The Amputee

Krátkometrážní / Experimentální
USA, 1974, 5 min

Kraťas, nakrútený Davidom Lynchom počas voľných chvíľ pri realizácii MAZACEJ HLAVY. Žena s amputovanou nohou sedí na gauči a píšúc veľmi osobný dopis svojmu známemu nahlas premýšla nad formuláciou viet. V tom k nej podíde doktor a začne sa jej vŕtat v rane po amputácii. Žena si ho nevšíma. Ani len vo chvíli, keď doktor značne znervózni kvôli nezadržiteľne striekajúcej krvi z rany. Čiernobiely film je natočený v jednom statickom zábere, kamera sníma gauč a ženu spredu, doktor je k nám otočený chrbtom. (POMO)

Gaizka

Zkušební natáčení pro AFI, které mělo určit, který z použitých černobílých filmů je lepší. Víc nic. ()

ne0 odpad!

"David Lynch dokazuje jak z mála dokáže udělat hodně." - WTF? Co jsem to právě shlédl? Nechápu, co mělo být smyslem. Pět minut nudy? ()

Lenarek

Nemohla jsem tomu uvěřit :-D Pan Lynch si z nás opravdu pěkně střílí. Obracel se mně žaludek, ale dodívala jsem se do konce a ten mě i rozesmál... ()

M.I.K.E. odpad!

Nechápu jak všichni můžou být z toho hnusu tak unešeni. Fakt, že všechny začátky jsou těžké, nijak neospravedlňuje toto odporné a bezesmyslné video. A jak se tu dočítám, prý snad i působivé ? cha... Pohled na amputovanou končetinu, ve které se hrabe mladý Lynch je možná nechutný, ale nazvat jej uměním opravdu nelze. ()

Emzet

Banální snímek (co chcete od pětiminutového projektu s názvem The Amputee?), ale velice působivý. Lynch zkrátka umí. ()

Herman odpad!

Nechutné? To mi přijde nechutnější série American Pie. Ale proč ne, tohle je vlastně taky zbytečné a nudné. ()

Dark. odpad!

Geniální. Lynch je bůh!! Myslím to vážně. Tohle prostě nemůže nic překonat. Když někdo dokáže stvořit 5 minutové dílo a máte problém ho dokoukat. To se musí umět. ()

smitka8 odpad!

Hodnocení odpad! dávám velmi vzácně a tohle je zrovna ten největší odpad ze všech. Hnusnější blbost jsem ještě neviděla. Nechápu jak to může mít 52%. ()

JanKukulín

tak tohle byla vážně síla....dlouho jsem nevedel, jestli mam jen poslouchat co rika ta pani, ale pote jsem se pristihl, ze stejne jenom cumim na tu nohu....no opravdu mazec ()

Jimmmy

Podivny nic nerikajici naturalisticky zblebt. Pana Lynche omlouva snad jedine fakt, ze je tento snimek natocen v dobe, kdy se pravdepodobne jeste hledal. Jeho nasledna tvorba dokazuje, ze je tento "ulet" ojedinely a ze se vzapeti rychle nasel. Jen mam trosku obavy, aby se nam na stara kolena zase neztratil (viz Darkened room)... 2/10 ()