Psí veličenstvo

• Česko Psí veličenstvo Corgi (více)
Trailer 1

Rex je pravděpodobně to nejšťastnější štěně v celém království. Po příchodu do Buckinghamského paláce se stává miláčkem královny a je hýčkán v přepychu. Jenže nic netrvá věčně. Je sice roztomilý a rozpustilý, ale jak roste, začíná být drzý a zlomyslný. Při návštěvě amerického prezidenta udělá Rex královskému dvoru velkou ostudu. Ze dne na den se stává toulavým psem bez domova. V ulicích Londýna na něj na každém rohu číhá nebezpečí. Jeho jediným přáním je vrátit se domů. Rexe čeká dobrodružná cesta, během které objeví své pravé já a hlavně pozná sílu opravdové lásky a přátelství. (HBO Europe)

Trailer 1

Vxxx

Nepamatuji si, kdy jsem naposledy viděla tak neuvěřitelně nevkusný animák. Počínaje Trumpem a pokusem o znásilnění v prvních 10 minutách, přes šíleně nudné až trapné vtipy až k dost grafickému násilí. Ne jeden, ale dva různé joky s "pussy" pointou ("Don't be such a pussy....cat"). Ta "opravdová láska" je teda taky dost zvláštní. Fena Wonder nemá o Rexe nejmenší zájem, dokud nezjistí, že je to královský pes. Velice evidentně se chová jako zlatokopka, ale film na to úplně zapomene a snaží se to prodat jako lásku na první pohled. Do toho naťukne i téma domácího násilí na ženách. Já vím, že jde o animované psy, ale celý ten film je jedna špatná lekce pro děti. Fuj. 1* ()

oveckaoa

Absolutně tragický animák, který je pravděpodobně vítězem v kategorii nejhorší animák co kdy v roce 2019 šel do kin navíc nechápu proč to vůbec do kin šlo. Absolutně nic zde nefunguje vtipné zde není nic navíc jsou zde wtf scény kdy například fena amerického prezidenta (co vypadá jak Trump jeho žena pro změnu jak Melanie) navíc nalíčená (jako vážně?) znásilňuje psa anglické královny (později i druhého) což mě přijde jako těžký úlet rvat do animáku na , který můžou jít do kin malé děti navíc to zesměšňuje celou anglickou královskou gardu a dělá to z nic blbečky nebo scény kdy fenka psa se zamiluje do hlavního hrdiny jen kvůli tomu, že je královského původu a ona si díky tomu polepší (asi to sponzorovaly zlatokopky). Ta 1 hvězda je nicméně za tu zlatokopeckou fenu na kterou se dá jedinou dívat. Na to, že to točil režisér Domu Kouzel velké zklamání. . ()

Kanibal

Tenhle film bohužel nepobavil ani mě ani moje děti. Velmi průměrně natočené a takřka bez jediného slušného vtipu. Přitom bez potenciálu to nebylo - Donald Trump, královna... to chtělo hodně talentu, natočit to takhle nudně. Na vině je jak scénář, tak timing takřka všech scén. To že je příběh velmi předvídatelný bych klidně přešel, ale že je hlavní hrdina pěknej hajzl a pak je z něj jen zamilovanej hajzl, to vadilo jak mně tak dětem. ()

Lyli odpad!

Veličenstvo mě otrávilo během prvních deseti minut...potom už to mám v mlze. Jen jsem se sama sebe ptala, čí je to asi agitka? Pak jsem si říkala, že bych si měla odlakovat nehty. Taky jsem si opakovala, že psy mám pořád ráda, protože oni za tohle nemůžou. A taky mě napadlo, že bych si měla vyžehlit roušky. Takže celkem produktivních 92 minut. No, a pak už byl konec. Haleluja! ()

Stanislaus

Na první pohled vcelku nenápadný a vesměs průměrně natočený animák z belgické produkce, který přenáší diváky za zdi Buckinghamského paláce z pohledu jeho psích obyvatel. Film nabízí nejednu humornou scénu (nadržená fena, prostředí útulku) či dobrý nápad ("psí hierarchie", Trumpova návštěva), nicméně i tak se dá od začátku tušit, jak to celé dopadne. Animovaná jednohubka, na kterou si divák po týdnu už nejspíš nevzpomene, avšak neurazí a v kině rychle utíká. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 16. ledna 2019 na filmovém festivalu de l'Alpe d'Huez ve Francii. (Varan)