Parta starých známých se znovu sejde na zahájení stavby železničního tunelu. Minér Vojta Balvín je obětavý dříč, ale zároveň svérázný tvrdohlavec. Teprve pracovní nehoda vyjasní vztahy mezi ním a ostatními pracovníky... Schematický příběh o drobných neshodách při uvědomělém a radostném budování. (oficiální text distributora)

GIK

Pěkně autenticky natočený film z pracovního prostředí s vynikajícím Martinem Růžkem. Umně přimíchaná citlivá milostná linie v hlavní roli s půvabnou Evou Blažkovou. Hlavní hrdina je opravdu pořádný smolař - sám sebe zavalí dvoutunovým balvanem, načež následuje napínavá záchrana obětavými parťáky. Děj filmu a výborní herci spolehlivě nechávají zapomenout na několik málo budovatelských průpovídek. ()

vitekpe

Ja mam rad filmy z pracovniho prostredi, klidne z prostredi delniku, chcete-li. Agitka? Jako kde? Ze chlapi delaj, a ze chtej delat dobre, lip? Ze chtej pomoc kamaradovi v nesnazich? A ty dve tri vety...proste natacelo se na prelomu padesatych a sedesatych let, tak to asi jinak neslo...ale jiste to neni prioritnim tematem tohoto podareneho filmu. Navic je tam puvabna Eva Blazkova a sympaticka Bela Jurdova. ()

Pitryx

Moc narážek na komáry tu nebylo, takže se na to dalo dívat. Mohlo to být snad lépe zpracováno, ale do průměrové skupiny je to celé akorát.      ()

Gekacuk

Stačila ta narážka od starého Kostky na takzvaný "Čihošťský zázrak" a měl jsem po náladě. Čistá propaganda. Rozsíval si nezadá s Černobílou Sylvou. Je to tak kladný stachanovec-úderník, že mu snad ani nelze přát záchranu. Filmy 50. let byly otevřeně zpolitizované. Zde v roce 1961 je propaganda už šikovněji skrývána. Zřejmě proto se také film více líbí divákům. ()