Když depresivní Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání (ano, slavné i vysmívané mužské akvabely), netuší, do jak pestré společnosti sympatických ztroskotanců se dostává. Družstvo vybavené povislými svaly, počínající pleší a nejrůznějšími životními problémy míří na nejvyšší stupně vítězů. Francouzský režisér Gilles Lellouche letos rozesmál i dojal publikum v Cannes komedií o snech, které se mohou splnit, přestože se v ně ani neodvažujeme doufat. (Česká televize)

soviczka

Dvě hodiny ve společnosti bandy sympatických lůzrů utekly jako voda... Jestli si chcete po práci vyčistit hlavu a třeba se i přesvědčit, že vás život není zase tak marný, je tato nenáročná francouzská komedie to, co hledáte. ()

SAINTS

Prijemna komedia o luzroch,ktory sa daju na synchrozinovane plavanie.Je jasne,je tvorcovia mali trochu vyššie ambicie a tak Do plaviek,nie je jednoducha komedia.len na pobavenie. ()

DonBraso

Když začnete fandit chlapům co dělají synchronizovaný plávání,tak se snímek zkrátka podařil.Každá postava si našla svoje místo a i v počtu hned divák dokázal hrát bazén:)Tohle se doopravdy povedlo a režisér jel na skvělé vlně,kterýmu sekundovala i závěrečná show,kdy jsem si říkal jestli to fakt herci umí či to jsou jen dubléři/ky.Hrozně pohodově se na to dívalo,humor to mělo skvělý,ač ho nebylo moc,na 85% bez debat. ()

blondboss

Francúzi to proste vedia. Z nezaujímavého a viac-menej prvoplánového nápadu s mužskými akvabelami spravil Lellouche nenútenú odľahčenú komédiu s pohodovou atmosférou a vcelku sympatickými postavami, ktorým ste reálne fandili. Trošku som bol skeptik, ale nakoniec som celkom spokojný aj napriek zbytočne prepálenej stopáži. Hviezdu navyše dávam hlavne za slušne zrežírované pasáže a záverečnú akvabela scénu. Slabé štyri hviezdy ako vyšité. 70 % ()

papuchalk

Film o chlapech po čtyřicítce, kteří se zmítají v životních krizích, a jsou už poníženi uplně na všech frontách. Najdou si koníček na okraji společnosti, kde jim žádný další neúspěch ani ponížení nehrozí, synchornizované plavání. Jenže kromě posměšků od rodiny a známých jim asi v půlce filmu vymění trenérku, a naši chudáčci musí skousnout další ponižování, od jejich nové trenérky, což je dost arogantní paní na vozíku :D Myslím, že trochu sebe a vlastního neúspěchu tam uvidí většina mužských diváků, a v kombinaci s místy až nepříjemnou upřímností některých konfrontačních dialogů se z údajné komedie může pro někoho stát nesledovatelný utrpení. No nakonec se  poměrně vážný film dokáže překlopit do feel good movie, a velké finále v podobě mistrovství světa mužských akvabel, (mimochodem technicky výborně natočené!!) je taková třešnička na dortu. Naštěstí, ve filmu je tohle možné, realita tak zářivá bohužel nakonec nebývá. Nečekaně nepříjemný film (svou pichlavou upřímností) ale taky nečekaně dobrý. Překvapení. ()

rigby

Francouzské komedie mám moc rád, a tak jsem byl zvědavný i na tuto. Natočeno to bylo opravdu skvěle, po technické stránce. Bohužel po té obsahové už se to tak nevydařilo. Ačkoli potenciál to má obrovský. Možná to bylo tou délkou, díky které je ve filmu až moc míst, které děj zpomalují. Možná je scénář až moc usedlý a z jinak výborného nápadu nedovede vytěžit to, co by se dalo. Celkově dobré, ale... 2+ ()

Kushina

Banda tlusťochů a zoufalců, kteří mají ve velké většině životy totálně na hovno se rozhodnou pod vedením přísné trenérky, že vyhrají MS mužských akvabel. Když je člověk viděl řekl si, to nemohou vyhrát (už jen díky jejich postavám), ale vše končí celkem radostně a tahle výhra jim dala naději do jejich skutečných životů, aby s nimi něco udělali. Nejvíce se mi líbila hláška na konci "snili o tom, že jsou národními hrdiny. S největší pravděpodobností se nikdy nedočkají pořádného uznání. A je nepravděpodobné, že se stanou inspirací pro ostatní, s jedinou výjimkou. Jedna věc je teď jistá a i ten největší skeptik ji nemůže zpochybnit... Pokud po něčem opravdu toužíte, podaří se vám dát váleček do čtvercové díry. A naopak." Až na nudný začátek a deprese všech se to celkem rozjelo a zaslouží si to - 65% ()

