• Mylouch
  ***

  Slušné zpracování motivu čistého dobračiska s mistrem Menšíkem a Consuelou - dívkou bez historie. Připomene pozdějšího Svatého z krejcárku (který navíc přinesl atmosféru periferie), v kratičké scéně u vody pak Mladého muže s bílou velrybou. Nijak převratný závěr přispívá k celkově obyčejnému vyznění. Autobusy na Václaváku pro pamětníky.(23.12.2013)

 • topi
  ****

  Vladimír Menšík jako hodný a nesmělý starý mládenec Čenda, do jehož života zničehonic vstoupí dívka Tereza (nádherná Consuela Morávková, na kterou je opravdu radost pohledět...škoda, že nehrála potom nějaké větší role, potenciál určitě měla). Další skvělé role hrají podvodníci a gauneři v podání Jiřího Kodeta a Pavla Landovského, nebo výbornou roli starého herce, který žije v bytě vedle Čendy a kterou skvělě ztvárnil Jaroslav Marvan. Výborná byla i Čendova matka Marie Rosůlková. Hodně dobrý potemnělý snímek z 60. let, kde to z filmu přímo sálá.(16.12.2012)

 • Slartibarkfast
  ****

  Tiché a pomalé drama o jednom starém mládenci, který v pokročilém věku svého života prahne po lásce a porozumění, které se mu do života připletou v podobě mladičké a krásné dívky, která je o 16 let mladší než on. Poblouzněný zamilovaností netuší, co se na něj vlastně chystá. Výborné herecké představení Vladimíra Menšíka, kterému je drama přímo šité na tělo a v každé chvíli soucítíte s ním. Ostatní už jsou jen statické figury, které nepřesvědčivě vykreslují herci svým uměním. Opravdu zajímavý příběh pak zaujme především svým koncem. 70%(17.12.2012)

 • Martin79
  ***

  Jsou to spíše horší tři hvězdy. Ale tři to jsou. Tento film je jeden z těch, u kterých ani vynikající herecké obsazení nezaručuje kvalitu. I když Vladimír Menšík hraje standartně dobře. Role Jaroslava Marvana a hlavně pak jeho výkon, je podle mého názoru příliš "profesorský" a nevýrazný. Ženské osazenstvo je více méně tragické, včetně Marie Rosůlkové. Přesto je to docela pohodový film, na který ovšem člověk rychle zapomene.(20.3.2011)

 • rivah
  **

  Chatrný, ba směšný scénář nezachrání samotný Menšík, který jakožto komik umí přesvědčivě a přirozeně tvarovat dramatickou postavu. Marvan, Záhorský a Skopeček jsou dobří, ale nemají moc co hrát. Morávková je herecky nemožná a Landovský s Kodetem dělali jen křoví. K dovršení všeho je jako dramaturg uveden Daniel, co pak udělal v USA kariéru...(5.11.2019)

 • - Filmový debut Jany Preissové. (M.B)