Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná a spokojená žena v sobě skrývá velké trauma z dětství a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí. Předtucha se promění v realitu, když se uprostřed noci na příjezdové cestě k domu objeví čtveřice podivínů, kteří na rodinu záhy zaútočí. Děsivá noční můra je o to strašlivější, že ti útočníci vypadají úplně stejně jako Wilsonovi. Jen mají v rukou zbraně. A neváhají je použít. (CinemArt)

Mamlas odpad!

Tupá, pomalá, nudná, sračka o ničem. Plus otřesný casting i příběh o hovně. Totálně špatné a nedívatelné. Z tohoto počinu jsem znechucen. ()

tkey

Upřímně nevím, co si o tomhle myslet. Chápu zde nějakou metaforu na fungování společnosti. Chápu zde frustraci a pokus o jakési neuchopitelné nadpřirozeno, film měl navíc dobrou atmosféru dokreslovanou hlavně kvalitním audiem, ale prostě se u mě často střídali momenty - tohle mě zajímá a proč tohle dělají? ()

adamix

Neviem, či išlo o survival horor alebo o nepodarený pokus o satirickú čiernú komédiu, pretože rozbeh to má dobrý, ale akonáhle dôjde na lámanie chleba, je vám skôr do smiechu, pretože reakcie hrdinov i záporákov sú rôzne, len nie kruté, či sadistické (to opičie pokrikovanie ma dostalo najviac). Keď dochádza k záverečnému rozuzleniu, príde chvíľka prekvapenia, avšak bez logického vysvetlenia. Jordan Peele je svojský, ale z jeho predchádzajúceho ,,akože socio-hororu'' som mal lepší pocit. US je černošská black-comedy zlepenina z lepších predchodcov, ako. IT FOLLOWS, či THE INVITATION, snažiac sa silno presadiť originalitu. U mňa teda nič moc. 50%, viac nedám. ()

murkl

Vůbec to není špatný film, ale příjde mi, jako by neměl žádný pořádný vyvrcholení. Bylo to zbytečně velké. Svět v podzemí by asi potřeboval k životu víc než co tam bylo. Je to film plný otázek a odpovědi na ně moc uspokojivé nejsou. ()

Dlo'h-osh

Po mrazivém úvodu je další půlhodina naprosto o ničem, jako přihlouplá křečovitá komedie. Po odhalení stínových lidí je vidět slibný námět a zajímavý nápad, ale tento dojem se po 20 minutách opět ztrácí v trapném pitvoření a absurditě. Film se asi snažil splácat co nejvíce prvků dohromady, což se ale vůbec nepovedlo a vychází z toho spíše nechtěná parodie. ()

whysoserious

Trailer měl atmosféru, ale film je šílená nuda, kdy se první půlhodinu v podstatě nic moc neděje a pak se z toho stává nenapínavá slasherovka, která nevyděsí, ale bohužel ani nepobaví. Škoda- těšil jsem se až to uvidím, protože se mi to zdálo jako zajímavý nápad, ale nakonec přišlo zklamání. ()

Kuzmik

65/100 Už u Get out jsem si říkal, že na tom ve vší podstatě ani není co k nepochopení nebo domýšlení, jelikož Jordan Vám to vysvětlí po lopatě jako učitelka v mateřské školce. A tady je to jako přes kopírák. Nápaditý a originální kousek, který ve vás moc nezanechá. ()

Nathaniell

Kurva, to byla sračka. Nápad je dementní, námět zkurvenej, soundtrack (opiček pro opičky) stojí za žalobu Darwina a jediný, co má fakt ale jen relativne dobrej nádech, jsou dvojrole hlavních herců. Zvednu o 1* výš, pokud mi poradíte, kde si adoptovat Pluta... ()

DoubleJack

Tři hvězdičky zejména za první půlku, expozici dialogů a herecké výkony. S přibývajícím časem se ale bohužel čím dál více objevuje vícero různých WTF momentů a vzhledem ke stopáži dlouhých 121 minut, je jich víc, než je moje horové dvojče schopno unést. Námět filmu není vlastně špatný. Na jednu stranu jsem rád rád, že se tomu všemu snažil Jordan Peele alespoň trochu dodat logiku, ale pro to by bylo zapotřebí vše víc rozvést. Takto řada věcí vyzněla vyloženě nedotaženě, na což trpí zejména závěr. Chápu, že na první pohled může sice vyznít konec jako něco "WOW", ale když se pak ohlédnete v ději nazpět, rychle zjistíte, že to vlastně vůbec nedává smysl. Pravdou je, že Get Out je pořád o level někde jinde. ()

