Příběh Alvina Straighta

The Straight Story

Príbeh Alvina Straighta

Drama / Životopisný / Dobrodružný / Road movie

Francie / Velká Británie / USA, 1999, 112 min

Dôchodcovská Lynchova road-movie o láskavom a milom deduškovi, putujúcom na svojom malotraktore s prívesom do ďaleka a ďaleka , až na "kraj sveta" .....(17.6.2003)

Poeticky krásna "neLynchovina", jednoduchá, príjemná, pozitívna a občas trochu nudná. Človek až nechce veriť a čaká nejakú schízu. Nenechajte sa zmiasť. Vychutnávajte.(1.11.2005)

Tohle bych od Lynche nečekal. Naprosto čistý, přímý, lidský příběh. Velice příjemné překvapení.(19.4.2006)

Po celých 112 minut mé oči nezůstaly suché. Asi proto, že jsem se alespoň částečně ztotožnil s Alvinem Straightem, a díky tomu jsem si vzpoměl na zapomenuté křivdy, kterých jsem se dopustil na jiných nebo kterých se dopustili oni na mně. Alvin se pokusil staré křivdy napravit, přestože k tomu měl malé prostředky. Ovšem podpořil je svou silnou vůli a odhodláním. Možná bychom se o to také mohli pokusit...(19.8.2002)

Kdo říká,že road movie znamená akci?Kdo tvrdí, že hlavní hrdina nemůže být starý plesnivý dědek, který jezdí na sekačce a klouby mu vržou jak flašinet? Lynch opět ukázal, že největší věci mohou být neviditelné a ty nejkrásnější se mohou zdát jen hrstí prachu na krajnici:-)(19.9.2010)

• - Ve filmu je řečeno, že postavě Alvina Straighta je 73 let, ve skutečnosti bylo Richardu Farnsworthovi 78. (Coldrex)

• - První film, ve kterém se objevily rodiče Davida Lynche. (Kulmon)

• - Příběh je natočen podle skutečné události. Pravý Alvin Straight žil v letech 1920 - 1996. (Kulmon)