Sigeuneol (TV seriál)

시그널

Signal

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2016, 16x75 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Nestačím žasnout nad tím, co v poslední době předvádí tvN. Začínám váhat, jestli vůbec ztrácet čas s ostatními stanicemi. :)) Ne, vážně... Signál je další ze seriálů, nad kterým se tady můžu rozplývat dlouhé minuty a stejně nebudu mít dost. Takže to zkrátím. Tenhle kousek prostě nemá chybu. Ať už budu hodnotit herce, charaktery postav, atmosféru, napětí, soundtrack, akční scény nebo samotný příběh, nemám nic, co bych vytkla. To je tak promyšlený, chytlavý a napínavý, že pravděpodobně zapomenete na všechny krimi věci, které jste předtím viděli. Ani se mi nechce věřit, že ten samý člověk napsal scénář ke 3 days. Druhé série u korejských seriálů nevyhledávám, ale tady to považuji za nutnost. A jelikož si scénáristka v tomhle díle získala moji důvěru, těším se a věřím, že pokud bude držet pero v ruce zase ona, nebudu zklamaná.(20.7.2016)

Jsem v sedmém nebi a vůbec netuším kde začít s vyprávěním, jak jsem se tam dostal. Začnu asi u prvního spuštění, které proběhlo cestou vlakem. V té době jsem ještě netušil jak moc mě Signal uchvátí a k tomu, aby se tak skutečně stalo mu stačilo pouze pár vteřin. Počáteční minuty doprovázené úchvatnou hudbou mě přimrazily k sedadlu a já jen s otevřenou pusou nevěřícně koukal. Vlivem silné únavy jsem byl však donucen sledování přerušit, protože jsem si ho chtěl užít naplno a to by v té chvíli nešlo. K pokračování jsem se pak dostal o pár týdnů později, jelikož jsem předtím neměl mnoho času a prvně jsem chtěl dokoukat The Wire. Pokračování onoho slibného začátku mě však zklamalo a můj skvělý první dojem byl najednou v nedohlednu, neboť se mi nelíbil vyšetřovací postup prvního případu. Jenomže tento pocit byl chvilkový a v dalších dílech mě opět doprovázel jen ten úchvatný první dojem. Atmosféra je jednoznačně největším tahounem celého seriálu. Její hustota je pomalu větší než osmia a iridia dohromady. Na její velikosti má z velké části podíl geniálně zvolený soundtrack. Ten mi neustále vytvářel po těle husinu, která se poté tvořila už jen z toho, že jsem si měl pustit další díl. Navíc vše umocňovala moje líbivost hrátek s časem, jelikož v Signalu se ovlivňování minulosti, přítomnosti a budoucnosti člověk nevyhne. Za zmíněnou atmosféru jsem ochotný přehlídnout všechny neduhy, kterými Signal oplývá a všechny věci, jenž se mi na něm nelíbily. Těmi jsou např. některé situace, na které je téměř nemožné přijít způsobem, jakým na ně v seriálu přišli. Potom se mi ještě nelíbilo jak byly až moc často přehrávány vzpomínky, které jsme měli možnost vidět dříve. Jinak detektivní a thrillerová linka je super a držela mě přikovaného k obrazovce. Ještě nesmím zapomenout zmínit jednoho z nejsympatičtějších filmových detektivů jakého jsem kdy viděl a tím je Cho Jin-Woong. Jsem zvědavý jestli bude vážně pokračování. Zatím jsem to nijak nezjišťoval, ale podle konce to na něj vypadá. Na závěr chci všem milovníkům atmosférických detektivek tento seriál doporučit.(25.4.2016)

Dobrá kriminálka. Skvělý a netradiční příběh, ale... ke konci mi to kvůli delší stopáži už začalo připadat dost dlouhé a poslední dva díly trvaly snad déle než těch čtrnáct. Hlavně ten úplně poslední. Ten byl dlouhý jak Lovosice, pro mě postrádal tu správnou gradaci a dokonce mi bylo úplně jedno, jak to dopadne. Hlavně že už to skončí. Kdyby díly měly těch tradičních šedesát minut, tak bych si Signal asi užila mnohem víc.(28.12.2016)

Krimi seriály jsou moje krevní skupina, a když se k tomu ještě přidá "cestování časem" (nebo jak to tady mám nazvat :D ), tak jsem jasná. Seriál je příjemně napínavý a plný nečekaných zvratů. Neokoukané tváře tomu na zajímavosti jen pěkně přidávají. Myslím, že detektiva s neoblomným smyslem pro spravedlnost a s neskutečnou vytrvalostí i v těch nejbeznadějnějších situacích, si divák musí zamilovat hned při prvním setkání. Aspoň já to tak měla, detektiv Lee Jae Han si získal celé mé srdce. Závěr byl také velice povedený, i když mi tam chyběla jedna malinká drobnost, ale tu nehodlám prozrazovat. :) Ale že by plánovali pokračování? :D OST zde není moc bohatý, ale těch pár, co tam je, je fakt povedených... tohle už nějakou dobu nemůžu dostat z hlavy: https://www.youtube.com/watch?v=JKrKVx7IHU4 (ten dech minulosti, který z ní na vás zavane)(3.4.2016)

Zatial som po 4.ep. uplne nadsena... som zvedava, ako sa to bude vyvijat...... po cca 9tu ep to bolo epicke... potom trocha zhorsenie a posledne 3-4 epizody sme len plakali, vracali sa k tym istym scenam, ktore sme uz videli aspom 5x, neposuvali sa vobec v deji, len sa v tom cvachtali, plachtali... bol to celkom boj to dokoncit pozerat... posledna ep zaujimava, ale dojem uz nevylepsi... skoda... lepsie 3*(13.10.2017)

Skvělý soundtrack.(12.3.2018)

Kdyby tak šlo dát víc hvězdiček než 5.. Pro mě špičková záležitost. Především se mi moc líbilo, jak pěkně byly vizuálně odlišené obě časové linie (i když zpočátku jsem se snažila nastavit televizi na správný poměr stran). Obdivuju, jak postavy, ačkoliv je hráli stejní herci, vypadaly v obou časových liniích rozdílně. Hrozně moc se mi líbil příběh, ale hlavně mě dostaly hlavní charaktery, především detektiv Lee. Výborná postava, perfektně zahraná. Ostatní dva, Park a Chaová, tak neměli chybu a oceňuju, že ženská představitelka byla ve svojí roli přesvědčivá a tu policajtku jsem jí věřila. Nejsem si jistá, jestli se nedočkáme pokračování, protože konec by k tomu docela vybízel. Jeslti jo, tak ať je to prosím co nejdřív. Na podobný věci jsem schopná koukat kdykoliv.(27.3.2016)

Seriál který byl pro mně velmi příjemným překvapením a nebál bych se ho označit za (pro mně) seriál tohoto roku. Skvěle sepsaný scénář, výborně zvolený soundtrack který dokresluje už tak dobré napětí. Jediná zápornost je "řeč" těch lidí - bohužel prvních pár dílů si budete zvykat na to jejich "kvičení". Jinak opravdu výborný seriál(24.6.2016)

• iggypop

Prosím, kde můžu ten seriál najít je shlédnutí nebo ke stažení? děkuji za info.(1.5.2017)