Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

iXtr3m3

Pohľad na U-Wars z opačnej strany? Tak to ma zaujalo už pri prvom traileri. Nezastieram určité sklamanie nad dĺžkou, keďže toto by som si skôr predstavil ako veľký vojnový veľkofilm, ale na druhú stranu dostávame hutnú vojenskú drámu, pri ktorej niet oddychu a namiesto hluchých miest, ktoré by sa vypĺňali vatou sa rovno skáče z jednej časovej časti konfliktu na druhú. Už pri honbe na prvú ponorku to bolo fajn, vidieť, že sa vyhrali s detailami či už techniky samotnej, tak postupov jednotlivých stanovísk na nej, ale keď sa začali objavovať ďalšie "ciele", vtedy začalo ísť do tuhého. Dokonca mysleli aj na také drobnosti a pritom podstatné detaily, ako spotrebu paliva či dokonca aj spotrebu streliva resp. protiponorkových náloží, čo nakoniec viedlo k delometným súbojom, to som teda nečakal, väčšinou sú lode aj ponorky vo filmoch s nekonečnými muničnými skladmi. Mať to o pol hodinky viac, mohlo sa vydriapať v hodnotení aj vyššie, takto je to len veľmi veľmi dobrá ale predsa len "jednohubka", na ktorej vidieť, že jej mnoho materiálu chýba (možno zostal v strižni), na druhú stranu nemá šancu začať nudiť čo i len na sekundu, pretože sa tam neustále niečo deje. Ťažko to zrovnávať s konkurenciou, keďže tej jednak moc nie je a jednak ten štýl rozprávania a nasnímania scén a postupov sa len tak nevidí. ()

Lukoboss

Námořní bitva z trochu jinýho pohledu, něž jsme zvyklí, navíc s T. Hanksem v hlavní roli, to zní dobře. Jemu tyhle role sedí, takovej ten rozumnej, zkušenej (i když tady to bylo tak napůl) se zamyšleným a zachmuřelým výrazem. Nicméně tady je to všechno o rozkazech, takže všechno slyšíme 3x (kapitán zahlásí, jeho podřízenej pošle rozkaz dál a ten na konci to zase zopakuje), postupem času se to všechno stává repetitivním. Jasně, ve válce to tak určitě bylo, je a bude, ale nevím, jestli to chci vidět ve filmu. Výhodou je, že nikdo nenapálil stopáž, těch 90 minut je až až. Navíc první konflikt s ponorkou přijde dost brzo a bohužel je vrcholem celýho filmu! Ty ostatní už nepřináší nic novýho, naprosto směšný naopak je, že "neviditelnej nepřítel" několikrát s jakýmsi výsměchem vyhrožuje kapitánovi přes vysílačku, že tentokrát už ho dostane. To bylo naprosto zbytečný a naprosto tupý. Jinak v celým filmu jede CGI naplno, nejvíc je to vidět na vlnách, někdy až moc. Pokus dobrej ,ale zůstalo to tak nějak na půli cesty. ()

wooozie

Nakonec to není tak hrozivě vypadající béčko, jak se z traileru mohlo nejdříve zdát. Nicméně i když to má super tempo a prakticky bez pauzy se jede od začátku do konce, nelze se zbavit pocitu, že největší předností tohoto filmu je paradoxně fakt, že za 90 minut je hotovo. Sympatická jednohubka, která je však patetická až běda a často hraničící s až nechtěnou směšností. ()

Wally

Bavilo mne to...akce od začátku až do konce, rozumná stopáž a T. Hanks, který si odvedl to svoje. Velké díky mu, že nám stále připomíná svými filmy hrůzy 2.sv.války... ()

KoRner

Vojnová jednohubka, v ktorej sa po celý čas naháňa, vyhýba, či strieľa. Má to 90 minút, takže na nejaké kecy nie je miesto, teda až na totálne zbytočnú scénu s Hanksovou ženou, ktorá je tam asi len preto, aby si do titulkov mohli napísať aj jedno ženské meno. ()

666Carnage

Nebyla to špatná jízda. Tom Hanks se podílel už na hodně válečných věcech takže si myslím, že ho to bavilo. V tomhle snímku se moc nehraje na psychologii postav, je to hlavně o akci. Té je tu požehnaně protože trvá pomalu hodinu v kuse. Efekty občas horší ale film jede vpřed stejně jako Greyhound takže jeho padesát hodin a našich 90 minut uteče docela rychle. 60% ()

Silwer

On je uz takovej gumovej no😂 Jelikoz se ve valecne taktice pomerne slusne vyznam,tak jsem jen kroutil hlavou nad nemeckou taktikou,ale chapu, ze jinak by se film nevyvyjel pro amiky tak dobre😁 ()

