Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Arthur a Annie Popeovci v roku 1971 na protest proti vojne vyhodili do vzduchu laboratórium na výbušniny. Od tejto udalosti je im neustále v pätách FBI, preto sa musia zmieriť s častým sťahovaním a zmenami identity. Okrem toho im starosti začína robiť dospievajúci syn Danny (Phoenix), ktorý má už plné zuby nekonečného sťahovania a skrývania sa pred svetom. Nastáva obdobie ťažkých rozhodnutí. (Tomco)

(více)

Recenze (39)

Ant 

všechny recenze uživatele

Hodně málo známý film Sidneyho Lumeta s o to zajímavějším příběhem. Film o rodině, která se přeze všechno snaží držet při sobě a musí se rozhodnout, jestli svou jednotu obětují pro štěstí svého syna. Skvělý scénář a herecké výkony, zvláště River Phoenix, kterého mám každým filmem raději, jehož nominace na Oscara nemohla být zaslouženější. ()

zigíš 

všechny recenze uživatele

Film z té divácky vděčné kategorie rodiče nám v ´dobré víře´ zkurvili život, ale rodina je rodina ( Captain Fantastic, Mosquito Coast). A myslím, že Lumet to trefil s přehledem nejlépe. Taky za pomoci civilních herců a scénáře, kde postavy (rodičů) nejsou vyloženě na pěst ale plus minus chápeme proč dělají co dělají. A závěr je dokonce příjemně emotivní. ()

Reklama

aluna 

všechny recenze uživatele

Nenápadnej snímek o rodině, kde každej má (vzhledem k věčnýmu neplánovanýmu stěhování) jen jeden druhýho. Námět, co by v dnešní době snadno sklouzl k akční kravině, je tady podložen něčím daleko trvanlivějším a hlubším. Ch. Lahti, M. Plimpton, R. Phoenix a S. Lumet jsou to, na čem tenhle film stojí. Vztah v rodině jsem jim naprosto věřila a společná píseň, kterou zpívají o narozeninách je chytře ( až "vyčůraně" :-) ) použita v závěru... ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Všechny šťastné rodiny jsou si podobné, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém. Tolstoj tak sice otevírá Annu Kareninu, ale Lumetův snímek nejslavnější úvodní věta světové beletrie vystihuje o chlup přesněji. Nepamatuji tak mnohavrstevnaté drama, které by bylo obdobně emotivní a přitom prosto velkých gest. Řekne se toho hodně, ale nejsilněji působí nevyřčené. Což funguje díky kompletnímu ansámblu; jakkoli nepopiratelně v čele s výkony ústředního tria Phoenix-Hirsch-Lahtiová. ()

korndaddy 

všechny recenze uživatele

Škoda ho chlapce. River Phoenix ukázal že opravdu uměl a že jeho kariéra byla perfektně nastartovaná. Jeho výkon byl v Running on empty opravdu pěkný, ale to je tak vše. Námět sice zajímavej, ale jinak film postrádal svižnost a tak 3/4 filmu nudily. Jedna hvězda pro Phoenixe a druhá za poslední čtvrtinu filmu. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (7)

  • Jomo, jméno psa vyskytujícího se ve filmu, je odkaz na prvního premiéra a prezidenta Keňi - Jomo Kenyatty. (aluna)
  • Ve 22. minutě, když učitel hudební výchovy pustí hudbu z kazeťáku, slyšíme hrát skladbu „Lucky Star“ od americké zpěvačky Madonny, která vyšla na jejím debutovém albu „Madonna“ z roku 1983. (Trajektt)
  • Ačkoliv se polohu prstů jednotlivých skladeb, které ve filmu postava Dannyho hraje, River Phoenix naučil, audio bylo obstaráno profesionálním pianistou. (aluna)

Reklama

Reklama