Psí veličenstvo

• Česko Psí veličenstvo Corgi (více)

Rex je nejoblíbenějším psem v britském královském paláci. Když ztratí stopu své vyvolené psí dámy, vydává se na dobrodružnou cestu, během které objeví své pravé já a pozná sílu opravdové lásky a přátelství. (Bioscop)

Lyli odpad!

Veličenstvo mě otrávilo během prvních deseti minut...potom už to mám v mlze. Jen jsem se sama sebe ptala, čí je to asi agitka? Pak jsem si říkala, že bych si měla odlakovat nehty. Taky jsem si opakovala, že psy mám pořád ráda, protože oni za tohle nemůžou. A taky mě napadlo, že bych si měla vyžehlit roušky. Takže celkem produktivních 92 minut. No, a pak už byl konec. Haleluja! ()

Koda

Tento film se pro mě zdál být takovým průměrným filmem. Ačkoliv jsem se v průběhu sledování a chroustání Popcornu zmýlil. Ten animák dosáhl vychytané roztomilosti hlavního hrdiny psa Rexe, který tak nějak si přes překážky plní o čem sní a to je jeho láska Vanda. Velice mě překvapil Trump, u kterého jsem si myslel, že zesměšnili Ameriku, jak byl při síle a jak se zakousl Rex do jeho "choulostivých míst". Nesmí chybět ani chvilka takové nevydařené romantiky mezi pejskem Trumpa. Film mě velice potěšil a dabing Vojty Kotka to okořenil. ()

Kanibal

Tenhle film bohužel nepobavil ani mě ani moje děti. Velmi průměrně natočené a takřka bez jediného slušného vtipu. Přitom bez potenciálu to nebylo - Donald Trump, královna... to chtělo hodně talentu, natočit to takhle nudně. Na vině je jak scénář, tak timing takřka všech scén. To že je příběh velmi předvídatelný bych klidně přešel, ale že je hlavní hrdina pěknej hajzl a pak je z něj jen zamilovanej hajzl, to vadilo jak mně tak dětem. ()

Stanislaus

Na první pohled vcelku nenápadný a vesměs průměrně natočený animák z belgické produkce, který přenáší diváky za zdi Buckinghamského paláce z pohledu jeho psích obyvatel. Film nabízí nejednu humornou scénu (nadržená fena, prostředí útulku) či dobrý nápad ("psí hierarchie", Trumpova návštěva), nicméně i tak se dá od začátku tušit, jak to celé dopadne. Animovaná jednohubka, na kterou si divák po týdnu už nejspíš nevzpomene, avšak neurazí a v kině rychle utíká. ()

Vxxx

Nepamatuji si, kdy jsem naposledy viděla tak neuvěřitelně nevkusný animák. Počínaje Trumpem a pokusem o znásilnění v prvních 10 minutách, přes šíleně nudné až trapné vtipy až k dost grafickému násilí. Ne jeden, ale dva různé joky s "pussy" pointou ("Don't be such a pussy....cat"). Ta "opravdová láska" je teda taky dost zvláštní. Fena Wonder nemá o Rexe nejmenší zájem, dokud nezjistí, že je to královský pes. Velice evidentně se chová jako zlatokopka, ale film na to úplně zapomene a snaží se to prodat jako lásku na první pohled. Do toho naťukne i téma domácího násilí na ženách. Já vím, že jde o animované psy, ale celý ten film je jedna špatná lekce pro děti. Fuj. 1* ()

• Celosvětová premiéra proběhla 16. ledna 2019 na filmovém festivalu de l'Alpe d'Huez ve Francii. (Varan)