Menšík si zahrál psychologicky věrnou roli silně troubovitého chlapíka, který žil 20 let sám s bláznivou matkou a tak si neosvojil správný přístup k ženám... zkrátka se zamiloval do první, která mu po smrti matky přešla přes cestu, choval se nesměle, byl strašně hodný, furt by ji na rukou nosil... prostě přesně ten týpek, který začne každou normální ženu po pěti minutách maximálně štvát a vyslouží si od ní akorát tak pohrdání. Pravda, Consuela s ním měla trochu větší trpělivost, ale jen proto, že hledala nocleh na pár dní. Jinak tahle herečka byla v tomhle věku a v té blond paruce až nadpozemsky přitažlivá... Bohužel její krása rychle odkvetla, jak prokazuje galerie na jejím profilu. PS: Fakt by mě zajímalo, co šlo v protektorátu ve čtyřicátých letech v televizi za argentinskou telenovelu, že dal starej Morávek svým dcerám jména Consuela a Aglaia.(20.12.2014)

Consuela byla skvělá, a to nejen na pohled. Svým toporně nehereckým výkonem budila neodbytné dojmy jakési tajuplnosti. Čím těžkopádnější byl její projev, tím uvěřitelněji a lákavěji působila jako celek - to jsem u jiné herečky vážně nikdy neviděl. Učebnicově bravurní výkon Vladimíra Menšíka proti tomu působí docela křiklavě. Příběh je tak trochu přitažen za vlasy. Člověk by si přál happyend, jenže už od začátku tuší, že k němu nedojde. Výsledkem je velmi smutná romantika s existenciálním podtextem.(28.6.2012)

Tiché a pomalé drama o jednom starém mládenci, který v pokročilém věku svého života prahne po lásce a porozumění, které se mu do života připletou v podobě mladičké a krásné dívky, která je o 16 let mladší než on. Poblouzněný zamilovaností netuší, co se na něj vlastně chystá. Výborné herecké představení Vladimíra Menšíka, kterému je drama přímo šité na tělo a v každé chvíli soucítíte s ním. Ostatní už jsou jen statické figury, které nepřesvědčivě vykreslují herci svým uměním. Opravdu zajímavý příběh pak zaujme především svým koncem. 70%(17.12.2012)

Nádherné romantické drámo, podpořené krásnou a vše vystihující melodií. "Takovej trouba, jako seš ty, je pro manželství jak vyšitej...". První setkání s Jaroslavem Machem dopadlo výborně. Skutečně, vidět herce jako Marvan, Záhorský či paní Rosůlková ve filmu přetékajícím šedesátkovou atmosférou, je skvělý zážitek. Celková herecká uvolněnost i stejně laděné dialogy jsou postaveny tak, že v tom lze najít kus Formana i kus Schorma. Skvěle se vyvíjející zvrat v životě jednoho osamělého pracovníka tiskárny, kterému se dostalo nečekaného blonďatého životního "štěstí", je zpracován přesně tak, jak to já osobně potřebuji. Menšík v srdcervoucí poloze u mě opět povýšil a Consuela se svými pohledy je jednoduše okouzlující. Dívčina s nelehkou minulostí a schopna všeho...třeba upřímné lásky. Velké překvapení a další nezvratný důkaz jedinečnosti filmů ze 60. let.(19.7.2013)

Jsou to spíše horší tři hvězdy. Ale tři to jsou. Tento film je jeden z těch, u kterých ani vynikající herecké obsazení nezaručuje kvalitu. I když Vladimír Menšík hraje standartně dobře. Role Jaroslava Marvana a hlavně pak jeho výkon, je podle mého názoru příliš "profesorský" a nevýrazný. Ženské osazenstvo je více méně tragické, včetně Marie Rosůlkové. Přesto je to docela pohodový film, na který ovšem člověk rychle zapomene.(20.3.2011)

• - Filmový debut Jany Preissové. (M.B)