The Witch in the Window

• USA The Vermont House (pracovní název)

Po kúpe staršieho domu ho prichádza Simon (Alex Draper) so synom Finnom (Charlie Tacker) zrenovovať, aby ho mohli následne za lepšiu cenu predať. Ich úmysly sa menia vo chvíli, keď sa dozvedia o bývalej vlastníčke ich nového sídla, ktorá v ňom zomrela. Išlo o staršiu pani, ktorá z domu napriek smrti stále neodišla, a pre jej nových návštevníkov si prichystala nepríjemné privítanie. (Marceloo)

AlistairMir

Jamamba asi nadosmrti zůstane nejlepším hororem s čarodějnicí všech dob. A to to byla ponurá pohádka s Trávníčkem, která mě ale na rozdíl od ostatních "hororů s čarodějnicí" dokázala vyděsit k smrti. Tahle čarodějnice mě dokázala málem uspat. ()

dubinak

Tohle je snímek, o kterém nemůžu říct absolutně nic špatného, ale ani o něm nemůžu pět chválu. The Witch in the WIndow může trochu mást svým názvem, protože se v něm značnou část mnoho neděje a ani není nijak cítit, že by se něco velkého mělo začít dít. Andy Mitton nám ale ukázal, že i tohle může být styl hororu, protože nechává své přízraky jen tak stát nehnutě za oknem dokud si jich nevšimnete a to je mnohdykrát to nejhorší děšení. V podstatě z toho ale ve finále příliš nevzejde, takže hodnotím průměrně, přestože potenciál cítit byl. ()

SHI-SHA

SPOILERY Scéna, v níž ústřední dvojice poprvé vidí Lydii v ušáku a rozhodnou se jí konfrontovat byla opravdu něco neskutečně nervydrásajícího. Měl jsem totální husí kůži a děsil se lekačky. Zbytek fajn, konec a odhalení hlavní pointy možná drobné zklamání. Hodnocení zde tradičně úplně mimo. ()

oveckaoa odpad!

Paráda takže ten film nejen, že je o ničem on aj nijak skončí. Většinu filmu sledujeme otce a syna jak spravují barák , který ten otec chce chvíli prodat a chvíli si nechat, aby tam žily pak na ně jednou vyskočí stará zvráštělá babička a křičí ´´Zůstaň,, a to je celý horor. Na konec s ní ten otec usmlouvá, že zůstane a umře tam a bude tam s ní jako duch a ona nechá ten dům být pro jeho rodinu (co na tom, že normální člověk by nešel bývat do baráku kde umřel jeho otec) Napětí 0 Hororovost a hororové scény 0 lekačky 20 sympatické postavy 20 (ta matka jedině) P.s. nachystala si nepříjemné překvapení opravdu si to nachystala , když on tam chtěl zůstat takže to pro ně tak nepříjemné nebylo Nelepší komentář Arsenal83 ()

zsn

Zajímavý nápad - dobrovolné soužití s duchem, absence strachu z něj. Inovátorské scény konfrontace s duchem. Ovšem akce až v posledních 17 min. ()

bari68

Strašná scenáristická slátanina, ktorá navzdory svojej dĺžke (aj s titulkami 73 minút ) je na hranici s poviedkou a nie celovečerákom. Takmer polhodina je obkecávanie. Nie, toto sa veľmi nepodarilo, ten scenár je strašne slabý, nedokáže sa ponoriť a vygradovať dej a tie dve lakačky sú skorej nechceným a trapným vtipom. ()

borec999

Veľmi sympatická malá, nezávislá a lacná ducharina. Príbehovo ničím objavná, no vďaka rozumnej dĺžke 1h a 15 minút ubehne vcelku rýchlo a obsahuje pár veľmi pekne natočených, atmosferických a funkčných scén strašenia, pri ktorých vidno, že režisér vie a hororové scény zvláda a aj niečo navyše (malý zvrat). Niekde na hrane medzi 3* a 4*, nakoniec zaokrúhľujem nižšie, ale celkovo pozitívne pocity určite prevažujú. Od tohto režiséra by som si v budúcnosti určite pozrel aj niečo s vyšším rozpočtom a ambíciami. 65% ()

Flopik

Taký naozaj minimalistický hororík ktorý trvá veľmi krátko ( čo je len dobre ) a ktorý nenadchne ale ani neurazí.Hororová stránka je pomerne málo zastúpená avšak aj napriek tomu že "čarodejnica" nemá hnusnú masku dokázala zamraziť, teda aspoň raz či dva razy.Herci neboli veľmi sympatický ale vzhľadom k dĺžke filmu nelezú ani extra na nervy. Originalita filmu je jeho plusový bodík. Koniec skôr už len čisto dramatický. Film nedoporučujem pretože si myslím že väčšina divákov by sa kvôli malému počtu strašidelných vecí nudila. U mňa je to priemer. ()