Hanys_

O chlup by šlo tu třetí asi dát, protože sledování zas tak nebolelo. Jenže Greyhound se až moc opírá o ten vizuál (příííliš časté záběry na to digitální moře mi fakt vadily) a scénaristicky mě to taky moc neodrovnalo. Takže ač je to blbé, tak největším plusem je tady ta délka (nebo spíš krátkost). 5/10 ()

Litvicek

Neskutečně mi to sedlo. Prozatím jeden z nejlepších filmů v roce 2020. Večerní promítání pěkně v peřince a Tom Hanks na palubě válečné lodi. To je kombinace k nezaplacení. 91 minut stopáže uteklo ani nevím jak a já si celou akci neskutečně užil. Tohle se povedlo. ()

Stružák

Ty jo, takovýhle námořní bitvy jsem hrával jako malej ve vaně! Ale ne, teď vážně. Greyhound je slušná akční jednorázová záležitost, která tu hodinku a půl tak akorát dokáže bavit, přestože je to hodinka a půl, která se nese furt v tom stejném duchu. Hanks se snaží, co může, ale přijde mi, že v týhle roli není úplně ve svý kůži, že chce něco víc než jenom udělovat rozkazy na lodi. ()

Ebon

Hubáčkovo Moře v plamenech říznutou dětskou hrou na lodě. Technicky dobře odevedené. Bohužel Tom Hanks byl až příliš správňácký, nechybující zelenáč. ()

Paldiny

Pri tomto som prvýkrát zaspal a druhýkrát zaspával. Niekedy sa stane, že scenárista nepracuje s postavami, tu postavy nie sú vôbec. Hanks iba šteká povely bezmennej posádke, nepriateľ posiela z brucha nacistickej beštie podivné hlasovky a ja som pri nespočetných 900m.. 20°.. ľavobok 15 rád aj za tie dva flashbacky, kde si Hanks rozbaľuje bačkory. Technická stránka rovnako nenadchne, triky od reálnych záberov rozoznáte, hudba by sa viac hodila k Moby Dickovi a tak mi zostáva pochváliť len pekne spracované záverečné titulky. Keď už film o konflikte, tak radšej Black Hawk Down. ()

Matros

Tom Hanks nafasoval další loď, ale tentokrát nebude nikomu dělat rukojmí, protože ta loď je torpédoborec. Hanks hraje opět ultra kladnou sympatickou postavu, takže svět je stále v rovnováze a život jde dál. Je mi trochu líto krátké stopáže. 30 minut navíc by určitě neuškodilo, například pro vykreslení vedlejších postav o kterých se za celý film nic nedovíte. Jak už bylo znát z traileru, triky jsou místy slabší, ale při běžném sledování to tolik neruší. ()

mira007

Tom Hanks zase jako kapitán lodi tentokrát v druhé světové doprovází konvoj 37 lodí, který je honěn německými ponorkami. Tak na to, že se to odehrává v jedné místnosti kapitánského můstku a zbytek něco málo zeleného plátna, tak je to lepší než jsem čekal. Je to napínavé od začátku do konce, hlavní hrdina je megastar, je to technicky velmi poučné a námětem to je jedna velká originalita, prostě formálně všechno v cajku a přesto jako filmový zážitek celovečerního filmu tomu něco chybělo. PS: Z rádia amíci slyšeli německé provokace k oslabení morálky ( dohromady asi 50s ) , které namluvil Thomas Kretschmann aka esesák z Pianisty. To na takovou prkotinu se vyplatilo zaplatit největší německou star? No když celý film utáhne jen Hanks , tak asi proč ne... ()

Jaro_slav

Efektní, relativně uvěřitelné a Tom Hanks tam nebulí! Takže je to taková hezká pocta všem těm borcům, co pomocí loďních konvojů udržovali spojence při životě a naději. ()

ArthasKarfa

Velmi pěkný strhující film prakticky bez jediné chvilky na odpočinek, akce od začátku až do konce. Výtečná hudba podbarvující atmosféru, která vás na velmi krátké stopáži vtáhne neskutečně mezi námořníky na Greyhoundu a odpočinete si až u britských břehů po doletu Catalin. Výtečný Tom Hanks. „Ježíš Kristus včera i dnes je tentýž, i na věky.“ ()

bobstock

Nejí, nespí, teče mu krev z nohou, ale plní kvůli čemu vzal svoji první misi na sužovaném Atlantiku v druhé WW. Obrana zásobovacího konvoje za každou cenu je slušně našláplá od samého začátku a tak bez zdlouhavých okecávek jdeme s Tomem a jeho posádkou do několika děsivých dnů na oceánu plném kvílejících plně ozbrojených nacistických ponorek. Film se na svou stopáž a svižnější tempo povedl, ale celkovému vzevření patří určitě na placené platformy či televizní výplň programu. 70% ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)