Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Tři Vandráci (Pavel Liška, Honza Révai a Hynek Bernard) si usmysleli, že se vydají za dobrodružstvím na vlastní pěst, aniž by věděli, co je čeká. A to ve všech směrech. Vybavili se kamerami, foťáky, dronem a spoustou techniky na zálohování dat a vydali se napříč střední Amerikou na vlastních motorkách, aby poznali místní kulturu, dotkli se historie indiánských legend, zažili nečekané. A mnohem víc. Nejsou to badatelé, motorkáři ani cestovatelé. Vandrování světem je prostě opravdu baví a doufají, že bude spolu s nimi bavit i vás. (TV Prima)

(více)

Recenze (23)

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Příběh, který svým námětem k nám zavítal už na začátku století a my Češi se ho chytli jako klíště, ale zpopularizovalo se to zde až o trochu později. Ale táhne to skvěle. Vandráci jsou trochu méně známý, méně profesionálnější a dětinštější verze Trabantů. To ale na jednu stranu ani tolik nemusí ničemu vadit. Jedná se stále o kus nějaké hodnoty, která nám sem byla přinesena a my se ji snažíme využít jak jen to jde. A své to určitě splnilo, i přes to, že to je něco jiného a vy si občas můžete říkat, že to je až divný. Ale špatné to není. ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Jestli něco miluju víc než filmy, je tím zaručeně cestování. A dokud nemám čas i peníze na provozování cest po světě sám, rád se kochám vážnými ale i odlehčenými cestopisy, kterým jsou například právě Vandráci. Kdo znáte Pavla Lišku, víte, že tuhle jejich středoamerickou výpravu nelze brát vážně. A přesto vás ono provedení ohromně baví a hned byste sedli na motorku a přidali se k nim. Ovšem jestli z nějakého biotopu na zemi mám fakt respekt a mnohdy i husinu, je to zaručeně džungle Latinské Ameriky, kde se dá až o velkoměstech mluvit jako o navštívení civilizace. ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Z pohledu diváka jednoznačně nejlepší cestopisné dobrodružství na motorkách, kterého se Liška zúčastnil (tohle je spolu s Moto cestou necestou už jeho čtvrtý seriál). Velký posun směrem vpřed téměř po všech stránkách. Celé je to až neskutečně nabité "feel good" energií, čemuž značně dopomáhá Révai s Liškou a vynikající kameraman za oponou Bernard, který si tentokrát musel fakt máknout, aby s nimi absolvoval celou cestu a zároveň ji sám natočil a sestříhal. U předchozích tripů jsem měl pocit, že sleduji až puntičkářsky naplánovanou trasu z bodu A do bodu B, kam se všichni přemístili a byl konec. Zde ten pocit svobody a nevázanosti ze všeho sršel všemi směry, ač to byl zaručeně jen skvěle sestříhaný a prodaný dojem. Na české podmínky natolik kvalitně zpracovaná série, která měla i jakési poselství a smysl, až se to zcela vyrovnává trabantům, u kterých jsem měl neochvějný pocit, že jsou v úplné jiné dimenzi a dohnat nejdou. 90 % ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Další z výletů oblíbených omezenců, kteří svou ignoranci a primitivismus nabízejí (ne)vděčným divákům v podbízivém balení. 1) Copak lze odolat známým a populárním hereckým tvářím, jak na motorkách brázdí exotickými krajinami a řeší, co den přinese? No, milí diváci, lze odolat velmi snadno. 2) V čem vidím zmiňovanou ignoranci? Vandráci jedou očividně nepřipraveni na cestu, nevědí, kde a jak mohou spát, kudy a kam mají jet. Ani základy jazyka se nenaučí (připomínám, že jeli na tři měsíce do zemí, kde se prakticky jinak než španělsky nedomluví a že tam jedou částečně nebo zcela pracovně, za honorář z filmu, který posléze uvede Česká televize). Naučit se španělsky je navíc velmi snadné, přinejmenším na potřebnou úroveň. 3) Z této nepřipravenosti vyplývají pak hloupé a ignorantské otázky a poznámky, kterými obšťastňují diváky. Nemají co říci a dávají to ostentativně a nahlas najevo. 4) Jako home video pro promítání přátelům při sklence vína je snímek fajn. Jako profesionální počin pro diváky veřejnoprávní televize je přinejmenším nevhodný. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Cestopisne veci v TV mam rad, tohle je ale celkem opruz sledovat. Nevim, zda vsadili na zname tvare, ze oni udrzi sledovanost, protoze jinak to je cira zoufalost. Temer nulova hodnota ziskanych informaci, chybi tomu i vtip a lepsi technicke zpracovani-to bych omluvil, pokud by seriál mel kvality alespon jinde..., ale nema. Ve srovnani s vypravou trabantu vlastne nesrovnatelne, ale verim, ze hosi budou mit na co vzpominat. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Hynek jezdil v seriálu na KTM 990 Adventure, Honza na BMW R 1150 GS Adventure a Pavel na Africa Twin 1000. (sator)

Reklama

Reklama