Po vašem poprvé už nebude život jako dřív. Hlavní hrdinka Tessa je vzorem hodné holky. Příkladná pilná studentka, vzorná dcera, pozorná a věrná kamarádka, skvělá studentka prvního semestru s velkými ambicemi a plány do budoucna. Její učebnicový životní plán ovšem nepočítal s tím, že se objeví tajemný kluk Harding Scott. Nijak zvlášť oblíbený, drzý a nafoukaný samotář s pronikavým pohledem a s pověstí „od něj se drž radši dál“. Je nebezpečný... a nebezpečně přitažlivý. Zakázané ovoce přitahuje i hodné holky a Tessa se přes veškerá varování vrhá do vztahu, který se všeho nejvíc připomíná horskou dráhu. Je stejně děsivý jako vzrušující, přináší pláč i nepopsatelné štěstí, něhu i krutost a nikdy nejede v klidu po rovině. Má takhle vypadat láska? Síla jejich vztahu a vášně mění všechno, co doteď znala a co od svého života čekala. (Bontonfilm)

jujec odpad!

Jako poměrně nenáročný divák filmů jsem byl opravdu zklamán - jako že když v noci dívka začne rukama sbírat střepy, tak je překvapená, že se řízne? A kluk (fakt nejde napsat muž), který něco zkazí, stojí a dívá se, jak mu dívka odchází za deště pryč, místo aby jí to vysvětlil, nebo aspoň se jí to pokusil napsat? Matka, co vyhrožuje dceři, že jí nedá ani cent, a dívka si přesto prosadí svou, to je opravdu realita jak vyšitá... Sice jsem staršího data narození, ale ani v 18 letech bych takový film nehodnotil lépe. ()

Sany33

Príbeh: Vysokoškolská láska, kedy sa mladé nevinné dievčatka zamiluje do miestneho alfa samca, ktorý jej otvorí deviatu bránu. Herecké obsadenie: Celé moje hodnotenie je založené na neskutočných sympatiách k hlavnému hereckému páru. Hero Fiennes Tiffin (nar. 1997, Velká Británie) sa dokonalo hodí do roli miestneho mača a na druhú stranu útle žieňa v podaní krásnej, mladej Josephine Langford (nar. 1997, Austrálie) stojí naozaj za to. Prevedenie: Celé je to založené na teenege láske s pár príbehovými zvratmi, ktoré ale nijako neohúria. Príbeh je dosť povrchný a bolo mi celý čas osť ľúto bývalého priateľa našej hlavnej protagonistky a pevne verím, že toto scenáristi v pláne nemali. Pocity: Na to, že sa jedná o knižnú predlohu je to dosť slabé. Na to, že sa jedná o prvý diel série je to odpustiteľné. Uvidíme čo prinesú pokračovania ale zatiaľ je to veľmi podpriemerné. Pridaná hodnota: Podpriemerná teenge love story, ktorú vyzdvihuje iba sympatická ústredná dvojica. 48% ()

mkubalikova

Stahování trvalo déle, než jak dlouho jsem se vydržela dívat. Nemám vůbec zájem to dokoukat, zato mám obrovskou chuť napálit odpad. Neudělám to jen kvůli ústřední dvojici: Josephine je rozkošná a Hero geny nezapře. Se slzou v oku vzpomínám na dobu, kdy já byla cílovkou pro teen romantiky a točili se klasiky jako Deset důvodů, proč tě nenávidím. 20% ()

kklepkaa

Cílovka teda rozhodně nejsem (občas mám ale na podobný kraviny náladu) a i jsem k tomu přistupovala, jako k totální blbosti pro náctiletý u který se budu tlemit, ale nakonec nějaké moje šílené a pubertální já bylo potěšeno. Jasně že 98% čsfd to odsoudí, myslela jsem, že budu jedna z nich, ale snažim se bejt v hodnocení co nejvíc upřímná a ne abych šla s proudem a dávala tomu úplně mizerný hodnocení. Jelikož to si úplně ten film taky nezaslouží. A stále nějak nechápu, proč ta většina haterů vůbec na ten film koukala... jelikož od filmu dostanete přesně to co slibuje trailer nebo anotace. Škoda, že soundtrack za moc nestojí. I když pár skladeb bylo v rámci filmu poslouchatelných. Ústřední dvojice se povedla. Byla tam cítit ta chemie. Musím vyzdvihnout hlavně představitelku Tessy, ta tam herecky předváděla nejvíc. A lepšího Hardina snad vybrat ani nemohli. Naprosto odpovídá knize, až na ty zelený oči, ale na tom to nestojí. Ostatní nic moc. Hlavně Hardinova partička se moc nepovedla. (Ježiš kdo dělal ten casting?!). Jinak jsem ráda, že z knihy vypadlo tohle. Kdyby se drželi předlohy, bůh ví co by z toho vylezlo. Takže abych to neprotahovala. Příběh je jednoduchej, kolikrát je to fakt úplně pitomý, ALE jako milostná oddechovka pro holky (a evidentně mě) to funguje. Dokonce mám z toho lepší pocit než z celých 50 Shades a to nejen knižně, ale i filmově. Někde jsem četla, že dvojka by měla být taky zfilmovaná a já si říkám, sakra, proč ne?! ()