MUNRO

Sink or Swim jde do hloubky.Kdo nedokouká do konce,nepochopí.Z mého osobního frankofonního pohledu jde o film,který jsem prostě musel vidět.Režie se chopil můj herecký oblíbenec Gilles Lellouche,další můj oblíbenec,mistr grimas Benoit Poelvoorde si střihl roli jednoho z členů týmu mužských akvabel a svou netradiční rolí trenérky kverulantky mne překvapila Leila Bekhti.Ze začátku si člověk říká,proč by měl vůbec koukat na film o pupkáčích v odpudivých plavečkách a sportu,který si každý normálně spojí výhradně s ženským pohlavím.Nicméně v jádru věci tady vůbec nejde o mužské akvabely.Jde o to,že vždycky je možnost změnit svůj život jeli to potřeba,ať už se zbalíte a odjedete do Tibetského kláštera meditovat,nebo třeba začnete chodit do bazénu a s partou zoufalců budete trénovat na mužské mistrovství akvabel v Norsku.A to i přes naprosté opovrhování vašeho okolí.Ve filmu Gillese Lellouche jetakových zoufalců habaděj.Jeden prožívá manželskou krizi,v práci i civilním životě je považován za lůzra,druhý nezvládá ukočírovat špatný vztah se svou psychicky nemocnou matkou,další objíždí v oprýskané dodávce a kytarou poloprázdné sály a přes den dle své dcery potupně pracuje ve školní jídelně,pak je tu krachující prodejce bazénů,plavčík,který je návštěvníkům bazénu pro legraci a v neposlední řadě trenérka v podobě čím dál častěji obsazované Virginie Efiry,která je jako jediná ke svým svěřencům shovívavá a dovede jim naslouchat.Tedy jen do té doby,kdy vyjde najevo její jednostranně nevyřešený vztah s bývalým přítelem.Vše se začne otáčet nástupem nové trenérky,kterou sice všichni zúčastnění začnou velmi rychle pro její drsné metody nenávidět,nicméně postupem času se hrany obrousí a následný úspěch všem zúčastněným dodá potřebnou energii ke změně svých více či méně pokřivených životů.A o to v tomhle filmu jde především. ()

m.arta

Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděla. Naprosto mě ohromila kamera a zvuk. Nadchlo mě téma a možná jsem jen euforická, tenhle film má fakt ale všechno. Je to láska na první podívanou. Smích, husí kůže, drama, osudy. Můj mozek přemýšlel a přemýšlel a pořád přemýšlí a film zanechal následky. Dobrá práce. ()

r007

Jednoduše řečeno příjemný film o nepříjemných věcech. Je k zamyšlení, ukazuje syrovou realitu lidí, kteří se v životě trápí a jak nalézají cestu ven. Nic víc, nic míň. ()

Heywood

Komedie to byla asi tak 15% filmu, zbytek byl žalostný pohled na aktéry i na dnešní Francii. A to si tvůrci odpustili tu vyžadovanou politickou korektnost, jenom jeden z "kamarádů" byl Afrofrancouz. Tyhle trosky asi nejsou vzorem EU a výhra medaile je jenom snaha udržet komediální linku, ale jinak nic. Herci obstáli, (Mathieu Amalric se z bondovského padoucha změnil v trosku úžasně), nápad by originální a nevleklo se to. 3 hvězdy a jedno zhlédnutí stačí. ()

Sunwheel

Termín komédia v popise filmu je dosť zavádzajúci. Skôr by som povedal, že ide o jemnú ľudskú drámu s miestami vtipnými scénkami, ktorá ukazuje život nudných ľudí hľadajúcich svetlo na konci tunela v podobe víkendovej zábavky. Nie je tam moc snaha o to aby ste im fandili. Niektorí sú prosto otravní už z princípu. Na záver sa film trošku snaží vás uchlácholiť happyendom, ktorí je rovnako ako celý film jednoducho vynútený. Od "francúzskej komédie" som čakal niečo úplne iné. ()

PTuranyi

Výborne natočený príbeh bandy nímandov, ktorí si liečia svoje mindráky synchronizovaným plávaním (vrátane ich trénerky). Patrí medzi nich aj hlavný hrdina Bertrand. Postupne ako spoznávame jednotlivých účastníkov, stáva sa hrdinom kolektív ako celok. Ich traumy a problémy sú zobrazený s vtipom a sarkazmom. Perfektná produkcia a výborné herecké výkony dávajú celku vyznieť katarznému zobrazeniu nešťastia, ktoré sa tu stretáva s humorom a je to výborná zábava. ()

Iroquois

Docela pěkný film s místy vtipnými momenty, který u mě bohužel poněkud srazila jeho příšerná délka (myslím, že hoďka a půl by bohatě stačila), zvlášť když na to člověk kouká v letním kině. Další věcí, která mi neseděla je to, že hoši se tam celou dobu cachtají při trénincích jako děti v bazénku a nepředvedou jediný synchronizovaný pohyb a najednou při mistrovství vytáhnou grandiózní šou, kterou by jim mohl závidět leckterý čínský cirkus. 70 %. ()

Pignon

Takový ten hold přátelství, jako bylo Do naha. Se všemi aspekty, jako introspekce do jednotlivých přiběhů a paralelně je konstruován přiběh tréninků až po účast na mistrovství. ()