kkarx

Konečně zase jeden inteligentní a světe div se i originální prokletý dům. Hlavně obsazení je sympatické včele se Simonem, otcem Finna žijícího s matkou, kterého si vystřihl fenomenálně Alex Draper. Charaktery a dialogy se díky tomu povedlo udělat velmi civilní a uvěřitelné. Musím varovat, že o tu titulovou čarodějnici, podobně například jako v Čarodějnici až tak tolik nejde, nicméně se povedlo umně skloubit oba žánry dohromady a vytvořit jakýsi žánrový mix rodinného drama a hororu. Hodně mě pobavila scéna žánrové sebereflexe, kde Simon popisuje co mu čarodějnice může udělat. "She can scare the hell out of me if she wants to but what is she gonna do to me? Nobody fills in the death certificate cause of death haunted house". Závěrečné rozuzlení příběhu je něco unikátního a zcela odlišným způsobem děsivé, než v běžném hororu. Za mě jeden z nejlepších hororů roku. ()

figliar

Klasická ducharčina, kde v starom dome býva zlý duch a nenechá nových majiteľov v kľude spať. Myslím že tento stručný popis hovorí za všetko. Podobných filmov je určite viac než dosť. ()

Kingjiri

Filmařina fajn, režijní práce s postavou čarodějnice originální (žádný tuctový lekačky) a místama se dařilo vytvářet fakt hodně napínavou atmosféru. Casting moh být trochu víc schopnější, ale chápu, že při nízkym rozpočtu žádný herecký esa nelze čekat. Kdyby se míň řešil vztah otec-syn-matka a víc se rozvíjela dějová linka o čarodějnici, mohla vzniknout skvělá žánrovka. Scénář měl totiž dobrej námět i nápady (různý twisty apod.), jenže se z něj nepodařilo vyždímat aspoň většinu potenciálu. Takhle vše zustalo někde na půli cesty, kdy napínavý scény střídaj nudnější rodinný konverzace. Za atmosféru, námět a poměr cena / výkon třetí hvězda. ()

helraiser

Neskutečná tak trochu jiná duchařina. Žádné laciné lekačky, ale komorní strašeníčko prakticky jen o třech postavách, táta, syn a stará čarodějnice. Atmosféra výborná, žádné otravné laciné lekačky, ale poctive pomalu budovaná atmosféra. Samozřejmě, že to není pro každého, ten kdo za horor pokládá jen to kde jsou hektolitry krve a jedna lekačka za druhou, tak ať na to raději nekouká, pro něj toto opravdu není. Pro mne slušně zvládnutá tak trochu jiná duchařina s parádní atmosférou a důkaz toho, že jde natočit slušnej horror i za minimum peněz. ()

Mitopus

Je fajn zas po nějaké době vidět horror, při kterém místy fakt zamrazí a speciálně oceňuju drásavé detaily v pozadí jinak normálních scén, které si nemusí každý všimnout. Nebudu moc spoilovat, ale po skvělé scéně s křeslem už je to spíš jen takové nemastné drama a jediným dalším vrcholem je pak jen telefonát se synem. Je to ale takový ten žánr, který buď oceníte pro jeho odlišnost nebo vás to akurát nasere a unudí. Něco jako u The Witch. ()

jkpj22

Film nemá cgi, nečekejte nějaké efekty, strašidelné scény, lekačky, whatever.... není to špatně natočené, jen to prostě na mě nemělo žádný efekt. Dvě hvězdy dávám za pár vydařených záběrů, které se mi líbily...ale říkám znovu, nic, co by mě vyděsilo nebo znepokojilo...to ve filmu prostě není. ()

ShortyIC

Netypické spojenie "otcovskej" drámy a hororu, ktorá síce nie je pre každého, ale mňa to zaujalo a dosť bavilo. Napätie, nepríjemná atmosféra a v neposlednom rade znepokojujúca postava Lydie, z ktorej som mal fakt husiu kožu v niektorých scénkach, na mňa urobila dojem a aj vďaka dosť krátkej pasáži sa jedná o jeden z najlepších hororov, ktorý som poslednú dobu videl. Je pravda, že 100 ľudí 100 chutí, ale dosť ma mrzí, že niekto dokáže zaradiť takýto (originálny) film do odpadu... ()

brasek

Snímok by sa hodil ako rodinná dráma do televízneho vysielania o 3:30 ráno keď ešte každý spí. Ako horor trápna filmová záležitosť, bez napätia a atmosféry. Ako rodinná dráma absolútne nezaujímavé, bez emócií. So sebazaprením dávam tú hviezdičku. ()

Baru.Class

Neurazí, nenadchne....podruhý už to vidět nemusím, ale že bych se u toho vyloženě nudila to taky ne. Průměrný film, s lehce zajímavou zápletkou a dost předvídatelným koncem. ()

Wiceman

Ti amíci by se už měli smířit s faktem, že jejich zemi vládne blonďatá mrkev. Hlavně to prosím neserte do každýho svýho novýho filmu. Obvzlášť do filmu, kterej se vydává za horor ale horor je tak deset minut z celý stopáže. Jako drama by to fungovalo asi víc než jako horor. Tatínek s vedlejšími úmysly a jeho rozparchantělej syn a jejich vzájemný sbližování je sice srdcervoucí, nicméně ne však strašidelné. A samotná čarodějnice? No, škoda mluvit. Slabší 2* ()