Bláznivá komedie o záměně identity, sexy monstrech a neshopných policajtech v hlavní roli s Robertem Benignim. Děj, založený na skečích probíhá na okraji Říma, kde řádí neznámý vrah a násilník. Všechny nitky vedou k Lorimu (Roberto Benigni), který je pro svoje neobvyklé chování nejnenáviděnějším člověkem v okolí. Od první chvíle policejního vyšetřování je hlavním podezřelým a po svých neslavných pokusech svádění přivádí policii k myšlence, že právě on je tím sexuálním maniakem. (Butterfly Video Entertainment)

gutshoter

Roberto Benigni vynikající! Začátek se rozjíždí pozvolna a místy je i poněkud rozpačitý. Co ovšem následuje po první třetině této komedie, především v poslední, je strhující. Má bránice opět dostala zabrat, a to je ten účel, po kterém v tomto druhu komedií toužím. ()

Devadesát Dva

"E' il Mozart del vizio..." (haha) (...) Geniální physical comedy Roberta Benigniho, který ještě před svým oscarovým 'La vita è bella' předvádí vlastně dost totéž, ale zajímavěji a zábavněji (protože na rozdíl od jeho oscarového filmu tu není ta prvoplánovaná hra na city - ale třeba bych se na to dnes díval jinak). 'Il Mostro' je pro svou dobu typická italská bláznivá komedie, kde se hlavní hrdina, v jádru sympatický, ale pořád prospěchář, Loris, skrz své podivné voyeur "momentky", kdy se často dostává do erotických situací... a je u toho mnohdy i na očích, či i na kameře, stává hlavním podezřelým v hledáčku policie, která chce mermoci dopadnout vraha, který zrovna řádí v Římě. Scény jsou skečovité a vždycky se snadno strhnou určitým směrem, ale v té jednoduchosti je to geniální (jak to s tím zápalem a afektem umí prodat snad jen Italové) a Benigni to tady zkrátka trefil, je to skvěle napsané a nenáročné, člověk u toho nemusí moc přemýšlet, aby se na to naladil. ()

unagi

Čo je toto za komédiu ! ! ! ! Výborné až priam geniálne! V tomto malom tele Roberta Benigniho sídli OBROVSKÝ komik a režisér a herec.....určite aj človek!!! Komediálne nápady v tomto filme sú originálne a pri tom také jednoduché ...,,v jednoduchosti je krása"... ...pozrem si ešte milión päť krát... ()

bobstock

Střeštěná situační komedie s hubeňourem Benignim, který by se za éry němého filmu taktéž jisto jistě prosadil. Úhel pohledu dokáže často měnit celkovou skutečnost a scénář toho naplno využívá. Vychytávka s pípákama v marketu či roztomilé chození v bobku pro souseda.. :)  65% ()

TheSpearCZ

Tohle je ten starý dobrý komediální humor, kterým se může pyšnit jen velmi malé množství filmů. Roberto Benigni, coby bezmozek je tady naprosto geniální a spolu s pěknou Nicolettou Braschi tady oba dva rozjeli takřka dokonalý příběh s kriminálním a sexuálním podtextem, ale samozřejmě vše bez nějakého nátlaku, je to natočené se strašnou lehkostí a jedna kultovní scénka střídá druhou. Francie je Funès, Itálie bezpochyby Benigni. A rád se na to podívám znovu. Čisté 4* ()

siloalampa

Slabšie 4 kusy. Benigniho je tradične plná obrazovka, avšak postava Lorisa, ktorú zobrazuje je sama o sebe dosť nesympatická a za vzor dnešnej mládeži by som ju rozhodne nepredkladal... ()

tranquill

"Ten chlap je génius! Mozart neřesti!" Ale ta jeho snaha o Italskou verzi grotesky s výrazem Pierra Richarda mi vůbec nesedí. A je to tradičně italsky uřvané. ()

M0NCA

Komedie stará jako já a stejně tak dokonalá! Benigniho humor dokáže být neuvěřitelně laskavý i v případě sexuálního běsnění masového vraha. Zápletka asi nepřekvapí, nicméně pokud vám ji někdo naservíruje způsobem, kdy je sebehloupější fórek k popukání, je to prostě zážitek. A bez okolků přiznávám, že kdykoliv se Roberto podívá do kamery, já jihnu... P.S. Jakékoliv lešení pro mě teď znamená asociaci s Monstrem! :) ()

