Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Toto slavné dvou-oscarové drama, které se odehrává v USA v letech velké hospodářské krize, vypráví o Edně Spaldingové (Sally Fieldová) a jejím vytrvalém boji s ranami osudu. Příběh nás zavádí do texaského městečka Waxahachie ve třicátých letech minulého století, kde vedle sebe žijí pozoruhodní lidé. Slepý Will (John Malkovich), jenž navzdory svému handicapu jasně vidí bigotnost okolí. Černoch Moze (Danny Glover), který moc dobře ví, jak těžké je žít v bělošském městě na americkém jihu. Wayne (Ed Harris), Margaret (Lindsay Crouseová) a Viola (Amy Madiganová) - slušní lidé lapeni v milostném trojúhelníku, který ohrožuje dvě manželství. Ti všichni stejně jako Edna v sobě mají víru, odvahu, lásku a obrovskou vytrvalost, s níž bojují o své místo na slunci. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Jossie 

všechny recenze uživatele

Vdova po místním šerifovi v podání skvělé Sally Field je nesmírně lidská postava. Ačkoliv jejího muže zastřelil černoch, ona na ně nezanevře a postupně se sblíží s černým Mosesem ( výborný Danny Glover ) i s nuceným nájemníkem ( zajímavá role Johna Malkoviche ) a zarytě bojuje za svou farmu a své děti. Svým odhodláním nakonec oba strhne. Místa v srdci jsou film, který dokazuje, že i bez milostné linie se dá natočit dobrý film. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film. Aj napriek ťaživým témam rasizmu a segregácie, ktoré sú tu ešte zvýraznené aj zlou sociálnou situáciou hlavnej hrdinky súvisiacej s rodinnou tragédiou, na mňa snímok pôsobil pozitívne, pričom mi neraz vyčaril úsmev na tvári. Keď sa chce, dá sa naučiť hoci aj pestovať bavlnu... Záver mi tu však akosi nezapasoval, až príliš okato zahrané na city diváka. To je ale len malá výčitka v porovnaní s celkovým príjemným dojmom. 80/100 ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Asi jsem ještě nezažil podobný americký film, který by lépe vystihl situaci USA během hospodářské krize. Výborné herecké výkony Sally Field, Dannyho Glovera a Johna Malkoviche se střetli s příběhem, který má v sobě vše pozitivní a negativní, s čím byste se mohly v tehdejší době setkat. Připravte se na tornáda, moře bavlny, černocha... Dále na lidi, co respektují člověka všech ras, ale i na lidi, kteří se po nocích oblékají do bílých hávů a snaží se černochy vymýtit. To všechno v tomto filmu je a to všechno tento film pojí do tak pěkného lidského příběhu, že je radost na něj ty takřka dvě hodiny koukat. ()

Indiana 

všechny recenze uživatele

Velmi povedený film o ženě, která se po smrti svého muže pustí do obchodu s bavlnou. Ještě více než hlavní hrdinka, kterou skvěle zahrála Sally Fieldová, ale zaujmou vedlejší postavy, např. slepý spolubydlící v podání Johna Malkoviche, rasisticky terorizovaný Danny Glover nebo Ed Harris coby nevěrný manžel sestry hlavní hrdinky. Myslím, že tohle je Bentonovo životní dílo, neboť to o chlup překonává i Kramerová versus Kramer. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $34,901,614Tržby Celosvetovo $35,500,000║ taký malý skromný príbeh, ktorý sa akosi ani nechce ráznejšie dostať pod kožu z niekoľkými silnými momentkami, určite to ale malo na viac keby sa ešte troška z dejom pohrali a tie hluchšie miesta viac zdramatizovali /60%/ ()

Galerie (44)

Zajímavosti (3)

  • Velmi nevěrohodně působí, že tornádo zbouralo půl vesnice, ale klobouk z hlavy Mozeho (Danny Glover) neodfouklo. (Radar)

Reklama

Reklama