Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Arthur a Annie Popeovci v roku 1971 na protest proti vojne vyhodili do vzduchu laboratórium na výbušniny. Od tejto udalosti je im neustále v pätách FBI, preto sa musia zmieriť s častým sťahovaním a zmenami identity. Okrem toho im starosti začína robiť dospievajúci syn Danny (Phoenix), ktorý má už plné zuby nekonečného sťahovania a skrývania sa pred svetom. Nastáva obdobie ťažkých rozhodnutí. (Tomco)

(více)

Recenze (37)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Všechny šťastné rodiny jsou si podobné, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém. Tolstoj tak sice otevírá Annu Kareninu, ale Lumetův snímek nejslavnější úvodní věta světové beletrie vystihuje o chlup přesněji. Nepamatuji tak mnohavrstevnaté drama, které by bylo obdobně emotivní a přitom prosto velkých gest. Řekne se toho hodně, ale nejsilněji působí nevyřčené. Což funguje díky kompletnímu ansámblu; jakkoli nepopiratelně v čele s výkony ústředního tria Phoenix-Hirsch-Lahtiová. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Deti by nemali trpieť za hriechy svojich rodičov, jasná vec. Ak je tomu tak, potom nejde o nič iné, ako len o číry egoizmus. Chudák chalan (River Phoenix), mal to ťažké, hlavne čo sa týka jeho hodne naivného otca, ktorý evidentne nepochopil, že revolúcia v malom nemá význam, a že tým, že vyhodil tú továreň do luftu nič nezmenil. Proste ten napalm sa bude vyrábať niekde inde a hotovo. Jediné čo dosiahol bolo to, že uvrhol seba aj všetkých svojich blízkych do nešťastia, ktorého následky si všetci ponesú celý život. A prečo to všetko? Pre nejaké zasmušilé politické ideály? Pekná blbosť, hodná človeka čo nemyslí. Našťastie chalana zachránil jeho talent, tomu teda poviem mať šťastie v nešťastí. A River Phoenix svoju postavu zvládol bravúrne, klobúk dole. 75/100 ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Ďalší zaujímavý film od môjho obľúbeného režiséra. Zobrazuje obdobie, v ktorom rodičov dostihuje ich revolucionársko-anarchistická minulosť a spolu so Zápotockým si uvedomujú, že "po staru se žít nedá". Netuším, či ide o rodinnú drámu alebo generačný konflikt a ani to neriešim. Dobre sa mi naň pozeralo a keby v ňom bolo menej "Ameriky" mohli byť tie štyri hviezdičky zaslúženejšími. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak už je to z mé strany definitivně potvrzeno. River Phoenix byl talentovaný mladý herec, který se mohl stát jedním z nejlepších herců vůbec, o to více mě mrzí jeho brzký odchod z tohoto světa. Tohle je třetí film s Riverem v hlavní roli, který jsem viděl, a i potřetí je to za pět hvězd. Stůj při mně, Čas zastavit se, Souboj. Tři filmy s Riverem Phoenixem v hlavní roli, tři pětihvězdy. To už není náhoda. Tenhle film vyniká především svým námětem, který je opravdu pohodový, sympatický a velice příjemný na sledování. River Phoenix je zde v roli mladíka, jehož rodiče před lety vyhodili do povětří jakousi laboratoř a už mnoho let se skrývají před FBI. A tohoto mladíka už skrývání nebaví, rád by rozvíjel svůj talent pro hru na piano a má velmi solidní šanci dostat se na prestižní vysokou školu. A do toho navíc přichází první velká láska. Úžasný film, o kterém jsem dosud neměl ani ponětí, ale o to více mě v maximálně pozitivním smyslu zasáhl přímo do srdce. Stejně jako předchozí Riverovi filmy mi tohle prostě sedlo a něco ve mně mi absolutně nedovoluje snižovat jakkoliv hodnocení, protože tohle je ideální bezchybný film, na kterém neshledávám žádnou chybu. Zkrátka River byl a pro mě stále je PAN HEREC a i přes svůj mladý věk se pro mě stává legendou. Nominace na Oscara pro Rivera za tento film je určitě zasloužená, jen škoda, že zůstala neproměněna. Je zbytečné dál cokoliv komentovat, bez debat tomuhle filmu uděluji pět hvězd. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Hodně málo známý film Sidneyho Lumeta s o to zajímavějším příběhem. Film o rodině, která se přeze všechno snaží držet při sobě a musí se rozhodnout, jestli svou jednotu obětují pro štěstí svého syna. Skvělý scénář a herecké výkony, zvláště River Phoenix, kterého mám každým filmem raději, jehož nominace na Oscara nemohla být zaslouženější. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (7)

  • Ačkoliv se polohu prstů jednotlivých skladeb, které ve filmu postava Dannyho hraje, River Phoenix naučil, audio bylo obstaráno profesionálním pianistou. (aluna)
  • Ve 22. minutě, když učitel hudební výchovy pustí hudbu z kazeťáku, slyšíme hrát skladbu „Lucky Star“ od americké zpěvačky Madonny, která vyšla na jejím debutovém albu „Madonna“ z roku 1983. (Trajektt)
  • Jomo, jméno psa vyskytujícího se ve filmu, je odkaz na prvního premiéra a prezidenta Keňi - Jomo Kenyatty. (aluna)

Reklama

Reklama