Jaro.Krafcik

Dnes je ten valentín tak mi nedalo pozerať len western a ducktales. Zapol sa netflix a tam toto. Typická teen romantická dráma. Relatívne pekná herečka. Ale ak by nebol ten deň zamilovaných, išiel by som zrejme hodnotením dole. Takmer to isté čo dvojka. Áno, tu som videl o niečo skôr. A neľutujem, ale tie filmy nič pre mňa. 3* ()

Lewisek

Když zremixujete 50 Shades of Grey s Twilight a chcete z toho vytvořit drama podobné např. Keith (2008). Navzdory tomu, že dějová linka je totálně plytká, bych řekl, že to je ve své kategorii běžný průměr. ()

Hanys_

Už od prvních minut takový mix "kultovek" Cruel Intensions a 10 důvodů. Jenže to tady prostě ani trochu nefunguje. No a vrcholem jsou ty ploché postavy (macho týpek, který nepije, po večerech čte Jane Austinovou a když se naštve, tak rozbije i vázu). ()

Paldiny

Ale áno, 15-ročné budú z toho navlhnuté ako žocha. Ten chalan čo stvárnil Hardinga je ukážkovým príkladom z plagátov, aké na dverách pomaly preberajú štafetu po cukríkoch z Tvajlajtu. Lenže bacha, tento má aj správne návyky, s frajerským kukučom parafrázuje úryvky zo slávnych románov, flámuje ale nechlastá a vo voľnom čase relaxuje pri jazere. A že je rebel ako Travolta za mlada a že to tou frajerinou poserie a za dažďa sa bude kajať z hriechov, tak na to môžete vziať jed. ()

Patrik256

Rozpočet_ 14 miliónov dolárov // Tržby_ 69.4 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 12 775 702 Kč // Diváci v ČR_ 87 387 // Tržby v USA_ 12.1 milióna dolárov ()

Prochy38

Ne! Bože neeeee! Tak předvídatelný, naivní, trapný a ubohý "asifilm" jsem ještě neviděl. Tolik klišé narvat do hodiny a půl, to se nevidí. Modelka, model, šablonovité životy, naprosto okoukané - tuctové prostředí, nic nového. Nula. Pro mě naprostá nula a kdyby tam nehrála S. Blair, už to má odpad. Ano, cílová skupina jsou asi tak 12leté holky, ale tím spíše mě vytáčí, jak jim někdo může rvát takové sračky do hlavy. Nemá to s realitou společné zhola nic ! Fuj.... ()

Magika82

Když chce někdo natočit film podle knižní předlohy, měl by s takto náročnou prací mít zkušenosti. Jak si mohla scénáristka dovolit takto se odklonit od autorského textu knižního díla, a režisérka se postarat o totální herecký otřes, který dokonala nedokonalými scénami, to už je na posouzení zdravého úsudku a vizuální představivosti, která je taktéž i pro práci režisérů nezbytnou, především autorky knižního díla, s jejímž duchovním vlastnictvím bylo takto zameteno... 20% za jisté scény, kterých lze ve snímku napočítat na prstech jedné ruky a označit alespoň jako průměrnými... ()

suzanne1997 odpad!

