Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Satirický pohled o poněkud neobvyklém přístupu zaměstnanců jedné prestižní nemocnice k svěřeným pacientům. Hrdinou je mladý lékař, který musí řešit dilema mezi zájmy zdravotní pojišťovny, svých nadřízených a vlastním svědomím. Nemocnice má k dispozici nejmodernější lékařské přístroje a pomůcky i skvělé odborníky, na druhé stráně se snaží prodlužovat životy některých pacientů pouze proto, aby si co nejdéle podržela výhodné příjmy od zdravotní pojišťovny. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

dalia 

všechny recenze uživatele

V tomto filmu se mísí hned několik žánrů. Jednak je tu docela silné morální dilema, nakolik má smysl udržovat pomocí moderní techniky uměle při životě pacienty v beznadějném stavu a tato dramatická rovina příběhu byla myslím podána výborně a velmi působivě. Dále je tu komediální rovina a dočkáme se některých výborných hlášek, hlavně ze strany doktora Butze, který mne velmi bavil. Naopak podivné mi přišly vsuvky s nebem/peklem, které působily podle mého názoru nadbytečně a až příliš jako parodie, navíc film zbytečně prodlužovaly. Závěr filmu se mi ale velmi líbil a i když happy end vlastně v této situaci ani nebyl reálný, nakonec vše dopadlo asi nejlepším možným způsobem. Navíc herecké výkony Jamese Spadera a Helen Mirren byly vynikající. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Všimli jste si kolik ohavných slov začíná na D ? Deboš, depka, dement, debil, doktor... CITÁT : Pacienta přivezli s pulmonální hemoragií, hemoptýzou, dysnopcí a hematurií. Biopsie ledvin vykazuje lineární depozitu imunoglubulinu a komplement v glomerulární membráně. Krevní kultury vykazují růst stafylokoka aureus. Laboratorní výsledky vykazují renální selhání s rostoucí hladinou urií v krvi. Diagnóza ? - Goodpasturův syndrom - . Moc jsem se nesmál, hlavně vedoucí JIPKY, Burz ( Albert Brooks ) je spíš k pláči. Jednu zajímavou a hodně mrazivou domněnku však řekl : Nemějte žádnou zdravotní pojistku, protože vás nenechají v klidu zemřít. Podprůměrný smutný příběh bez valných hereckých výkonů, nezáživnou kamerou, divným scénářem a skoro žádnou hudbou. ()

Reklama

5150 

všechny recenze uživatele

"Musím jít natočit EEG půjdete se mnou? Pětku už bych nechala v klidu. - Exnout? Ne, musíme přece udělat všechno co je v našich silách. - Což znamená, že musíte pacienta před smrtí prohnat peklem." ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Cynické komediální drama, které lze sledovat bez obav o vlastní zdraví (hehe), zvlášť pokud si co nejrychleji zvyknete na pisklavou a opravdu těžko snesitelnou Kyru Sedgwick. Já budu na Kritickou péči nejvíce vzpomínat v dobrém hlavně díky krásné roli Helen Mirren a díky všemu, co se točilo kolem "jejího" pacienta. Včetně toho skvěle vychechtaného ďábla. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Richarda Doolinga z roku 1992. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kanadském Torontu. (Terva)

Reklama

Reklama