Ivoman

Polovičatá práce. Mělo tam být více akce jako ke konci se vypořádal Jason se svým "stínem". I tahle akce byla polovičatá. Dalo se na to koukat, dokoukat a vzpomenout si jen na pár věcí z celého filmu. Konečná pointa byla skvělá. 50% ()

PlysovyMacko

Neviem sa ubrániť pocitu samoucelnosti. To, čo sa deje je strašidelné, ale nedáva to zmysel resp. ja som to vôbec nepochopila. Akoby tvorcovia vymysleli desivé scény, ale nedokázali tomu dat vysvetlenie a stmelit to do jednotného celku. Nepáčilo sa mi to. ()

mivr

To je ako vtip? hrozné niečo a tie reakcie postáv, písané je "Horor / Thriller" malo by byť "Komédia / Horor / Thriller" potom by som dal možno 3/5 a ani neuveriteľný zvrat deja na konci filmu tomu nepomohol. ()

Deadspacito

Výborná první polovina, vynikající Lupita a krásný vizuál. Ale na druhou stranu tu máte matoucí druhou polovinu a Peelův symbolismus. Nevím, jak se cítit ohledně plot twistu. ()

ScarFace_V8

Po velikém Hypu a jeho následném opadu, jsem film už taky viděl a?... nevím co si mám pořádně myslet. Mám to hodnotit odpadem jako horor nebo pěti hvězdami jako hodně ‘černou’ komedii? Od začátku filmu mě napadalo tolik narážek, že už to ani nešlo brát příliš vážně. Celé se to snaží působit až mytologicky... Jako něco víc a nakonec je film plný králíků a odkazů na bibli - Jeremiah 11:11 se tu opakuje často a nic z toho... Během sledování si člověk může vytvořit spoustu teorií, ale v závěru si uvědomí, jak moc klišé ten film má a že to opravdu nemá smysl. Zápletka filmu zněla tak zajímavě, ale její realizace se Peelovi moc nepovedla, a hlavně je to jedna díra za druhou. Film v jistých částech jakoby snad ani nevěděl co sám chce sdělit a i přitom zakopával o vlastní nohy. Nevím, kde jsem původně vzal ten pocit, že by to mohlo být něco na způsob Kingovo Domu v růžích. Samozřejmě nesměla chybět narážka na „sračky bělochů“. Jednu hvězdu… Víc asi vážně nedám. ()

Vojteco

Peele si hraje. Hraje si dobře. A hlavně si hraje rád. Jeho žánrová rozdrobenost, kmitání mezi komedií, hororem a sociální metaforou, mi nedala odpověď na to, co tím chtěl autor říci. Odpověď jsem ale ani nehledal, a proto mi projekce utekla rychle a prakticky bez potřeby opovržení. Celkovej dojem mi narušila až přehnaná gradace (obzvlášť poslední plot twist), ale ve výsledku jsem rád, že Peele ve svým druhým filmu nezklamal a že se na něj můžu těšit i příště. Ani ne proto, abych byl uspokojen celkem, ale pro představení zajímavejch motivů (od dvojjakosti bytí přes tematiku současnejch Američanů až k prudký otočce k násilí), který jsou okořeněný trefným humorem. “My” sice postrádá kvalitu svázanějšího debutu “Uteč”, ale pro jeho rozdrobenost to beru jako solidní cvičení, zkoumání terénu možností, který budou rozvedený v dalších filmech JP. ()

boyjm

3 hvezdy za film, ktery je rozhodne slabsi nez Utec, nicmene rozhodne ne nezajimavy. Ale za ten Luniz - I got 5 on it (v tolika ruznych variacich ve filmu).... Tak za ten davam ctvrtou :) ()

WeeLass

Super herci a pěkně natočeno, ale už od první scény bylo jasné, jak to skončí. První hodina nepřinesla nic závratného, průměrný home invasion. Těšil jsem se, že se dozvíme co se vlastně stalo, a to byla podle mě nejzajímavější část z celého filmu. Čekal jsem od toho určitě víc, už jen proto, kolik jsem viděl na Us chvály. A oproti poslednímu filmu, co jsem viděl, tady byla zápletka naprosto předvídatelná. Meh. ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (více)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (více)