Bez věcí nad věcí

100 Things

100 vecí

Komedie

Německo, 2018, 111 min

Idete na komédiu a odchádzate s hlavou plnou myšlienok (tento pocit po filmoch mám veľmi rád) o tom či je Váš život dobre nastavený, či skutočne potrebujete všetko čo vlastníte a čo by znamenalo zredukovať počet vlastnených vecí a aký by bol kľúč výberu týchto vecí. Úžasný film, komédia na zamyslenie sa nad tým ako žijeme. Produkčne by som film vôbec netipoval na nemecký, bolo to celé natočené až nečakane výborne, herecky skvelo stvárnené, exteriéry Berlína (a ďalších lokácií kde sa točilo, napr. park v Slovinsku) veľmi pekné. Český dabing bol celkom ok, aj keď...ešte jedna projekcia bez neho určite doma bude. Celkovo veľká spokojnosť. Európska filmová tvorba ma veľa do seba a má čo ponúknuť aj náročnejšiemu divákovi, to je bez debaty. Trošku mi to pripomenulo jeden z naj filmov môjho rebríčka Tajný život Waltera Mittyho (tiež komédia po ktorej som sa hrabal v hodnotovom rebríčku a nastaveniach môjho života).(19.7.2019)

• DwayneJohnson

I když mám Floriana a německé komedie velmi rád, tahle mě absolutně neuspokojila. Přišla mi hodně obyčejná až skoro laciná. Solidní námět byl využit jen v pár povedených scénách, zbytek bylo jen přešlapování na místě, které vyústilo v hodně nepovedeném konci, na nějž se budu snažit co nejrychleji zapomenout.(22.7.2019)

Fajn komedie, která sice občas uklouzává do nějakých klišé, ale odpustitelných. Celý námět je neotřelý a dobře rozehraný do celých 2 hodin a vlastně tam celkem funguje i ono "morální poselství," na které u komedií bývám spíše alergický. Dost tomu pomáhají oba kluci, který jsou fakt mega sympaťáci a jeden z nich zdatný zřejmě i za kamerou.(23.7.2019)

Téma nestoudného civilizačního nadbytku a závislosti na materiálním štěstí, zejména západoevropského světa, o Americe není potřeba psát, to už je předpeklí lidské rozmařilosti a skutečné zhmotnění hesla "Konzumuji, tedy jsem...", by si zasloužilo daleko radikálnější obraz, než je tato komedie se zoufalým humorem, naivní romancí či síle přátelství. Toto může pobavit, jak je vidno, ale ke změně životního stylu, či dokonce k snížení životního standardu, film nikoho nedotlačí. Tři za snahu toto téma otevřít, i když, co se lidstva týká, je již půl hodiny po dvanácté. [Kino Citadela - Litvínov](27.8.2019)

Překvapivě to není až taková komedie, jak by se mohlo zdát. On tedy hlavní motiv komediální situace opravdu nabízí, ale sám o sobě zrovna vtipný není, spíše naopak. Navíc film postupně není jen o konzumu, je i o celých generacích, rodinných vztazích a především hledání štěstí, lásky, toho skutečného života. Tedy, velmi zajímavý nápad, částečně též originální (obzvlášť co se sázky týče), navíc v zajímavém celkovém zpracování, na film se opravdu dobře kouká. Jenže, i tohle vše se při neustálém opakování, tlačení na přílišnou romantiku a jakési podivné komunismem zavánějící poselství, může okoukat a tak se také stalo. Přesto je třeba ještě vyzdvihnout úvodní prolog, skutečně dokonalá scéna, navíc velmi vtipně natočená, která mluví za vše. 65%(12.8.2019)