Jsou to spíše horší tři hvězdy. Ale tři to jsou. Tento film je jeden z těch, u kterých ani vynikající herecké obsazení nezaručuje kvalitu. I když Vladimír Menšík hraje standartně dobře. Role Jaroslava Marvana a hlavně pak jeho výkon, je podle mého názoru příliš "profesorský" a nevýrazný. Ženské osazenstvo je více méně tragické, včetně Marie Rosůlkové. Přesto je to docela pohodový film, na který ovšem člověk rychle zapomene.(20.3.2011)

Vladimír Menšík jako hodný a nesmělý starý mládenec Čenda, do jehož života zničehonic vstoupí dívka Tereza (nádherná Consuela Morávková, na kterou je opravdu radost pohledět...škoda, že nehrála potom nějaké větší role, potenciál určitě měla). Další skvělé role hrají podvodníci a gauneři v podání Jiřího Kodeta a Pavla Landovského, nebo výbornou roli starého herce, který žije v bytě vedle Čendy a kterou skvělě ztvárnil Jaroslav Marvan. Výborná byla i Čendova matka Marie Rosůlková. Hodně dobrý potemnělý snímek z 60. let, kde to z filmu přímo sálá.(16.12.2012)

Consuela byla skvělá, a to nejen na pohled. Svým toporně nehereckým výkonem budila neodbytné dojmy jakési tajuplnosti. Čím těžkopádnější byl její projev, tím uvěřitelněji a lákavěji působila jako celek - to jsem u jiné herečky vážně nikdy neviděl. Učebnicově bravurní výkon Vladimíra Menšíka proti tomu působí docela křiklavě. Příběh je tak trochu přitažen za vlasy. Člověk by si přál happyend, jenže už od začátku tuší, že k němu nedojde. Výsledkem je velmi smutná romantika s existenciálním podtextem.(28.6.2012)

• Pitryx

Rozhodně zajímavý film, ale trošičku se táhne. Také jsem se asi přeslechl, nebo to ve filmu nebylo řečeno, v čem že to vlastně Kristýna jela. Takže lze usuzovat pouze z náznaků. No, jistě šlo zde především o psychologii, a i s tímto si pan Menšík poradil mistrně. V jistých částech byl trošku topornější, ale jinak byl velmi dobrý. Zato paní Morávková se v tom trošinku topila. Přesto se lze na snímek mrknout, i když to není nic, co by hnulo světem.(4.12.2017)

Menšík si zahrál psychologicky věrnou roli silně troubovitého chlapíka, který žil 20 let sám s bláznivou matkou a tak si neosvojil správný přístup k ženám... zkrátka se zamiloval do první, která mu po smrti matky přešla přes cestu, choval se nesměle, byl strašně hodný, furt by ji na rukou nosil... prostě přesně ten týpek, který začne každou normální ženu po pěti minutách maximálně štvát a vyslouží si od ní akorát tak pohrdání. Pravda, Consuela s ním měla trochu větší trpělivost, ale jen proto, že hledala nocleh na pár dní. Jinak tahle herečka byla v tomhle věku a v té blond paruce až nadpozemsky přitažlivá... Bohužel její krása rychle odkvetla, jak prokazuje galerie na jejím profilu. PS: Fakt by mě zajímalo, co šlo v protektorátu ve čtyřicátých letech v televizi za argentinskou telenovelu, že dal starej Morávek svým dcerám jména Consuela a Aglaia.(20.12.2014)

• - Filmový debut Jany Preissové. (M.B)