VŠE O EVĚ je výjimečný film. Je výjimečný kvalitou, ale i v dalších ohledech. Je výjimečný tím, že nemá daného hlavního hrdinu - hlavním hrdinou je minimálně čtveřice postav: něžnější polovina manželského dramatického týmu (výtečná Celeste Holmová), stárnoucí divadelní diva (Bette Davisová), významný divadelní kritik (George Sanders dostal Oscara) a konečně kariéristická mrcha skrývající se za obrazem milé dívenky (Anne Baxterová). Je výjimečný tím, že díky jeho délce na konci filmu máme pocit, že postavy dobře známe, a cítíme s nimi. A konečně je výjimečný tím, že v něm Marilyn Monroe podává na maličké ploše poměrně slušný výkon. Na film VŠE O EVĚ se určitě podívejte. Jak už jste asi pochopili, je výjimečný.(4.10.2006)

Zlatá éra Hollywoodu, nestáva sa to síce často, ale niekedy dostanem chuť na klasiku. All About Eve ktorá prevalcovala oscary bola pre mňa dlho odkladaná záležitosť, no a teraz to celkom ľutujem. Ide o drámu ktorá dodnes rezonuje. Boj o moc a o slávu s príchodom novej generácie, či konkurencie. Hoci ústredná téma divadla zachytáva konkurenčný boj medzi hlavnými postavami. On sa to v podstate dá aplikovať na hociktorú profesiu. Vynikajúce herecké výkony pozdvihujú divadelné prostredie o niekoľko levelov vyššie.(10.8.2018)

Všetko je tu o hercoch a o tom, ako na koho zapôsobia. Mne je napríklad herečka Bette Davis na pohľad nesympatická, no jej herecké kvality uznávam. Ani Anne Baxter nie je celkom podľa môjho gusta. Na druhú stranu však príbeh má čo povedať aj po rokoch - bacha na toho, koho si pustíme pod kožu a komu pomôžeme, nech vyzerá akokoľvek nevinne. Aj z krotkého baránka sa môže vykľuť vlk. A tam kde sú sláva a peniaze to platí dvojnásobne. Slušný nadpriemer. 80/100(5.3.2018)

Nabízí se srovnání se Sunset Boulevardem. Stejný rok, dvě mrazivé satiry s podobným tématem, dva vrcholy dvou velkých režisérů a oscarový souboj mezi nimi. Nedovolil bych si přímo říct, že Eva ho vyhrála nezaslouženě, ale v mých očích za Wilderovým majstrštykem přece jen zaostává. Možná je to tím, že k filmu a jeho zašlým hvězdám mám vřelejší vztah než k divadelníkům, kteří nehrají, ale "táhnou Thespidovu káru". :o) Ale je to i v jiných věcech - proč bychom třeba měi věřit, že je hlavní hrdinka tak fantastická herečka, když ji vlastně nikdy nevidíme přímo v roli? Jen proto, že ji hrála fantastická herečka Bette Davisová? Víc mi ale vadí jiná dramaturgická nedůslednost - Davisová není zdaleka jediná, kdo o intrikaření Anne Baxterové ví. Není v tom sama, nemusí nikomu nic vysvětlovat, všichni kolem chápou, o co jde. Tím Mankiewicz-scénárista nastražil past na Mankiewicze-režiséra, protože když se vzdal modelu "sama proti všem", připravil se o část dramatického potenciálu a nepříjemně mnoho scén pak zinscenoval jen jako akceprostou konverzaci, kde se vždycky tři čtyři postavy sejdou a unisono pláčou nad rozlitým mlékem. 70%(8.1.2007)

Mám ráda filmy ze zákulisí showbusinessu, divadel nebo filmů a tenhle je skutečně skvělý. Téma stárnoucí herečky, která pomalu musí ustupovat mladší kolegyni, funguje i šedesát let po natočení snímku. Herecké výkony na jedničku a navíc černobílé klasiky pro mě mají neuvěřitelné kouzlo, takže tady není co řešit.(4.2.2012)

• - Pri jednej pauze na natáčaní, išla Marilyn Monroe povedať Bette Davisovej svoj obdiv a keď jej to dopovedala tak ju Bette Davisová vyhnala a povedala, nech sa Marilyn nedíva na jej filmy. Na Marilyn to malo ťažký dopad a na druhý deň neprišla na pľac. (AdamCritic)

• - Podle Amerického filmového institutu 28. nejlepší film všech dob (2007). Podle Entertainment Weekly 21. nejlepší film všech dob. (džanik)

• - Bette Davisová se během natáčení zamilovala do kolegy Garyho Merrilla a v červenci 1950, několik týdnů po ukončení natáčení, se vzali. (džanik)