Filmový režisér Harry Dawes (Humphrey Bogart) už zažil úspěšnější časy. Nyní musí spolupracovat s arogantním milionářem Kirkem Edwardsem (Warren Stevens) a jeho tiskovým agentem Oscarem Muldoonem (Edmond O'Brien), pokud chce ještě natočit alespoň jeden film. Tato trojice odcestovala do Madridu, kde chce udělat zkoušku s atraktivní tanečnicí Marií Vargas (Ava Gardner). Maria neskrývá to, jak jí jsou Edwards a jeho upocený agent nesympatičtí; pouze Harry získá její důvěru a dokáže ji přemluvit ke smlouvě. Z neznámé tanečnice se pak po úspěchu jejího prvního filmu stane světoznámá star Maria d'Amata.. (Pohrobek)

Pavlík

20. 01. 2010 (26.); až násilná smrt překrásné a tajemné Marie Vargas vyřešila situaci, která milovala pouze srdce hraběte Vincenza Torlato-Favrini ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Could tou teach me to act, Mr. Dawes?" "If you can act, I can help you. If you can't, nobody can teach you."     Romantická dráma s inteligentným scenárom a psychologickou hĺbkou, zaradená do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Osudový príbeh filmovej hviezdy Marie Vargas (výborná Ava Gardner) je vyrozprávaný pútavým spôsobom z perspektív troch mužov, ktorí zohrali v jej živote významné role, pričom sa jednotlivé perspektívy zaujímavo prelínajú (a občas aj originálne prekrývajú). Postavy a aj prostredia sú veľmi pestré: ľudia z filmovej branže v Hollywoode, spoločenská smotánka na Francúzskej riviére, vymierajúca talianska šľachtická rodina. No a treba dodať, že niektoré tie postavy sú vykreslené nádherne odpudivo, hlavne ten americký milionár - producent (Warren Stevens), ktorý si myslí, že si môže kúpiť čokoľvek a kohokoľvek, jeho potiaci sa poskok (výborný Edmond O'Brien s Oscarom), či jeho juhoamerický "kolega" (Marius Goring). Slovný súboj amerického milionára s juhoamerickým milionárom ("You are everything that I am, plus one more sin. Hypocrisy, my friend.") je potom jedným z vrcholov celého filmu.     "When I was 15 years old, I had two choices. Everybody wanted me to be a good little boy and do good for others. I chose to be a bad little boy and do good for myself." ()

Mikino00

Nechci použít to slovo, ale nic jiného mě nenapadá, opravdu jsem se "pronudil" až ke konci. Neuvěřitelně roztahaný film, kde život hlavní hrdinky ovlivňuje postupně několik mužů. Filmu tak dominuje krásná Ava. ()

Šňůra

Na dnešní dobu a vkus asi přílíš zdlouhavé vyprávění třech mužů vzpomínajících na jednu pozoruhodnou ženu, ale před padesáti lety se takové filmy zkrátka točily. Přesto to je pěkná podívaná, ať už na krásnou Avu Gardner nebo charakterní herectví Humphrey Bogarta. ()

Petus

Ava Gardner jako María je prostřednictvím vzpomínek tří naprosto odlišných mužů tak nádherná, záhadná, okouzlující a svým způsobem opravdu až popelkovsky naivní, že v podstatě nevíte, co si o ní myslet, a přesto nebo spíš právě proto od ní celý film nelze odtrhnout oči. A i když už od začátku víte, jak to všechno skončí, tím více člověka její osud zajímá. Nezapomenutelná postava. ()

Peabody

ano uznávám, místy ukecané, místy moooc d l o u h é a pomalé, ale ona je hodně krásná, Bogie je ve špičkové formě a mimochodem obraz Hollywoodu je pěkně negativní. Takže souhlasím s tím, že to sakra stojí za vidění nejlépe s partnerkou a lahvičkou dobrého vína. ()