Novinářka podá výpověď, aby mohla ve Střední Americe vyjednat obchod se zbraněmi. (Netflix)

Trailer

misterz

A o čom to vlastne bolo? Lebo ani Duch svätý by asi na toto nevedel odpovedať. Stále sa tu niečo rieši, všetci sa tvária múdro, sem-tam stoja, sem-tam sedia, kecajú a niečo akože dôležité stále rozoberajú. No čo to je ani divá sviňa nevie. Chýbala tomu hlava a samozrejme aj päta. Taká dejová linka o ničom, kde sa postavy len rozprávajú a kráčajú. Nuda, aleže korunovaná. A k tomu kopec politiky.... Na hranici odpadu.  20/100 ()

castor

Její tatík byl vždycky poděs, dcerka měla smysl pro dobrodružství a coby novinářka s morálními hodnotami procestovala na počátku 80. let minulého století mnoho nebezpečných míst Střední Ameriky. Přinášela zprávy ze Salvadoru, Kostariky, Hondurasu nebo Nikaraguy, chudých států, mezi kterými často panovalo značné napětí. S filmem a jeho napětím je to podstatně slabší. A naneštěstí se bude nakonec hlavně mluvit než střílet. Reportérka tak nějak musí po matčině smrti a otcových zdravotních trablech převzít jeho kšefty. A začne fušovat do prodeje samopalů a nášlapných min. A řešit řadu dalších „potíží“. Motivace postav šla mimo mě, celé se to tvářilo zatraceně naléhavě a sofistikovaně, dialogy uspávaly a režisérka Dee Rees vlastně už minule (Mudbound) naznačovala něco ve stylu „točíme důležité téma, dejte nám ceny.“ Mnohé scény bych zhutnil, jiné úplně vynechal. Na emoce zapomeňte. Místy jsem se nechytal. Anne Hathaway se snaží. Asi jako jediná. ()

Dale

Ja som myšlienku a zmysel tohto filmu pochopil, no nečudujem sa ľuďom, ktorí nevedia, o čom to bolo, lebo je to natočené dosť zmätočne a nezáživne a aj ja som sa miestami úplne strácal. Dcéra-otec-pašovanie zbraní-špinavé politické hry... mohol to byť zaujímavý film, ak by sa to natočilo úplne inak. Oceniť ale musím masky, lebo Anne aj Ben vyzerajú fakt hrozne škaredo. To je asi jediná vec, ktorú si z tohto filmu zapamätám - Anne s otrasným červeným ksichtom. ()

Morholt

Nějak si nemůžu srovnat v hlavě o čem to vlastně celé bylo. Chvilku se to tváří jako klasický novinářský thriller, ve kterém se mladá žurnalistka snaží odhalit paseku, kterou Státy ve Střední Americe napáchaly, aby z ní byla za chvilku obchodnice se zbraněmi zastupující indisponovaného otce. A do toho řeší vztahy s dcerkou a prostor tu dostane i rakovina prsu, což jsou věci hrající tu naprosto bezvýznamnou roli. A zmatený scénář režisérce zjevně nestačil, tak to vše okořenila předlouhými nezáživnými dialogy, které snad i něco vysvětlily, ale mě bohužel dělalo obrovské potíže je vnímat. Jediným pozitivem filmu jen Anne Hathaway, která mě jednoduše baví a byla by schopna film utáhnout i sama, ale tady prostě nebylo nic, co by se táhnout dalo. 25% ()

silentname

Nechápem ako sa tento film mohol tak rozpadnúť. "The Last Thing He Wanted" je podľa mňa absolútny chaos. Nemám šajnu čo sa vo filme deje, nechápem jednotlivým situáciám, do ktorých sa Elena dostáva a je to dokopy prechádzanie z miesta na miesto a tápam v tom. Nemám šajnu čo sa deje, film pôsobí ako keby nevedel čo chce vlastne reálne urobiť. Stačí len aby to pôsobilo, že je inteligentný a zaujímavý. A tak strieľa doslova hrach na stenu a čaká či sa niečo uchytí. A väčšinou sa teda toho moc neuchytilo. Úvod je kopec politiky, ktorá je tam priam až na úkor príbehu. Príbeh ako taký je obrovský zmätok. Potom sú tu postavy, ktoré dokopy ani nemáme šancu moc spoznať. Ben Affleck je v tomto filme dokopy úplne zbytočný. Mohol ho hrať úplne ktokoľvek. Anne Hathaway je šikovná a podáva dobrý výkon, no má veľké problémy ten film vôbec niekam pretlačiť. Ten príbeh ju vyslovene blokuje. Miestami vo filme pôsobí ako keby niečo pochopila, no ja mám narozdiel od nej nad hlavou kopec otáznikov. Záver sa to s pomocou flashbackov snaží vysvetliť a ukázať ako to celé bolo "naozaj". Lenže ani s tými všetkými flashbackmi a monológmi, ktoré tam padnú som nepochopil nič. Dokázal som to ako tak chápať, kým jej neušlo lietadlo, ktorým priletela. Potom je to jeden neskutočný bordel, z ktorého som nebol schopný nájsť cestu von. Režijne to nie je veľmi zvládnuté, scenár je príliš komplikovaný a podľa mňa mizerne podaný. Cítim v tom všetkom potenciál na dobrý príbeh, no je zahrabaný v tom všetkom okolo. V podstate je to len obrovský zmätok všade naokolo. A nemyslím si, že stojí za to sa týmto filmom zdržovať. Netflix priniesol za posledné roky oveľa lepšie kúsky. Pozrite si radšej tie. Hodnotenie: C- ()

• Film byl natočen podle stejnojmenného románu z roku 1996, který napsal Joan Didion. (SONY_)