec samotný bol pre mňa osobne veľké prekvapenie čiže za toto palec hore. Herecké obsadenie bolo fajn, hoci rodinka Jojo, Sia a manželka mi prišla skôr ako komédia a neviem, či sa to úplne hodilo do tohto seriálu. Inak fajn solídne 4* ()

• Bar „Heaven“, který v seriálu vlastní Bobby (Milo Twomey), se ve skutečnosti jmenuje „Night and Day“ a nachází se v Manchesteru, ve čtvrti Northern Quarter. (jezurka42)
  • Britské noviny The Daily Telegraph a The Guardian označili Hallov anglický prízvuk za „zvláštny“ a zároveň metaforu celkových zvláštností seriálu. (Arsenal83)
  • Vetšina scén se natáčela v Manchesteru a jeho blízkém okolí, scény z gated community (tzv. uzavřený rezidenční objekt) však pochází z městečka Alderley Edge v hrabství Cheshire. (jezurka42)