Už dlouho se mi nestalo to, co dnes. Viděla jsem něco, nač bych se raději ani nedívala. Děj byl tak neskutečně plytký, odtažitý a neosobní, jako málokdy. Nic na filmu neupoutalo mou pozornost. Je pravda, že už je to nějaký ten pátek, co jsem četla knižní předlohu, ale tohle bych od zpracování tedy nečekala. Celý film lze shlédnout za necelou půlhodinu a o vůbec nic by člověk nepřišel. Vybarvení postav, vylíčení jejich příběhu. To tady ani při své nejlepší vůli prostě nenajdete, jedno velké dlouhé neosobní nic. A do tohoto vrazili filmaři ani se nebudu raději ptát na to, kolik milionů. Neubráním se srovnání, ale tohle může úplně v klidu konkurovat padesáti odstínům šedi, narozdíl od nich, tohle nebyla ani ta reklama na knihu, tohle bylo, ani nevím, i vzuchoprázdno je oproti tomu něco. Takže já ani při své nejlepší vůli nemůžu doporučit, něco takto povrchního jsem už hodně dlouho neviděla. Je zázrak, že jsem tenhle film dokoukala až do konce. Ale tohle je jen můj názor, je možné, že ten váš se bude lišit. ()

Kacitr

Kolikrát už tu bylo něco podobného? Nevinná dívenka a kluk s kukučem Jamese Deana. Na to holky letí, že? Tady Hardin ještě k tomu všemu cituje pasáže z klasických historických románů a plave v jezeře. Taky se pořád mračí na všechny kolem, dělá pana tajemného a občas ho chytne rapl. No dámy, neberte to! Tessa, jinak vzorná školačka samozřejmě neodolá. Propadne jeho kouzlu...Následuje spousta kýčovité hudby, sladkých řečiček, slzy, dialogy převážně o ničem (zaujala mě jen hodina literatury), poznání, prozření, pokání. A pak ten na hlavu postavený závěr. Jako vážně? Po tom všem? Boooože. Nicméně ve filmu se nepije. I je na to nejednou upozorněno. Ústřední dvojice fajn a pak mám taky slabost pro rebely. Jak už tu bylo několikrát zmíněno Cruel Intentions & Fifty Shades for teens. ()

filipvrbik

Kdyby mi bylo patnáct, asi by se mi to moc líbilo - teď si ale připadám o to starší.. Ale celkem hezky se na to kouká. Stmívání je ale mnohem lepší, byť to má asi stejnou cílovku...50% ()

cskomando odpad!

Scénář a děj filmu... tak to prostě stojí za to, tohle musíte vidět! Existuje spousta amerických romantických zamilovaných filmů, ale tohle překonalo všechny. Vtipné je, že tu čtu a i v realitě jsem se setkal s očekáváním, že film bude napůl 50 odstínů šedi a stmívání. To je naprostá urážka pro mě špatného a smutně cenzurovaného 50 odstínů šedi, protože v After by nejradši useknuli i líbání... a srovnání se stmíváním ? Ukázky naznačují, že ten harding by mohl být jiná existence, nenechte se zmást realita je taková, že se jedná o úplně obyčejného člověka, takže nějaké fantasy a napětí zde opravdu nehledejte. Nevím kdo měl větší krámy, jestli Tessa nebo Harding ? Chování skoro jako u náctiletých dětí, koneckonců tohle šílenství bylo asi jen pro náctileté. ()

jasanka

Co to bylo za konec?! Potrebuju dalsi dil. Vlastne uplne ubycejny pribeh, co tu byl milionkrat, ale libilo se mi to. Edit prosinec 2020: Stejny dojem jako minule, prijemne prekvapeni. ()

Mallinali

Asi tu něco vykecám. Příběh byl hlavně variace na Deset důvodů, proč tě nenávidím, Takovou normální holku (obecně Pygmalion) nebo (Velmi) nebezpečné známosti. Jenže, co v klasických dílech bylo od začátku divákovi známé jako hlavní motor příběhu (sázka), tady z toho dělají nečekanou pointu. Připadal jsem si, jako kdyby někdo natočil remake nejslavnějších případů Columba, kde teprve na konci zjistíme kdo je vrah. Fakt divný. Z Padesáti odstínů šedi nebo Stmívání nám pak přibyl módní motiv záhadného milovníka. K tomu tu dialogy a celkově scény často nedávají smysl, třeba hádka s matkou kvůli novému klukovi, kterého přitom vůbec nezná a vynadá ji za flákání školy, o kterém nemůže vědět a ani divák to vlastně doteď nevěděl a ani poté tomu nic nenasvědčuje. Ani nebylo jasný, proč kvůli tomu jedinou dceru odstřihuje. Je to prostě odfláknutý jako somálská atomovka. Když už něco takového točit, buď se to nemůže brát vážně a pak to musí být vtipný, nebo ať se to vezme vážně, ale pak to musí dávat aspoň trochu smysl. ()