Keď hlava rodiny uzavrie dohodu so samotným diablom, zvyšku nezostáva nič iné, ako navštíviť staré rodinné sídlo, v ktorom nájdu potrebné odpovede na všetky nezodpovedané otázky. Každý jeden z nich by však mal byť pripravený na to, že boj s temnými silami prináša v prvom rade utrpenie, ktoré môže byť horšie, než samotná smrť. (*CARNIFEX*)

Trevor

Pomerne obohraný príbeh s uzavretím zmluvy s diablom prekvapí už v úvode, keď sa s démonom stretávame už po necelých 15 minútach. Po príchode do opusteného domu, kde otec rodiny trávil svoje posledné chvíle sme opäť svedkami viacerých vynikajúcich scén, ktoré však naruší hysterické jačanie postáv a aj dĺžka filmu na môj vkus príliš presahuje pre tento štýl filmov optimálnych 90 minút. Trochu škoda, pretože inak mohol tento indonézsky film obstáť v hodnotení trochu lepšie, pretože pri niektorých scénach skutočne behali po chrbte zimomriavky. ()

PavelVanekArt

Chvilkama pestře atmosférický a creepy, chvilkama naprostej bordel v příběhu a hlavně v chování postav/démonů. Prostředí typicky Evil Deadovský, premisa z Drag me to Hell a další hromada hororových vykrádaček. Na Indonésii ale dobrý, bohužel jen dobrý. Rejža umí a má cit, jen mu tady nesedla zvolená látka, která je v přesným poměru kvality a trashe, 50:50. Rozhodně si dám ale do hledáčku nadcházející díl a i když neočekávám zlepšení, tak alespoň vytrvalost zůstat jako dobrý horor. 3* a.k.a 55% ()

Martrix

Ne, že by šlo o tradiční satanistiký kroužek jak ho známe v Evropě, ale trochu jsem doufal v nějaké exotičtější ozvláštnění, jak už to asiaté umí. To se sice nekonalo, ale vynahradily mi to děsivé herecké výkony. Resp. takto...je velký rozdíl mezi hraním na kameru a divadelním představením. Exprese-přehrávání a pauzy v dialogu, to jsou ingredience, které v hororu často působí spíš směšně. Když k tomu přidám, že se tvůrci utrhli ze řetězu a v druhé polovině rozjeli nablblou vybíjenou bez hlavy a paty (doslova), tak bez okecávání přiznám, že mi bylo ukradené, jak ty nesympatické postavy nakonec dopadnou. Ano, uznávám, bubáci a bubu scény byly parádní, ale tady to chtělo škrtat, škrtat a sviňu producenta, který by do toho hrábnul. ()

HorrFi

Ale jo, když jsem si myslel, že už letos neuvidim jakž takž dobrej horor, tak přišlo tohle překvapení z Indonesie.. svým zpracováním, celkovým pojetím to nebylo nic novýho pod sluncem, proběhlo malinký zklamání, ale pořád v pohodě.. skvělá hudba ! ()

Duoscop

Sebelum Iblis Menjemput, volně přeloženo Lesní duch po Indonesku. Masky víc než povedené a některé scény opravdu lahůdka. Např. Vytahování kladiva z hlavy trhání obličeje nebo strašení pod postelí. Nebýt tolik bezmyšlenkovitého pobíhání a zbytečně uřvaných dialogu mohlo to být ještě lepší. Ale i tak se jedná o velmi povedený horor a těším se na další Timuv počin. ()

bizz_mjc

I když bych dost chtěl a nápady se mi ve filmu líbily, realizace je o dost slabší. Oproti jiný indonéský pecce The Queen of Black Magic zde chybí atmosféra a děs, zvuk nehraje pro film, neb hlasitost ruchů a atmosféru navozující pasáže často celou scénu pře/rozbijí, výkony herců také nenapomáhají a rovněž chybí gradace. Film od půlky tlačí na pilu, ale tak nějak bezvýchodně, nikam to celé nesměřuje a jen vyvolává další okultní bubákování. Nejsilnější scéna mi tak sporadicky přišla hned ta úvodní, po níž jsem byl přesvědčen, že mě čeká něco výjimečného.. Škoda, snad to Timo v dalším fláku zmákne líp. ()

Brain-D

Potenciál a gore, které ničí scénář. I tak v rámci posledních let jde o celkem zdařilý horor typu něco mezi "Vymítačem ďábla" a "Evil Dead". 60% ()

Skeksis odpad!

