poster

Whitney

 • Velká Británie

  Whitney

 • USA

  Whitney

 • Slovensko

  Whitney

 • Nový Zéland

  Whitney

 • Austrálie

  Whitney

Dokumentární / Hudební / Životopisný

Velká Británie / USA, 2018, 120 min

Režie:

Kevin Macdonald

Scénář:

Kevin Macdonald

Kamera:

Nelson Hume

Hudba:

Adam Wiltzie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Capri2016
  ****

  Whitney Huston mala zlato v hrdle a dar od boha. Je jednou z mala speváčok / spevákov, u ktorých už pri prvom zaspievanom slove dokázala vyvolať emóciu. Bohužiaľ mala okolo seba veľa démonov, manžela a bratov, ktorí drogovali a stiahli ju do drogového pekla. Bohatstvo, ktoré jej priniesol úspech, jej nepriniesol radosť, ale pokušenie. Svoju životnú púť skončila, keď sa rozhodla zmeniť, ale asi už bolo neskoro. Ešte smutnejšie je, že do drogového ošiaľu padla aj jej dcéra, ktorá zomrela len pol roka po nej. Keďže som Whitney naživo na koncerte nevidela, som rada, že natočila film the Bodyguard (Osobný strážca), kde bude navždy zachytený jej neuveriteľný a jedinečný talent. Tento film som videla mnoho krát (určite viac ako 10) a ešte mnoho krát si ho pozriem. Dokument Whitney je veľmi smutný, ale skvelo dokumentuje vzostupy a pády hviezdy, ktorá zažiari veľmi ojedinele.(3.8.2018)

 • hazdrova
  ****

  Whitney chcela v podstate ukázať pravú tvár Whitney, pričom ukázala pravú tvár celej jej rodiny a jej chamtivosti a hamživosti. Keď sa niekto stane slávnym, musí vyživovať celú rodinu? Super to tam podprahovo zakomponovali. Netušila som, že jej dcéra dopadla rovnako, avšak ma celkom prekvapilo, že to spomenuli len tak mimochodom. Mohli toto prepojenie dcéra-matka viac využiť. 4*(16.11.2018)

 • Krasus
  ***

  Cením tento dokument za to, že mi dokázal přiblížit Whitney Houston takovým způsobem, že jsem ji konečně dokázal docenit a to nejen po hudební stránce. Právě proto mě mrzí, že Macdonald nedokázal takové výjimečné osobnosti a hudební legendě připravit kvalitnějš, detailnější a všestrannější mramorizaci. Přesto se jedná o jeden z těch lepších hudebních dokumentů a to především díky skvělému střihu.(24.10.2018)

 • Kaka
  ***

  Whitney rezonuje. Těžko říct jestli díky vyjmečnému hlasu, nebo kvůli faktu, že z úplně obyčejné holky z "hood Newarku" to dotáhla až na vrchol. Možná je to mix obojího, ale bez ohledu na to, že tvůrci defacto obšlehávají AMY a nenabízí nic osobitého, je to vlastně zajímavá věc a pocta ikoně, o které neměl tenhle dokument vzniknout ještě alespoň 30 let. Snad jen práce s hudbou jako takovou je trochu slabší než v případě dokumentu o Amy Winehouse, kde její hudební vsuvky dojily emoce více a působily více sugestivně.(24.10.2018)

 • lapatata
  ***

  Zoufalé pátrání po viníkovi či příčině pádu famózní Whitney Houston. Výpovědi všech zpovídaných nejsou absolutně přesvědčivé, autentických záběrů se divák dočká jen minimálně. Nic, co bychom si dávno nepřečetli nebo čeho bychom se dávno nedovtípili. Film zanechává hořkou pachuť a dojem, že všichni zůčastnění šli do tohoto projektu jenom pro to, aby se na jejím neštěstí obohatili. Ostatně tak, jak to dělali i za jejího života.(6.8.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 16. května 2018 na Cannes FF. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace