Půvabná symbióza filmu a operety. "Valčík se sklenkou šampaňského v ruce". Zpívá a tancuje se tu ostošest, přesto film úplně nevykolejí do muzikálové stylizace. Na Lubitsche až přepychová výprava dávající vzpomenout na jeho parádní němé kousky (Bergkatze, Austernprinzessin), úžasné herecké obsazení prověřené už ze čtyř jeho filmů a státní dohazovací aparát také nemá chybu. A jako vždy, srandy kopec. "Tahle milostná aféra musí zůstat jen mezi námi třemi, historie se o ní nesmí dozvědět. Zajisté, Vaše veličenstvo, dokonce ani Vám jsme neměli v úmyslu o tom říci."(20.3.2009)

Ano, zdrcující.(20.4.2011)

• Houdini

Oscar 1 : Výprava(8.4.2004)

Trochu mi vadila horší kopie tohoto filmu - takže veškerý zvukový dojem tím byl tak trochu poznamenán. Na rok 1934 byl ale dobře herecky obsazen a ani výprava se nemusela za nic stydět.(14.2.2007)

"Do you realize that she is in every cow in the country for 52 %?" A tak som si uvedomila, že to nebude len tak hocijaký film. Bystré korenisté dialógy, nečakané drobné zvraty a komika. (Scénka s kávou, telegramy, opisy deja...) Hlavný pár vyžaruje charizmu. Vizuálne potešia nielen úchvatné tanečné scény ale i kostýmy poddaných a tanečníkov (Arméni?), účes a make-up žien (30-te roky). Veľmi príjemné nečakané prekvapenie.(28.11.2015)