Lepšie masky majú aj v papiernictve oproti. Klišé: Popoluška so zlou macochou a debilným otcom, a klišé: démon pod posteľou a v pivnici ma ničím nezaujali. Stopy od drápov kade-tade, nejaká prechádzka v noci v lese a Satan s hlavou capka a nejakými podivnými krídlami, ktorý sa hýbal ako v detskom animáku tiež nie. To už aj capko v chlieve u starej mamy je desivejší, keď sa naštve. Aj keď herci boli cool, toto fakt nie. ()

sedm.1

Timo Tjahjanto by se měl urychleně vrátit k akčním filmům, kde patří k naprosté tvůrčí špičce, která povyšuje tento žánr na absolutní vrchol, neboť s touto horrorovou báchorkou šlápl pěkně vedle. Jednak, když vezmu, co točil za neskutečně brutální masakry ve svých dvou předchozích bojových jatkách, tak vůbec nechápu, proč pak v čistokrevně horrorovém snímku tolik vyměkne a i když se i zde dočkáme těch pár krvavějších efektů a cákanců, tak opakuji, oproti předchozí tvorbě, která neměla s horory co do činění, tak je to tady slabota! Navíc se mu zde nepovedli ani „bububu“ masky, které vypadají jak z nějakého laciného béčka a využití starého domu na pořádné řádění též zaostává daleko za možnostmi, které ono prostředí nabízelo. U zápletky pak musím souhlasit s dalšími uživateli, kteří zmiňovali inspiraci v Evil Dead, či Drag Me to Hell, já bych však onu inspiraci překvalifikoval na zbabělou vykrádačku, bez nějakých výraznějších momentů, či nápaditějších scén, od začátku je navíc jasné, kdo přežije, a kdo ne, spád též není zrovna dvakrát kulervoucí, napětí je film zbaven úplně a atmosféra sice je, ale mě osobně až tolik neoslovila. Herci jinak působí vesměs nevýrazně a nesympaticky, takže když tohle všechno vezmu sakumprdum, já jsem strašně moc zklamán, vzhledem k režisérově předchozí tvorbě jsem čekal ultimátní jatka, s nekompromisním příběhem a masakrálními efekty, nic z toho se ale nedostavilo, takže opakuji, za mě jednoznačné zklamání. ()

E´Tonno

Kladom je určite zvolená satanská téma a veľmi sa mi páčili hry s voodoo bábikami. Prostredie domu v lese je viac-menej typické, ale samozrejme vítané (ten dom evidentne nemal moc dobre odizolované základy, ale čo už - aspoň vieme, prečo potreboval majiteľ upísať dušu). Každý tu ospevuje masky, no mne osobne sa zdala tá najpodstatnejšia menej vydarenou... Asi som divný, ale lepšie - rozumej strašidelnejšie - na mňa pôsobili dokonca aj tie posadnuté postavy. Posledná malá chybička ktorú som si všimol je zo scén v lese, kde sa kladivo záhadne premiestnilo od jednej postáv k tej druhej. Ak sa však nad tieto "drobnosti" povznesiem, dostal som dosť schopný film, ktorý napriek dlhej stopáži nenudí a snaží sa stále tlačiť na pílu. Tomuto samozrejme holdujem viac, ako keby tam mali postavy nariekať nad situáciou a žmýkať z diváka nejaké emócie. Po tom kanadskom paskvile čo som dnes videl mi to aspoň napravilo hororovú chuť, takže prižmúrim oko a dávam slabú štvorku. ()

Flopik

Prirovnanie k Evil Dead je celkom presné , len tu nie je kniha ale stačí otvoriť sklep. Chválim masky ktoré boli vynikajúce a démon, tá žena vyzerala skvelo .Lakačky nefungovali tak ako by som si predstavoval ale rád pridám hviezdu za snahu.Postavy nejako sympatické neboli ale hrali solídne. Tak isto musím pochváliť aj nejaké to lámanie, trhanie a podobné veci. To že postavy sa v niektorých chvíľach chovajú strašne tupo a koniec je oproti tomu všetkému málo desivé prežijem. U mňa medzi 3 a 4*. ()

