Burákový sokol

• USA The Peanut Butter Falcon (více)
Trailer 1

VOD (1)

Burákový sokol, moderní dobrodružný příběh ve stylu Marka Twaina, sleduje Zacka (Zack Gottsagen), citlivého mladíka s Downovým syndromem, který uteče z domova s pečovatelskou službou, aby si splnil svůj sen a stal se profesionálním zápasníkem. Touží trénovat na zápasnické škole, kterou vede jeho idol The Salt Water Redneck (Thomas Haden Church). Zvláštní souhrou okolností se jeho cesty zkříží s Tylerem (Shia LaBeouf), místním výtržníkem a vyhnancem na útěku, který se stane Zakovým trenérem a spojencem. Společně cestují přes deltu řeky, vyhýbají se autoritám, pijí whisky, hledají Boha a loví ryby. Nakonec přesvědčí Eleanor (Dakota Johnsonová), přátelskou pečovatelku, která má přivést Zaka zpět, aby se k nim na jejich cestě připojila. (Cinemax)

Trailer 1

slunicko2

Nudný odvar z Rain Mana nezachránil ani můj oblíbený Shia LaBeouf. 1) 33letý LaBeouf totiž vyrostl, zmužněl a ztratil svoji dorosteneckou nevinnost, aniž ovšem získal něco na oplátku. Jako chlap působí tuctově. Ani bych si ho nevšiml, kdybych nevěděl, že je to on._____ 2) Přesný koment: Tft***. ()

silentname

"The Peanut Butter Falcon" je jeden nádherný film. Skutočne skvelá práca Tyler Nilson a Mike Schwartz. Prekvapivo to na mňa zapôsobilo viac, než som čakal. Sú tu aj elementy, ktoré ale na mňa nefungujú. A kde je to hlavne cítiť? Pre mňa v Tylerovom príbehu. Shia LaBeouf je vynikajúci, no uteká pred gangstrami a násilníkmi, ktorí od neho vymáhajú prachy a počs filmu sa tu budú miestami objavovať. A kedykoľvek sa zjavia, tak vtedy film prestáva byť zaujímavý. Keby ich dali odtiaľ preč, myslím si, že by to bolo absolútne fantastické. Lebo úprimne, všetko ostatné vo filme je vynikajúce. Tyler A Zak sú vynikajúca dvojica a fungujú na 100%. Takto si predstavujem zobrazenie priateľstva. Je v tom absolútne všetko. Prejde to svojim vývojom, no výsledok je skvelý. Vždy som sa pri ich spoločných scénkach usmieval. Rovnako skvelá je aj Dakota Johnson. Má tu celkom zaujímavú rolu a keď sa k tomuto dobrodružstvu pridá, myslím si, že nič viac nebolo treba. Je to veľmi milé, je to vtipné, je to dramatické, je to silné a funkčné. Ku koncu je tu niekoľko vynikajúcich momentiek. Najmä keď si Zak splní svoj sen a konečne sa dostane do ringu. Bude to mať skutočne fenomenálne finále. To vám zaručujem. Plus vynikajúci je vo filme aj Thomas Haden Church. V role, ktorá mu maximálne sedí a dáva tomu veľkú dávku srdca. Neviem čo viac povedať. Vyzerá to skvele, postavy sú skvelé a ich vzťahy sú skutočne krásne zachytené. Som zvedavý, s čím prídete nabudúce páni. Hodnotenie: A ()

luka4615

Příjemně plynoucí "buddy" snímek, který Vás zaujme zejména svým poselstvím a krásně civilními hereckými výkony. Režiséři Tyler Nilson a Mike Schwartz zde mimořádně citlivě vykreslují kamarádství dvou lidí žijících na okraji společnosti, pro něž je myšlenka na to mít rodinu a někoho blízkého dražší než všechny peníze světa. Po celou dobu stopáže čítající skromných 93 minut s nimi budete s úsměvem na tváři prožívat všechny jejich radosti i smutky a budete jim fandit při jejich wrestlingovém zápase, který svým způsobem rámuje celý tento "feel good" příběh. A právě proto byste tomuto snímku měli dát šanci, jelikož jako nenáročná a pozitivní energií nabitá jednohubka obstojí The Peanut Buttter Falcon více než dobře. Tohle se zkrátka velmi povedlo. Skvělá práce! „Tyler, I am going to give you all of my wishes for my birthday.“ ()

Kingjiri

Feelgood biják se zajímavym námětem, kterej však málokdy překvapí, klišé mu nejsou cizí a s logikou si hlavu neláme (fakt by mě zajímalo, jak Tylera se Zackem spolehlivě vystopavala obyčejná pečovatelka z ústavu). Sledovat však hlavní hereckou dvojici byla velká radost a při zjištění, že Zacka hrál opravdu downowym syndromem postiženej Zack Gottsagen, jsem musel před jeho výkonem smeknout. Síla snímku neni v příběhu (ten toho moc zajímavýho fakt nepřinese), ale v reálnym důkazu, že i mentálně handicapovaný lidi maj světu co dát, za což musim přihodit třetí silnější hvězdu. ()

Firebug

Hodně příjemná road movie, která mi připomněla jak moc mám tenhle žánr rád a jak moc mi tu něco takového chybělo. Není to úplně komedie (i když jsem se párkrát ze srdce zasmál), ale proste pěkně "hřejivé" a celkem i optimistické. Herecké výkony jsou jednoduše bezvadné a Zack to potom pochopitelně válcuje. ()

• Počas filmovania bol herec Shia LaBeouf zatknutý miestnou políciou za výtržnosti pod vplyvom alkoholu. (MikaelSVK)
  • Film vznikl náhodou. Režiséři (Tyler Nilson, Mike Schwartz) potkali Zacka Gottsagena na táboře pro osoby se zdravotním postižením, Zack jim pověděl o svém snu, že by chtěl být filmovou hvězdou. Režiséři napsali Zackovi scénář na míru, podle jeho zvyků, zálib a tužeb. (vojacekr)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v prístavnom meste Savannah v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)