Reklama

Reklama

Burákový sokol

  • USA The Peanut Butter Falcon (více)
Trailer 1

Burákový sokol, moderní dobrodružný příběh ve stylu Marka Twaina, sleduje Zacka (Zack Gottsagen), citlivého mladíka s Downovým syndromem, který uteče z domova s pečovatelskou službou, aby si splnil svůj sen a stal se profesionálním zápasníkem. Touží trénovat na zápasnické škole, kterou vede jeho idol The Salt Water Redneck (Thomas Haden Church). Zvláštní souhrou okolností se jeho cesty zkříží s Tylerem (Shia LaBeouf), místním výtržníkem a vyhnancem na útěku, který se stane Zakovým trenérem a spojencem. Společně cestují přes deltu řeky, vyhýbají se autoritám, pijí whisky, hledají Boha a loví ryby. Nakonec přesvědčí Eleanor (Dakota Johnsonová), přátelskou pečovatelku, která má přivést Zaka zpět, aby se k nim na jejich cestě připojila. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (116)

luka4615 

všechny recenze uživatele

Příjemně plynoucí "buddy" snímek, který Vás zaujme zejména svým poselstvím a krásně civilními hereckými výkony. Režiséři Tyler Nilson a Mike Schwartz zde mimořádně citlivě vykreslují kamarádství dvou lidí žijících na okraji společnosti, pro něž je myšlenka na to mít rodinu a někoho blízkého dražší než všechny peníze světa. Po celou dobu stopáže čítající skromných 93 minut s nimi budete s úsměvem na tváři prožívat všechny jejich radosti i smutky a budete jim fandit při jejich wrestlingovém zápase, který svým způsobem rámuje celý tento "feel good" příběh. A právě proto byste tomuto snímku měli dát šanci, jelikož jako nenáročná a pozitivní energií nabitá jednohubka obstojí The Peanut Buttter Falcon více než dobře. Tohle se zkrátka velmi povedlo. Skvělá práce! „Tyler, I am going to give you all of my wishes for my birthday.“ ()

Oralfabet 

všechny recenze uživatele

Tato noc se zapíše do historie (aspoň teda do mé osobní historie) jako Peanut Butter Double Feature - Noc, kdy jsem shlédnul dva filmy, co mají slova Peanut Butter v názvu a 74% zde na CSFD. První z nich, The Peanut Butter Falcon byl prostě takovou relativně příjemnou indie záležitostí s příběhem, který (snad až na wrestlingový závěr) není zrovna extra originální, ale prostě... příjemný. Jo a má to slušné herecké obsazení, obzvlášť Shia mě tady fakt bavil. Každopádně tím zajímavějším z obou filmů, byl rozhodně ten druhý. Rozhodně. 6/10 ()

Reklama

husokachna 

všechny recenze uživatele

Ztracený Tyler je nalezen opravdovským mongolákem (big up Ali G) Zackem a nastává jejich cesta americkým jihem za znovunalezením smyslu života. Nic víc nic míň. Průměrná "road movie" s velkou přidanou hodnotou v podání super přirozeného a sympatického hrdiny s Downem, standardně bezchybného Shiy a neskutečně fotogenického vidláckého jihu USA. Začínám mít podezření, že jestli se někde na světě ještě skrývá divočina a dobrodružství, je to právě na jihovýchodě USA. Tři a půl sympatického feelgood atomového hodu. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Takže, retardovaný Zack ujde z ústavu dementov, aby si splnil svoj sen a stal sa wrestlerom. To samozrejme dáva zmysel, veď väčšina wrestlerov naozaj vyzerá, ako by ušli z blázinca. Nakoniec na moje prekvapenie sa z filmu stal celkom príjemné a miestami vtpné posedenie, kde sa snaží byť silne tlačený námet ľudskosti. Herci tiež príjemne prekvapili. Dakota mala menej opuchnuté oči ako zvyčajne a aj LaBeouf vyzeral, že drogoval tentokrát trochu menej. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Co si budeme namlouvat, ale upřímně jsem měl z tohoto filmu velké obavy, neboť pokud jsem věděl, že zde má ztvárnit hlavní roli herec s Downovým syndromem, nechci být za nějakého idiota s předsudky, ale prostě jsem tomu snímku nevěřil. O to víc jsem z výsledku ovšem nakonec překvapen a potěšen, jelikož ten kluk si s onou hereckou výzvou poradil kurevsky na výbornou a je tu prostě skvělý. To se dá ale konstatovat i o všech ostatních hercích, kteří svými civilními výkony jen přispěli k celkovému velice příjemnému dojmu z této originální a milé podívané, jenž právě především trefně a efektně nakopává zadky všeobecným předsudkům, kterými jsem vůči tomuto filmu z počátku oplýval i já, což se studem nyní i přiznávám. Každopádně, Burákový sokol je určitě jiný film, který jistě neuspokojí popcornožrouty, které nemá v podstatě čím zaujmout, zato vnímavější divák se širším obzorem bude jistě spokojen, jelikož se jedná o takový mini road trip, žánrově spadající zhruba někam mezi odlehčená dramata, podstatné nicméně je zmínit, že krom skvělého castingu tu dominují ještě parádní atmosféra amerického jihu a působivé emoce, ztvárněné v podobě upřímné lidskosti a tolerantnosti. Samotná zápletka pak přináší sice na první pohled jednoduchý příběh, ovšem vnímavější divák si v něm najde mnoho hlubokých a pravdivých vjemů, čímž pak nabírá na poctivé síle a odkazu. Burákový sokol je zkrátka milá, příjemná, nesobecká podívaná, u které věřím, že si jí spousta diváku opravdu upřímně oblíbí. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v prístavnom meste Savannah v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)
  • Počas filmovania bol herec Shia LaBeouf zatknutý miestnou políciou za výtržnosti pod vplyvom alkoholu. (MikaelSVK)
  • Film vznikl náhodou. Režiséři (Tyler Nilson, Mike Schwartz) potkali Zacka Gottsagena na táboře pro osoby se zdravotním postižením, Zack jim pověděl o svém snu, že by chtěl být filmovou hvězdou. Režiséři napsali Zackovi scénář na míru, podle jeho zvyků, zálib a tužeb. (vojacekr)

Reklama

Reklama