Extrakritik

Masky super,ale to je asi tak všechno.Bubáci se tu procházej,jak na 1. máje a za nelogický chování hlavních hrdinů,bych rejžu přetáh přes prsty bejkovcem. ()

Rathalos

Timo Tjahjanto ma tentokrat nepresvedcil,slabsi horor,ktory ma nepohltil ani atmosferou,lebo mi zjavne chybala a porovnovat to s peckou,akou bol film Evil Dead sa ani neda,skoda,mozno nabuduce...:-) ()

Raziel_cz

Začalo to výborně, ale bohužel to relativně brzy rozbředlo do méně zábavného klonu Evil Dead. Což tedy neznamená, že by to bylo špatné – naopak. Ale v těch bezmála dvou hodinách je prostě příliš mnoho prostojů a příliš málo démonů. Všechna čest za to, že se Tjahjanto pustil do vlastně dost oldschoolového hororu, ale od řezníka, co nám přinesl The Night Comes for Us, bych čekal trochu vyšší level. Už ze samotného hlediska věcí inspirovaných Evil Deadem si znovu raději pustím Alvarezův remake. A jasně, Tjahjanto asi nepracoval s takovým rozpočtem, ale stejně – v paralelním vesmíru určitě existuje kratší, dravější a krvavější verze. Rozhodně jsem ale zvědavý, jestli nastal nějaký pokrok s druhým dílem. A jestli končí s hlavní hrdinkou ve středověké Indonésii. ()

xavierr13

Prirodzene, bol som načerpaný, aby som videl May Devil Take You, niektorí označili za indonézskeho The Evil Dead. Určite chápem porovnanie - obidva sú rýchle, frenetické a krvavé príbehy o vlastníctve, ktoré sa väčšinou odohrávajú v izolovanej vidieckej budove - ale Tjahjantov film nemôže držať sviečku ku kultovej klasike Sama Raimiho: aj keď niektoré obsahuje dobre zvládnuté jednotlivé scény, chaotická, nesústredená zápletka z nej robí neprehľadnú rozprávku, ktorá je rozhodne menšia ako súčet jej častí. ()

MickeyStuma

Další strašidelný dům, tentokrát v indonéské produkci, který opět potvrzuje, že režisér a scénárista Timo Tjahjanto, mající na svědomí mimo jiné také akční drsné filmy ´Zásah´ (2016) či ´Jde si pro nás noc´ (2018), je mistr svého řemesla. Svou vizi dokáže převést do filmu tak dokonale, že by se i celý Hollywood mohl od něj učit. Příběh začíná rituálem černé magie v prostředí nějakého domu, následuje děsivá scéna z nemocnice a netrvá dlouho a děj se přesouvá do onoho domu, kde nezůstane nit suchá. Snímek rozhodně není pro slabé povahy, neboť tvrdit, že má v rámci svého žánru grády, je ještě slabé slovo. Když pomineme muže, se kterým to všechno začíná, o kterém se samozřejmě dozvíme co je zač, se jedná čistě o ženskou záležitost, které mají co do činění s tajemnem, posedlostí a hrůzou, jakou si do této chvíle ani nedokázali představit. Timo Tjahjanto si výborně pohrává i s divákem, což více dodává na hororovém zážitku. A jde to i bez neustálých lekaček, bez kterých už Hollywood jakýkoliv horor snad už nedokáže natočit. Celý koncept je v duchu snímků Sama Raimiho ´Lesní duch´ (1981) a ´Stáhni mě do pekla´ (2009), takže by se to mohlo také brát i jako za pocta. Moc se tady toho nenamluví, avšak ono není ani třeba. Veškeré události předlouhé dialogy nepotřebují. Hrůza a děsivost v takové palbě, jaké v hororovém žánru na podobné téma nebylo vidět vskutku dlouho. ()

Rockerman

Impetigore, Ratu Ilmu Hitam a toto jsou tři indonéské horory, které jsem viděl během několika dnů. Jednoznačně nejlepší je ten první, přestože nebo právě proto, že těch hororových scén je tu méně. Ty další dva totiž trpí obrovskou přeplácaností. Jeden je krvavá lázeň a v druhém je těch strašidelných scén tolik, že už přestávají být strašidelné. Když vám ďáblem posedlá matka začíná připomínat Marilyna Mansona ( ne že by zrovna on nebyl děsný), tak je něco špatně. ()