Whitney

• Velká Británie Whitney (více)

Nejprodávanější, nejúspěšnější či nejoceňovanější – každý přívlastek k famózní Whitney Houston stoprocentně sedí. Každý velký úspěch je však vykoupen a najít pravdu není vždy jednoduché – dokument od oscarového režiséra Kevina Macdonalda se ale do tohoto boje přesto pouští a nezapomenutelnou formou přibližuje božskou Whitney tak, jak ji ještě neznáte. Jedná se o oficiální dokument požehnaný matkou Whitney a její nejbližší rodinou. Ta poskytla exkluzivní rozhovory a záběry ze zákulisí jejího života, které dosud nebyly zveřejněny. (Bohemia MP)

Hawaj

Hustej dokument o další posraným životě z Hollywoodu. A to neříkám opovržlivě, ale naštvaně. To že si lidi musej procházet takovejmy hnusnejma věcma v životě, který je nakonec zničej, protože se od nich nedokážou odříznout a skoncovat s nima je prostě špatný. Je tam vše, zneužívání v rodině, zrada, psychický tlak, banda pokrytců, banda příživníků a celý to pak končí v alkoholu, drogách a rozpadu životních hodnot… Takovej život pak stojí za hovno i když máte úspěch, miliony a zlato v hrdle. Nejvíc mě asi vytočil šéf její gramofonový firmy, kterej říkal jak vůbec nevěděl o závislosti zpěvačky na drogách a pak ještě poslal všechny její kritiky slovy “fuck off” doprdele. No ten vrchní pokrytec celý tý smečky. Ten kašpar když moh něco udělat, tak se naprosto kašlal na svou zlatou ovečku a když to nepřežila tak z toho viní ostatní. Ten byl fakt na ránu. :( ()

PlysovyMacko

Dokument poteší skalných fanúšikov, mňa úprimne nebavil, asi preto,  že som sa nič zaujímavé nedozvedela. Detstvo v chudobe, vystrelenie na vrchol a pád kvôli drogám. Napriek všetkému Whitney rešpektujem ako umelkyňu s obrovským talentom. ()

a0001 odpad!

Najhorší životopisný filmo / dokument, teda reálne gulášoidný brak aký som kedy videl. Je to jeden nudný uťahaný pohreb zbytočných rečí. ()

blondboss

Hviezda formátu Whitney Houston si podobný snímok jednoznačne zaslúžila a trošku nechápem tie hejty typu, že príliš veľa rozprávania a málo informácií a podobne. Dokument je podobne ladený ako ten o Amy Winehouse či Kurtovi Cobainovi a divák si tu nájde to, čo chce a podľa mňa aj niečo navyše. Ja som bol spokojný s tým vyvážením profesionálneho a osobného života speváčky, aj keď miestami už to trošku hraničilo s jej ponižovaním niektorými zábermi. Celkovo ale musím hodnotiť dokument veľmi pozitívne a prípadné prešľapy sa tu dajú odpustiť. 75 % ()

hufnagel

Dokument,ktorý sa sústredil len na výpovede preživších väčšinou parazitov a tie pôsobia mnohokrát alibisticky.Stačila výpoveď jej brata,ktorý ju vlastne na drogy naučil a tiež chovanie toho prasaťa čo sa nazýval jej otcom s tým súdom o 100 miliónov dolárov.Ale asi spúšťačom celého jej budúceho správania bolo určite sexuálne zneužívanie v detstve tetinou sestrou a z toho vyplývajúca viazanosť na jej priateľku Robyn (jej výpoveď by asi bola kľúčová),čo určite nebol len priateľský vzťah,na druhej strane image pre verejnosť,kde sa musela tváriť ako ukážková rodina,ktorá nakoniec fungovala asi len v médiách.Zaujímavá bola pasáž kde volá Nippy,imaginárnu postavu,ktorá ju má reprezentovať na verejností,lebo ona sama toho nie je schopná.Bohužiaľ showbiznis ťa vycucá až do morku kostí a zahodí. ()

