Nejlepší přátelé Toni a Paul se na 100 dnů vzdají díky sázce všeho, co vlastní. Každý den dostanou jednu ze svých věcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čeho nelze žít, je přátelství. (Bioscop)

Blondsky

Co první říct... rozhodně to není film pro každého. Celý film se nese v pomalém duchu, což filmu zároveň prospívá, ale i ubírá. Samotná myšlenka vzdát se všech věcí a každý den si vzít pouze jednu věc je neskutečně zajímavá a má téměř neomezeno možností. Úhlavní duo je hodně fajn. Nakonec bych ještě chtěl vyzvednout samotný závěr, který byl naprostý strop celého filmu. Dabing také nebyl špatný. Z Německa přišel nejosobitější a nejlidštější snímek za tenhle rok. 70 % . Doporučuji lidem , kteří nejsou až moc zaujatí na dnešní Blockbustery :) ()

Renfield

Překvapivě to není až taková komedie, jak by se mohlo zdát. On tedy hlavní motiv komediální situace opravdu nabízí, ale sám o sobě zrovna vtipný není, spíše naopak. Navíc film postupně není jen o konzumu, je i o celých generacích, rodinných vztazích a především hledání štěstí, lásky, toho skutečného života. Tedy, velmi zajímavý nápad, částečně též originální (obzvlášť co se sázky týče), navíc v zajímavém celkovém zpracování, na film se opravdu dobře kouká. Jenže, i tohle vše se při neustálém opakování, tlačení na přílišnou romantiku a jakési podivné komunismem zavánějící poselství, může okoukat a tak se také stalo. Přesto je třeba ještě vyzdvihnout úvodní prolog, skutečně dokonalá scéna, navíc velmi vtipně natočená, která mluví za vše. 65% ()

Terezinka198

Na německé filmy moc nejsem, ale tenhle byl milou výjimkou i sladkým překvapením. Vtipný, správně laděný film o dvou kamarádech a jedné zajímavé sázce, která se nemusí vyvíjet přesně podle jejich prvotních představ. Ale ani život si nemůžeme 100% naplánovat. Skvělý nápad a pohled na materialistický svět. Které věci bychom si vzali zpátky jako první? A bez kterých bychom byli ochotni žít? ()

filipvrbik

No jako nápad a námět je to dobrý, párkrát jsem se i zasmál, ale provedení je takové strohé, bez emocí a navíc strašně průhledné, ten film ničím nepřekvapí...60% ()

Garch

Udělejme něco pro planetu, pro udržitelnost, pro jednoduché štěstí. Ano, třeba film? Ano , ukryjeme poselství do filmu s echt německým smyslem pro humor. To je skvělý nápad, jdeme do toho! ()

Thomas_xxxxx

Nie, bohužiaľ nie každá nemecká komédia je ako Fakjú pán profesor 1/2/3. Nehorázna nuda a po celom filme nedokážem povedať, o čom bol alebo prečo bol vlastne označený ako komédia. Strata času. A navyše strašne rýchle dialógy, ktoré sa ani nedalo stíhať postrehnúť a vnímať. ()

Pawlisman

Popis filmu, který naláká, ale mě zpracování neoslovilo. Málo využitý potenciál, zdlouhavé, nevěrohodné.. škoda.. 6/10 ()

petikacka

Jeden by nečekal vtipnou německou komedii, ale povedlo se...Není to žádná řachanda, ale opravdu vtipné situace a dialogy to nepotřebují...Ani to příliš netlačí na pilu co se morálních a sociálních dilemat týče...A nakonec je tu zase ta stará, dobrá pravda, že můžeš mít všechno na světě, ale bez přátel a bez lásky se žít, prostě nedá!!! Jo, povedená a příjemná komedie... Díky Floriane Davide Fitzi za režii a herecký výkon...Za mě 85% ()

nonick1

Pozor, rozhodně to NENÍ jenom komedie (ve kterých je mimochodem německá kinematografie, na rozdíl od té české, čím dál lepší). Po poněkud rozpačitém začátku film dostane spád a úsměvné momenty jsou střídány situacemi, při kterých člověku zamrzne úsměv na rtech. Snímek výstižně odhaluje nedůležitost zdánlivě nepostradatelných věcí, na nichž se člověk stává nevědomky závislým a je zamyšlením nad jalovostí dnešního konzumního způsobu naší existence. Cesty ven z této "nákupní náměsíčnosti"© jistě existují, jedna z nich ostatně zazní i v závěrečné větě filmu: „Je čas se probudit!“ ()

barteca

Alles gute. Vtipné, dobře zahrané, absurdita konzumu trefně ukázaná. Florian David Fitz je po všech stránkách šikovný ! ()

piranha

Téma k zamyšlení, dokonce i s humorným potenciálem, ale neřekla bych, že to tvůrci uchopili za správný konec. Začátek byl sice slibný, ale potenciál zůstal značně nevyužit. ()

popelka595

Hodnotím srdcem za plný počet, protože a) jsem u toho neusla b) miluju filmy s hlubší myšlenkou c) oprášila jsem svoji chabou znalost němčiny d) už dlouho tvrdím, že čím méně věcí mám, tím jsem šťastnější d) ti dva jsou fakt sympoši ()