Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh mladé dívky Andrey ze Slovenska, která se díky kamarádce rozhodne po studiích pracovat v České republice. Poté, co přijíždí do Čech, zjišťuje, že místo, které ovšem měla původně zajištěné, není, a je přesunuta na pobočku v Teplicích. Ze začátku se jí daří velmi dobře a ona si zvykne na život na vysoké noze. Po roce o práci přichází a postupem času se z ní stává prostitutka. Přechází z luxusního penzionu pro muže až na špinavou ulici, kde ji najde policie... Lékařka Vernerová léčí Andreu na psychiatrii a slaví padesátiny. Slaví s ní kromě primáře i celé oddělení. Doma pak i Vernerové rodina. Manžel ekolog Jiří, dcera Eva a její manžel Viktor, syn Jakub a otec Otakar. Postupně se také seznamujeme s matkou Vernerové, svéráznou Jiřinou. Již v prvním díle je naznačeno, že vztah Evy a Viktora není zcela v pořádku. (TV Barrandov)

(více)

Recenze (21)

raduna01 

všechny recenze uživatele

Podle samotného velkého autora bude mít celý cyklus 13 (slovy třináct) dílů a ukáže nám osudy lidí, kteří skončili na okraji společnosti. Myslím, že jeden díl úplně stačil a tuším, že se další díly ani netočí. Jinak nekoukatelné - jedna * snad jedině za úchylácké scény z bordelu a trocha erotiky v podání důchodce Niederleho a Bivoje Krytináře. 11/2014 - nakonec tu hrůzu natočil ()

otík 

všechny recenze uživatele

Toto chlapa snad ani nemohlo zaujmout. Příběh Slovenky, která po příchodu do Čech získá výtečně placenou práci, aby ji brzo ztratila a pak místo aby se jako mladá postarala o živobytí rozumným způsobem, stane se z ní děvka. Samozřejmě z toho zcvokne a skončí po nepovedené sebevraždě na psychině, kde postupně vypráví svůj příběh. Pozornost jsem vydržel tak 10 min., víc nešlo. Hrozné. Hudba: Lukáš Černý & Veronika Zaňková ()

Reklama

pidla odpad!

všechny recenze uživatele

Kdykoli vidím nějaké Magnuskovo "dílo" říkám si, jak je možné, že se něco tak neuvěřitelně hrozného dostane do běžné distribuce mezi profesionální (ať už dobré nebo špatné) filmy. A teď už i do televizního vysílání. Jak je možné, že ke spolupráci získá profesionální herce? Ten člověk, který o filmu jako o řemesle (natožpak jako o umění) netuší vůbec nic, musí mít hroší kůži a hlavně nekonečnou drzost. Ale asi je schopný manažer, když na ty svoje amatérské výplody dokáže sehnat peníze a pak je i dostat do kin a televize. Mimochodem tolik čtyř a pětihvězdičkových hodnocení o jeho manažerských schopnostech taky myslím svědčí, tohle se přece zdravému a normálně myslícímu člověku nemůže líbit. ()

Snake.Charmer 

všechny recenze uživatele

1 hvězdička pouze za to, že na rozdíl od předchozích Magnuskových počinů to není technicky tak velký hell - je vidět že minimálně za kamerou seděl svéprávný člověk. Jinak samozřejmě čirá hrůza, počínaje Magnuskovou režií, přiblblou hudbou a scénářem, konče některými parodiemi na herce - ve světle jejich výkonů jsem o to víc litoval ty skutečné herce, kteří se tomuto skvostu upsali. ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Případy z praxe dodal psychiatr Jan Cimický, takže v druhém plánu se líčí dění na psychiatrii, kde lékařku Ivany Andrlové z pilotní epizody doplnila v roli primářky – jak překvapivé na barrandovské obrazovce – Kateřina Brožová. Proti „jedničce“ má však „šestka“ tři výhody. Je technicky čistší včetně zvuku, takže divák slyší každé slovo (bohužel i písně zpívané opět Brožovou), Josef Abrhám si drží noblesu a jeho role sbormistrova přítele nese zajímavý motiv spoluviny, živené výčitkami i vnucené veřejným lynčem.Ovšem vypravěčsky je to zase bída s nouzí. Zřejmě ani za dveřmi nestál profesionál, který by naznačil, že nelze celý příběh nasadit do jednotvárné melodramatické polohy, kde se tklivost hřmotně povzbuzuje dramatickou hudbou. Že dialogy nejsou konverzační vata, od projevů na koncertě přes zdravice se sousedy po přípitky na sbor „úspěšný u nás i v Japonsku“, navíc v úředně strojeném jazyce z románových salonů. Že v roce 2014 nestačí snímat akci jako výstup ochotníků hledících do objektivu a že pohyb kamery prostorem, kde se nic neděje, postrádá smysl. Že tam, kde lékaři neznají profesní odstup a jsou rozervanější než pacienti, kde všechny postavy mají bez ustání zavlhlé chápavé oči a mluví tragicky jako v posledním tažení, se rodí telenovela. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • V seriálu se měl objevit v roli kamioňáka Michael Hofbauer. Těsně před plánovaným natáčením však podlehl rakovině. (Fenk)

Reklama

Reklama