Amonasr

Tenhle trapný humor mě úplně míjí. Jedna hvězdička za to, že jsem se možná během těch dvou hodin jednou zasmál. I když úplně jistý si tím ale nejsem. ()

boombang

Kachní chůze, svádění v bytě a několik dalších gagů (např. ten balkónový) mne hodně pobavilo. Ale jako celek to na čtyři hvězdičky nemá, bohužel. ()

ostravak30

Já se přiznám, že při komedii Monstrum jsem se zrovna nebavil. V první řadě mi Roberto Benigni strašně připomínal Pierra Richarda a skoro mi přišlo, že svůj herecký projev v celé řadě bláznivých situací záměrně jeho stylu přizpůsoboval. Jednotlivé komediální momenty na mě působily až moc prvoplánově stejně jako celá dějová linka. Přílišná přímočarost byla prostě na škodu. Navíc vše postavit na blbosti jedné hlavní postavy, to už v 90. letech bylo dávno pasé a předtím mnohokrát použito a mnohem lépe. ()

hrumsrt

Jedná se o další zdánlivě zanedbatelnou francouzsko-italskou komedii, kdyby však se na její tvorbě v takové míře nepodílel herecký a komediální živel, jakým je Roberto Benigni.. I když souhlasím, že v mnoha ohledech jde o spíše televizní provedení, tak není nutné se obávat, že by to mělo vliv na celkový projev.. Hlavním pojítkem celé palety zobrazených situačních komedií je postava Loriho. Osamělého muže, který je čirým parazitem společnosti. Nemá nouzi o tom krást, lhát či se nechat vydržovat.. Netrvá dlouho než si jeho delikventského chování všimnou i policejní orgány, ale nikoli pro jeho opravdové společenské prohřešky, nýbrž s podezřením, že jde o sexuálního delikventa.. S tímhle záměrem na něj nasadí mladou policejní důstojnici Jessicu, která povětšinou volí namísto terénní (pochůzkářské) práce spíše klidnou administrativu přímo z kanceláře.. Úkolem Jessicy je se vměstnat Lorimu do života za každou cenu, aby viděla jeho odpornosti na ženách na vlastní oči, případně aby ona sama posloužila jako objekt jeho perverze. Už jen zadání jejího úkolu napájí celou postavu paranoidní a podezíravou energií, která sama o sobě přináší několik kuriózních střetnutí.. Postava jakou ztělesňuje Lori je ovšem pouze maximálně vygradovanou představou každého dnešního sobce, který tkví v každém z nás.. Ovšem k mistrovství jeho kachní chůze musí už každý dojít roky tréninku.. Vtipná, jednoduchá i když na Benigniho poměrně vulgární groteska.. 70% ()

PTuranyi

Vynikajúca komédia založená na zámene osôb. Kaskáda bláznivých zhôd náhod ústi do prúdu groteskných situácií. Už na začiatku je Loris groteskná postavička malého zúfalca, ktorý prežíva len vďaka drobným podvodom, Jeho identifikácia ako sériového vraha však vedie k sérii ďalších komických situácii, ktoré vyvrcholia keď príde na večeru policajný psychiater s manželkou. Podobnosť s docentom Chocholouškoum je čisto náhodná. Roberto Benigni opäť ukázal, že sa vyrovná majstrom komédia ako Luis de Funes a Pierre Richard. 90% ()

ElisR

V podstatě hrozná blbost, kterou když ale rozkoukáte, už se od ni nemůžete odtrhnout! Je to zábavné, vtipné a správně potrhlé. ()

marekm030 odpad!

Prehliadka filmoveho nevkusu a trapne-trapnych situacii, tak, ako to vie len Benigni. V polovici filmu som odisiel z kina. Velmi nezabavne, nevtipne. Ked uz talianov, tak radsej Pozzetta, niekedy aj Villagia, ale Benigniho urcite nie ... celkovo - zbytocne velmi precenovany film a hlavne, zbytocne zabit na to skoro 2 hodiny zivota. ()

kuri-noha

Temperamentní jižanská komedie o záměně a nedorozumění ve stylu francouzských komedií s Pierrem Richardem, jen lepší. Benigni má v sobě víc energie a je všestrannější. Celkově mi to přijde vtipnější než "richardoviny". ()