Reklama

Reklama

Whitney

  • Velká Británie Whitney (více)
Trailer 1
Dokumentární / Hudební / Životopisný
Velká Británie / USA, 2018, 120 min (Alternativní 115 min)

Životní dráha jedné z nejznámějších popových zpěvaček v historii Whitney Houston nebyla v žádném případě procházka růžovou zahradou a dokument s prostým názvem „Whitney“ zachycuje intimní okamžiky ze života zpěvačky a herečky, která byla milovaná stejně jako nenáviděna. S hudbou byla spojena již od dětství, neboť se narodila do pěvecké rodiny a své hudební vlohy jistě zdědila po matce Cissy Houstonové – vokalistce, co sekundovala Elvisovi Presleymu či Arethě Franklinové. K formování jejího stylu značně vedly gospelové písně v kostele, který navštěvovala od útlého věku. S jejími prvními úspěchy počátkem 80. let, kdy začala vystupovat v televizi a v roce 1985 vydala své první sólové album, se začaly objevovat i značné problémy. Ať už kolem rodinných příslušníků, propadání drogám nebo nevraživosti lidí z hudební branže i jejího okolí. Díky dosud nezveřejněným záběrům a rozhovorům však na světlo světa vyplynou i věci, jež zcela mění pohled na zpěvaččin kontroverzní život a odhalují, že byla šťastná pouze navenek… (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (50)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Whitney rezonuje. Těžko říct jestli díky vyjmečnému hlasu, nebo kvůli faktu, že z úplně obyčejné holky z "hood Newarku" to dotáhla až na vrchol. Možná je to mix obojího, ale bez ohledu na to, že tvůrci defacto obšlehávají AMY a nenabízí nic osobitého, je to vlastně zajímavá věc a pocta ikoně, o které neměl tenhle dokument vzniknout ještě alespoň 30 let. Snad jen práce s hudbou jako takovou je trochu slabší než v případě dokumentu o Amy Winehouse, kde její hudební vsuvky dojily emoce více a působily více sugestivně. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Whitney" má podľa mňa v prvej polke trošku problém udržať pozornosť diváka a pôsobí skutočne veľmi dlho, no keď sa konečne dostaneme za 80-te roky a posunieme sa ďalej, veci sa začnú hýbať správnym smerom, tempo sa zdvihne a celkovo som zrazu mal pocit, že sa dívam na veľmi dobrý dokument. Nemôžem povedať, že by veci v prvej časti dokumentu neboli zaujímavé. Rozhodne majú svoje momenty a človeku to pomôže trošku lepšie pochopiť v akom svete Whitney Houston vyrastala, čím si prešla a ako sme sa postupne dostali do situácie, v akej sme ju mohli vidieť posledné roky jej života. A podobne ako v prípade "Amy" aj v tomto filme ma skutočne udivuje, ako si dokážu ľudia robiť srandu z cudzieho nešťastia a ešte si to užívať. A absolútne nebrať na človeka ohľad. Humor je skvelá vec, no nikdy mi neprišlo vtipné, keď si niekto robil žarty z niekoho nešťastia. Viete si predstaviť, že by si zrazu začali robiť srandu z ľudí, čo spáchali samovraždu, alebo boli zatvorení na psychiatrii, lebo však sranda musí byť? Však by boli okamžite označení ako bezcitní. Všetko musí mať správne načasovanie, no súčasne by to nemalo byť nejako urážlivé. Alebo by to nemalo druhých zraniť. Takže to na okraj som mal potrebu povedať. Musím povedať, že je tu skutočne ukázané ako sa dá padnúť zhora dole a najmä aj to, že ak človek chce niečo zmeniť, tak to musí chcieť zmeniť kvôli sebe. Kvôli vlastnému zdraviu, kvôli vlastnému životu. Pamätám si, keď som mal pocit, že Whitney si úplne zničila kariéru aj život. A bolo mi to ľúto. Tak ohromného hlasu, tak veľkého talentu. Možno by som ocenil, keby sa dozvieme trošku viac o jej skladbách, no celkovo mám pocit, že film je v niektorých miestach až moc obsiahly. Keby sa skrátil, alebo keby sa to trošku tematicky upravilo, myslím, že by ma to chytilo viac. Za pozornosť určite stojí, ale mám pocit, že to mohlo byť aj lepšie. Hodnotenie: B ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Hlas měla výjimečný, se zdravým úsudkem to bylo na štýru. Ač měla značný talent, leccos si vydřela. Rodina hudebníků, pedantská matka. Po prvním úspěchu přišel další, hity přibývaly. Jenže hluboko uvnitř byla stále tak nějak nešťastná a nespokojená, k tomu odhalujeme závažné trauma z dětství. A se zmiňovaným úsudkem přišly i chyby v podobě příživníků a náplav v okolí, i široká rodina se na jejím úspěchu svezla. O nechvalně proslulém manželovi nemluvě. A tihle všichni pokrytci upřeně do kamery naříkají, jak ji milovali a podporovali, jenže ono to bylo krapet jinak. Škoda jí. Kočka to byla. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Pro mne docela drsný procitnutí. Ne že by člověk tak nějak netušil, ale tady je vidět, že oč měla Whitney víc v hlase, o to míň ve zdravém úsudku a ve schopnosti poslat všechny ty náplavy a vtírky na výplatní listině do p....e, včetně ubožáka Bobbyho. Byla jak vlečná loď, táhla toho za sebou hrozně moc a na vůli se odpojit je potřeba víc síly než na lajnu, po který se to slastně rozplyne. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dvouhodinová dokumentární nuda. Whitney natočila jeden skvělý film a nejspíš nazpívala pár slušných písní. Proč jí skládat nějaké filmové pomníky, nechápu. Pop ani životy celebrit jsem nikdy nemusel, tady je další doklad toho, že o nic nepřicházím. Stejně je to skoro přes kopírák. Takže stejné hodnocení jako u Amy. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 16. května 2018 na Cannes FF. (Varan)

Související novinky

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

03.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit…

Reklama

Reklama