poster

Bez věcí nad věcí

 • Německo

  100 Dinge

 • angličtina

  100 Things

 • Slovensko

  100 vecí

Komedie

Německo, 2018, 111 min

Externí recenze k filmu (6)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ***

  "V závěru je Bez věcí nad věcí poměrně sympatická a zábavná podívaná. Avšak moderní tématika s nejrůznějšími technickými vymoženostmi a hipstersky se oblékajícími postavami, či jejich možná příliš častá nahota, zkrátka nemusí být pro každého. Největším plusem však stále zůstávají Fitz a Schweighöfer…" (více)

 • Epochtimes.cz (Milan Kajínek)

  "Snímek samozřejmě tak daleko nejde, ale je zřejmé, že se jedná o konflikt. Zatímco Marx slibuje štěstí v „materiálním ráji“ pomocí sociálních výhod, duchovní cesty nabádají k dosažení ráje pro existenci duše, zušlechťováním sebe sama – nenásilím, zaslouženě, jako odměnu za dobré a ctnostné chování." (více)

 • Moviefan.cz (Lucie Opltová) ***

  "Samozřejmostí jsou vedlejší postavy na pár instantních vtipů, některé jsou však příliš samoúčelné. Do konce se dočkáme potřebné dramatizace, snahy odvolat i vyhrát sázku, hádek i výčitek, i vyrovnávání se s nevyřčenou minulostí. To všechno je fajn, ale přece to zdrží od hlavního tématu. Občas…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Režisér a scenárista Fitz se opět chopil i hlavní role a stejně tak opět povolal i svého parťáka Matthiase Schweighöfera. Tahle dvojice kamarádů rozjíždí startup s mobilní aplikací připomínající klasické hlasové asistenty jako Siri; snaží se však jít o krok dál a díky sbírání dat o uživatelích…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Dokud se snímek spoléhá na svou primární zápletku a nechává humor vycházet pouze z obrazného porovnávání přirození svých hlavních postav, tak Fitzovo autorské poselství vychází vlastně docela nenásilně. I když stále velmi zřetelně. Jakmile však Paul s Antonem začnou doopravdy hrozit stahováním…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ***

  "Bez věcí nad věcí odpovídá nejspíš vyššímu německému filmovému standardu, ale pro mě je kvalitativně spíš středoproudým dílem, které jako komedie uprostřed léta neurazí, ale taky neuhrane. Ale třeba svůj úkol u vás diváků splní a vy se díky ní zamyslíte nad tím, kolik nepotřebných věcí jste si za…" (více)