Burákový sokol

• USA The Peanut Butter Falcon (více)
Trailer 1

VOD (1)

Burákový sokol, moderní dobrodružný příběh ve stylu Marka Twaina, sleduje Zacka (Zack Gottsagen), citlivého mladíka s Downovým syndromem, který uteče z domova s pečovatelskou službou, aby si splnil svůj sen a stal se profesionálním zápasníkem. Touží trénovat na zápasnické škole, kterou vede jeho idol The Salt Water Redneck (Thomas Haden Church). Zvláštní souhrou okolností se jeho cesty zkříží s Tylerem (Shia LaBeouf), místním výtržníkem a vyhnancem na útěku, který se stane Zakovým trenérem a spojencem. Společně cestují přes deltu řeky, vyhýbají se autoritám, pijí whisky, hledají Boha a loví ryby. Nakonec přesvědčí Eleanor (Dakota Johnsonová), přátelskou pečovatelku, která má přivést Zaka zpět, aby se k nim na jejich cestě připojila. (Cinemax)

Trailer 1

angel74

Ústřední hrdina Burákovej sokol a wrestlingový zápasník přezdívaný Nasolenej vidlák - už jen ta jména dávají tušit, že by mohlo jít o nevšední zážitek. A taky že jo. Po italském snímku Dafne jsem v krátké době po sobě zhlédla další film věnující se problematice začleňování jedinců s Downovým syndromem do společnosti. Zatímco Federico Bondi dané téma pojal v dramatické rovině, tak Tyler Nilson a Michael Schwartz na to šli spíše komediální formou, přesto se jim povedlo zachovat tolik potřebný lidský rozměr a ještě navíc skvěle pobavit. Velkou zásluhu na tom samozřejmě měli i představitelé všech tří hlavních rolí, byla radost se na ně dívat. Pomyslnou sladkou tečku za tím báječným dobrodružstvím udělal parádní soundtrack. (90%) ()

JimmyII

Hořkosladká feel good buddy road movie o dvou nepravděpodobných kumpánech - mlčenlivém LaBeoufovi a wrestlingem posedlým klukem s downovým syndromem na útěku z pečovatelského domu. Jak LaBeouf, tak Gottsagen jsou ve svých rolích skvělí a chemie mezi nimi funguje, stejně jako později s Dakotou Johson. Burákový sokol je krásný, milý, čistý film plný spousty vtipných a skvělých momentů. Až skončí, bude vám hezky. A to mi na pět hvězd stačí. ()

Mrkvič

Po dlouhé době fajnová roadmovie. Pár úsměvných příhod. Zajímavý cíl cesty. Příjemné postavy. Dakotě to zde moc sluší a Shia je správňácky spustlý. No a i postižený (nebo nemocný, co já vím, jak se "má" down označovat) Zack si brzy získá divákovy sympatie, když se nestydí vystavovat na odiv své pupkaté tělo jen v mokrých slipech. ()

korbitch22

Člověk by potom skoro až chtěl zase věřit v lidskost, pochopení a lásku. Ale i když je svět hlavně dnes úplným opakem a scénář filmu je jen naivní iluzí a snem, i přesto že jsem od přírody pesimista, cynik a dobytek, tak ten zbytek duše ve mě jim přál každý zážitek, každou ulovenou rybu, každého hodného wrestlera, každého dobrého prodavače, každý vánek větru, každý hřejivý dotek písku, každý kousek boha, lok domácí pálenky a hlavně každý úsměv sladké Dakoty. Shia LaBeouf vyrostl z Hollywoodského spratka do rozervaného charakterního boha. Na takový film jsem už nějaký pátek čekal. Díky. 100%. ()

marhoul

Jsou nálady, kdy člověku dobře padne pěkný film, který je jakýmsi milým mazlíčkem, příjemným společníkem, úsměvným pohlazením, dojemným zamyšlením, inteligentním pojetím a jako celek předčí má očekávání svou čistotou, přímostí i koncem, který si strašně přeji. V tomto případě ideální film na večer, kdy nám zemřel všemi milovaný bílý chrt. Člověk je na sračky, čili by se dalo říct: neobjektivní. Nikoli. Tohle je moc povedený film, který nepřehlédněte. Zasmějte se u něj stejně, jako jsme se z celého srdce smáli včera večer my. ;) ()

• Počas filmovania bol herec Shia LaBeouf zatknutý miestnou políciou za výtržnosti pod vplyvom alkoholu. (MikaelSVK)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v prístavnom meste Savannah v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)
  • Film vznikl náhodou. Režiséři (Tyler Nilson, Mike Schwartz) potkali Zacka Gottsagena na táboře pro osoby se zdravotním postižením, Zack jim pověděl o svém snu, že by chtěl být filmovou hvězdou. Režiséři napsali Zackovi scénář na míru, podle jeho zvyků, zálib a tužeb. (vojacekr)