Nejlepší přátelé Toni a Paul se na 100 dnů vzdají díky sázce všeho, co vlastní. Každý den dostanou jednu ze svých věcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čeho nelze žít, je přátelství. (Bioscop)

hrumsrt

Před lety jsem v rámci školní projekce viděl právě ten finský dokument, z něhož tohle vychází... A už tehdy jsem byl odpálený, jak poutavé téma to je. Němci to převzali naprosto dokonale! Dostalo to šmrnc, humor a fakt dobře napsané postavy. Bavil jsem se tak, že jsem to sjel dvakrát ve dvou dnech. Je to vtipný, citlivý a poutavý přesně tohle od komedií tak nějak čekám. S chemií mezi bratrskou a překvapivě zajímavým pozadím i ostatních postav si to sedlo opravdu nad očekávání. 85% ()

Joe16210

Na film jsem se chtěl podívat v domnění, že to bude oddechová komedie, ale nakonec jsem zjistil, že to má v sobě skryté hluboké myšlenky. Velmi příjemné překvapení. A humor typický pro německé komedie pořád stejný. Takže kdo má rád tenhle typ filmů, můžu jedině doporučit. ()

DonBraso

Ani málo , ani moc. Nějaká velká komedie to fakt není. Má to dobrý náměť, herce a je to spíše romantika. Miriam Stein viděl ve skvělém seriálu Unsere Mütter, unsere Väter a tady mě opět bavila. 70% ()

TonyHawk94

Chcel som dať za 3*, ale tá celková ľahkosť a feel-good vibes z celého počinu sú tak veľké, že prižmúrim jedno oko (odhliadnem od menších nezrovnalostí, nedopovedaných a nevysvetlených vecí), a dám tomuto dielu 4* :o), lebo sa na to skrátka pozeralo super, a i celkom zmysel to dávalo. K samotnému filmu - zaujímavá a trošku bláznivá myšlienka, ako upozorniť na konzum a zároveň zdôrazniť dôležitosť vzťahov, ľudskej blízkosti, priateľstva. Postava Paula v podaní (zjavne všestranného a šikovného) Fitza vyložene potešila, Schweighöfer dáva takisto to svoje typické a kvalitné, vďaka čomu je ten film lepší. Keď potom príde katarzia v polke filmu (že ma príbeh dojme až skoro do sĺz), je to dobré znamenie, že ten scenár naozaj nie je brak. Asi to zdôrazňovala aj postava babičky, ktorej hĺbka postavy a slov patrila určite k tomu naj z tohto filmu (aj keď si to človek v prvom momente možno ani neuvedomí ;o)). A úplne na záver - príjemná hudba, na ktorú som si nejako zvykol nemeckej kinematografii :). Dodatok - pieseň Shine od Mark Murello & Saul Ablett ku koncu filmu (v českej lokalizácii) je dokonalosť sama o sebe! ()

r007

Vždycky jsem si myslela, že německé filmy nestojí za nc. Ale jsem ráda, že jsem se podivuhodnou náhodou dostala do kina právě na tento film. Překvapil mě svou otevřenou upřímností. I když jsem čekala spíš komedii, tak film měl několik témat, které byly velmi citlivě zobrazeny. Možná byl jeden z hlavních hrdinů a režisér v jedné osobě ovlivněn svým pobytem v Americe, ale i tak je z něj cítit snaha o upřímný odraz dnešní společnosti. Souhlasím s Enšpíglem a nemůžu dát míň než 4 hvězdy. ()

Adaaamecek

5/10. Zklamání!!! Po německé trilogii fakju jsem čekal další pecku ale problém u tohoto filmu že tady ta komedie je nulová. Místo komedie by měli dát do žánru romantika a přemýšlením nad životem. Moje nejdelší 2 hodiny v kině. ()

Rian_witcher

neškodná blbost bez humoru, se špetkou romantiky. Prostě další blábol o konzumní společnosti na který po shlédnutí zase zapomenete. ()

Tomas_PO

Sľubná téma, sľubný úvod, no napokon sa z toho vykľula nezáživná nemecká komédia, ktorú som ani nedopozeral. ()

mstychov

Nejvtipnejsi film, co jsem kdy videla, teda co se tyce hlasek a hlavnich dvou hercu. Takhle me bricho od smichu uz dlouho nebolelo. Jinak co se tyce samotneho tematu, tak super napad! Vlastne bych rekla, ze se jedna o aktualni problem dnesni doby. Urcite nezustane u jednoho shlednuti. ()

david666

Pravda,že bych se zasmál to ne, navíc už od počátku tak nějak ščověk věděl kam se to bude ubírat. Vcelku nuda ()

SpicyNugget

Asi budu v menšině, ale tento film mě těžce nezaujal. Nápad to byl skvělý - v dnešní konzumní době by bylo fajn vidět, jak dva chlápci zvládnou přežít 100 dní bez všech svých věcí (včetně trenclí). Každý den měli dostávat jednu věc z těch sebraných (dilema - trencle nebo telefon?). Byla by to fakt skvělá podívaná, kdyby to už zezačátku totálně nezačali bojkotovat a kdyby tam nebyl vecpaný hned na druhý den milostný románek s několika minutami vyobrazení pořádného sexu. Ne, tohle fakt vidět nechci, když si zapnu komedii. Absolutně mě to nebavilo. ()

PTuranyi

Výborný film, ktorý z vtipným nadhľadom poukazuje na niektoré neduhy súčasnej doby aby sa nenápadne zmenila na psychoanalýzu šťastia, lásky, priateľstva a vzťahov všeobecne. V osobe Lucy do príbehu vniká dramatický prvok prázdnoty, ktorú treba zaplniť. Choroby, ktorá stravuje ľudské duše a lačnosť, ktorá ničí ľudské životy. To všetko však bez tlaku a s gráciou. Herci sú výborní hoci to nie je žiadna elita. ()