Tomas_PO

Očakávania boli veľké, veď pri tak veľkej osobnosti to je pochopiteľné. No tvorcom sa podarilo natočiť len priemerný dokument, mapujúci životný príbeh Whitney, ktorý z bulváru veľmi dobré poznáme. Množstvo záberov je priamo z 'kuchyne' a v rozhovoroch je snáď každý, kto sa okolo Whitney pohyboval. No akosi tomu celému chýbala šťava. Teda okrem pasáží, kde spievala. Jej hlas je skrátka nezabudnuteľný. Proste chýbalo viac emócie, viac dramatizácie v záberoch zo zákulisia, veď celosvetový vzostup a pád, chradnutie a utápanie sa (doslovné), musí byť médiami dopodrobna zmapované. ()

PTuranyi

Výborný dokument mapujúci život Whitney Houston od detstva po jej tragický koniec so všetkými tienistými stránkami. ()

Capri2016

Whitney Huston mala zlato v hrdle a dar od boha. Je jednou z mala speváčok / spevákov, u ktorých už pri prvom zaspievanom slove dokázala vyvolať emóciu. Bohužiaľ mala okolo seba veľa démonov, manžela a bratov, ktorí drogovali a stiahli ju do drogového pekla. Bohatstvo, ktoré jej priniesol úspech, jej nepriniesol radosť, ale pokušenie. Svoju životnú púť skončila, keď sa rozhodla zmeniť, ale asi už bolo neskoro. Ešte smutnejšie je, že do drogového ošiaľu padla aj jej dcéra, ktorá zomrela len pol roka po nej. Keďže som Whitney naživo na koncerte nevidela, som rada, že natočila film the Bodyguard (Osobný strážca), kde bude navždy zachytený jej neuveriteľný a jedinečný talent. Tento film som videla mnoho krát (určite viac ako 10) a ešte mnoho krát si ho pozriem. Dokument Whitney je veľmi smutný, ale skvelo dokumentuje vzostupy a pády hviezdy, ktorá zažiari veľmi ojedinele. ()

lapatata

Zoufalé pátrání po viníkovi či příčině pádu famózní Whitney Houston. Výpovědi všech zpovídaných nejsou absolutně přesvědčivé, autentických záběrů se divák dočká jen minimálně. Nic, co bychom si dávno nepřečetli nebo čeho bychom se dávno nedovtípili. Film zanechává hořkou pachuť a dojem, že všichni zůčastnění šli do tohoto projektu jenom pro to, aby se na jejím neštěstí obohatili. Ostatně tak, jak to dělali i za jejího života. ()

bigmatko

Silný dokument. Dievča dostalo dar od boha, ktorý však doručoval zrejme samotný diabol a vypýtal si aj patričnú cenu za dobierku. vyrastala v silnej viere ale vždy s prítomnosťou temnej strany či už to bola prísna matka, sociálne pomery v gete, postavenie černochov v spoločnosti tej doby a na druhej strane okamžitý úspech, veľké peniaze a postupný pád na dno, drogy, emócie, vzťahy, média. Skrátka ten dar od boha si vyžiadal veľkú cenu, ktorú nedokázala uhradiť. Milovala svoju rodinu a rodina ju postupne ničila. jej smrťou sa moc nezaoberali a dokument hrá skôr na emócie ako na fakty, ale aj tak je to silné. ()

pornohavo

Dokument trochu smutný, avsak dôkladne mapujuci život, kariéru a smrť jednej z najlepších spevačiek aké sa kedy na našej planéte narodili. R.I.P. Whitney , odpočívaj v pokoji ()

mach333

Výborný životopisný dokument, který odhaluje mírně řečeno nezdravé okolí zpěvaččina života, v čele s jejími rodinnými příslušníky. V této kategorii řadím k nejlepším. I když samozřejmě ten smutný fakt, že Whitney skončila svůj život tragicky, přidává celému filmu na poutavosti. ()

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

04.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit… (více)